Старовинна триповерхова будівля з високою баштою та внутрішнім двориком, збудована у стилі пізнього класицизму у 1843–1847 роках за проектом німецького архітектора Адольфа Мартіна.
Саме він переконав міську владу в необхідності зведення ратуші на головній площі Чернівців. Дякуючи йому, Ратуша розташована в історичному центрі Чернівців на Центральній площі та слугує місцем для розміщення органів самоврядування міста та його голови. Сучасна Ратуша - пам'ятка архітектури національного значення.
1917 року, коли місто перебувало під контролем австрійської армії, Чернівецька ратуша була місцем урочистого прийому Цісаря Карла I.
Початок 1990 року став початком української державності. Над Ратушею був піднятий прапор України, а на фронтонному рельєфному щиті встановлено сучасний Герб Чернівців. На даху споруди великими літерами викладено девіз міста: «СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ — VIRIBUS UNITIS».
Невід'ємними елементами Ратуші є два годинники — один показує час на ратушній вежі, а інший встановлено на її фронтоні – це був подарунок бургомістра Антона Кохановського.
Цікаві факти:
Ратуша була зведена на досить ґрунтовному фундаменті, глибина якого складала близько 6 метрів, і спочатку використовувалася як пожежна каланча.
Протягом багатьох десятиліть за порядком в місті з висоти Ратуши стежили пожежні. Як тільки десь розгоралася пожежа, вони вивішували прапор червоного кольору, а в темний час доби запалювали світло з того боку, де траплялося нещастя. Побачивши такий знак, місцеві жителі розуміли, де необхідна їх допомога.
Починаючи з 2004 року, щодня о 12 годині на вежу будівлі піднімається трубач у колоритному буковинському одязі. Трубач на всі чотири сторони світу відтворює мелодію безсмертної пісні «Марічка». Цю мелодію вже стали називати неофіційним гімном Чернівців.
Чернівецька область, Центральна площа, 1, Чернівці
48.291772 | 25.934759
цілодобово