Спочатку скульптуру розмістили ближче до Свято-Успенського кафедрального собору, але вже через рік перенесли на теперішнє місце.
Пам’ятник має вигляд кам’яної глибокої тарілки з 12-ма галушками на дерев’яному постаменті у вигляді столу, накритого вишитим рушником. Біля миски лежить ложка, яка майже одразу стала улюбленим місцем для фотографій на тлі скульптури.
Галушку вважають місцевим символом щедрості, добробуту й достатку. Вона уособлює українські хліборобські традиції. Відтворити галушку у вигляді монумента збиралися кілька років. Встановлення й офіційне відкриття пам’ятника приурочили до дня народження М. Гоголя, який часто згадував галушки у своїх творах. Відбулося воно у квітні 2006 року за сприяння спонсорів та депутата Верховної Ради України. Проєкт розробив народний художник України Анатолій Чорнощоков, а втілив скульптор Микола Цись.
Уже через декілька років після відкриття тут стали проводити Свято галушки, під час якого проходять конкурси на визначення найкращого майстра з приготування цієї страви, концерти, змагання, театралізовані постановки. Звісно, також можна спробувати галушки в різних варіаціях та з різними додатками.
Полтавська область, Соборний майдан, місто Полтава
49.58219360699804 | 34.56870568603108
Tetiana Myronenko
Підсобне господарство Полтавщини
Tata Pu
Anna D
Лысый Мебелька