Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Колочавська вузькоколійка

У самому серці Закарпаття, між гірських хребтів, де протікають могутні ріки та височіють стрункі смереки, здається, завжди панує гармонія та краса.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Колочавська вузькоколійка

У самому серці Закарпаття, між гірських хребтів, де протікають могутні ріки та височіють стрункі смереки, здається, завжди панує гармонія та краса.

Але час від часу тут можна почути незвичний для місцевості гул, грюкіт та гучний шум. Що це? Стогін гір чи якої живої, невідомої науці істоти? Вона протяжно стогне, в повітрі лунає сильний звук, а за мить біла пухка хмара піднімається в блакитне небо і безжально розноситься гірськими вітрами…

Насправді нічого аномального у цьому немає. Тому що жителям закарпатського села Колочава вдалося зберегти унікальний раритетний діючий паровоз та зібрати цілий музей залізничної техніки, який навряд чи має аналоги.

У музеї, заснованому 2009 року, також представлений ешелон з десяти вагонів, що стосуються різних періодів історичного минулого цього краю. Тут можна побачити чеські вагони, радянський, угорський та робітничі, що використовувались для перевезення деревини, води та навіть худоби.

Крім того, внутрішнє оздоблення, механізми, а інколи і фарба збереглися в первозданному вигляді. Тут можна повністю зануритися в умови життя і роботи залізничників та навіть покататися на справжній дрезині.

Колись залізниця рятувала чиїсь життя, давала роботу та слугувала важливим стратегічним об'єктом, а зараз гучно закликає туристів доторкнутися до частинки історії.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0
Квитки: 20-50 грн.

Закарпатська область, вул. Дружби, 26, с. Колочава

48.423318 | 23.708856

Щодня 10:00-19:00

(067) 215-09-85

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Музеї

Скансен «Старе село»

вул. Дружби, 26, с. Колочава

Природні об'єкти

Гора Стримба

на межі Межигорського та Тячівського районів

Природні об'єкти

Національний природний парк «Синевир»

поблизу с. Синевирська Поляна

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.