Одеські катакомби досягають глибини понад 60 метрів нижче рівня моря. Ця величезна мережа тунелів має довжину понад 2,5 тис. км, видовбаних у камені. Повна мапа цього лабіринту ще й досі невідома. Є понад 1000 входів у тунелі. Період часу, коли перші катакомби з'явилися в Одесі, важко визначити. Деякі джерела датують їх 1600-ми роками.
Проте катакомби почали набувати форми лабіринтів на початку 1800-х років, коли почали видобувати вапняк, який використовувався для будівництва міста. Першими штучними проходами користувалися контрабандисти. Під час Другої світової війни партизани протягом 13 місяців переховувалися всередині катакомб під ногами фашистів. Українські партизанські групи ховалися глибоко в катакомбах, звідки продовжували здійснювати несподівані напади на нацистів. Деякі історії свідчать, що люди всередині катакомб вели нормальне життя і підривали німецькі об'єкти.
Після Другої світової війни, у 1961 році, був створений клуб «Пошук» для вивчення життя партизанів усередині катакомб, створення численних документів з важливою інформацією і розширення карт. Партизанські гвинтівки, гранати та інші предмети іноді ще трапляються в цьому лабіринті. Прохід у катакомби не є незаконним, але вкрай небезпечно намагатися досліджувати їх самостійно. Для цієї мети можна найняти професійних гідів, які мають багаторічний досвід роботи.
На честь 200-річчя Одеси був поставлений рекорд найдовшої підземної подорожі катакомбами завдовжки понад 40 кілометрів за 27 годин. Одесі з населенням понад 1 млн мешканців було б добре мати метро. Але численні підземні тунелі є причиною, через яку метро не побудували.
Пам'ятки будівництва і архітектури
Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька
вул. Пастера, 15, Одеса
Пам'ятки будівництва і архітектури
Школа-інтернат імені П. Столярського
вулиця Сабанеїв Міст, 1, Одеса
Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.
За підтримки
Проект реалізовано у співпраці з Google в рамках кампанії «Цифрове перетворення України»
Використання матеріалів сайту і копіювання інформації без письмового дозволу заборонено.©2017—2021 Мандруй Україною. Всі права захищені. Зроблено в студії Jam Digital
{TITLE}
Виталий Кебкал
Женя Немогущая
Андрій Ковальчук
Мария Сергеевна
Елена Бандура