Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Музей книги та друкарства міста Острог

Луцька надбрамна вежа — пам'ятка оборонної архітектури XV - XVI ст. та рідкісний зразок оборонної споруди — барбакана. Автор проекту — архітектор Якуб Мадлайн.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Музей книги та друкарства міста Острог

Луцька надбрамна вежа — пам'ятка оборонної архітектури XV - XVI ст. та рідкісний зразок оборонної споруди — барбакана. Автор проекту — архітектор Якуб Мадлайн.

Луцька брама повинна була демонструвати велич і поважний статус столиці земель Острозьких.

Складається в плані з прямокутника і овалу, що було продиктовано місцем споруди в загальній системі укріплень і конкретними природними умовами. Торець прямокутної частини звернений в сторону міста. Для розширення зони флангового обстрілу вежа була поставлена таким чином, що всім своїм обсягом виступала за лінію оборонних мурів, що примикають до її торця.

Спочатку споруда була двоярусною, в кінці XVI-початку XVII ст. надбудований ренесансний аттик з бійницями. Вежа триярусна, складена з пісковика на вапняному розчині, кладка армована дерев'яними зв'язками. У першому ярусі знаходився проїзд. Третій ярус - ренесансний аттик з фігурними зубцями і ліпними розетками, пом'якшувальний оборонні риси вежі і надає їй характер світської архітектури.

Серед архітектурних пам’ятників Oстрога Луцька брама займає особливе місце. Протягом довгих років слугувала вона як важливий захисний пункт в західній частині міських укріплень зі сторони Луцька, одночасно виконуючи функції міських воріт і бойової башти. Зараз тут — музей стародруків, колекція книжок, як на масштаби міста, вражає.

Музей книги та друкарства відкрито в 1985 р. В основу побудови експозиції було покладено книжкову колекцію краєзнавчого музею, започатковану в 1909-1912 рр. Братством ім. кн. Острозьких. Серед перших експонатів колекції – рукописні книги: Четвероєванеліє XVІ ст., Євангеліє апракос XVІ ст., Апостол XVІ ст., Служебник XVІ ст. та ін. В даний час книжкова колекція нараховує біля 3000 експонатів, в т.ч. майже 1500 рукописів, західноєвропейських та кириличних стародруків XVІ-XVII ст. 

Серед рукописів – Євангеліє поч. XVІ ст., два Пом’янника кн. Острозьких – Дерманський поч. XVII ст. та Суботник 1696 р. В колекції стародруків є цілий ряд рідкісних: “Декреталі” папи Григорія ІХ (Париж, 1511), найдавніша друкована книга колекції, глаголичний “Бревіарій хорватський” (Венеція, 1561), Острозька Біблія І. Федорова (Острог, 1581).

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 7

Рівненська область, вул. Папаніна, 5, Острог

50.329495 | 26.522108

Понеділок – вихідний, Вівторок -Четвер: 09:45-17:00, П’ятниця 9:30-16:00, Субота-Неділя 9:30-17:15

03654 23271

Сайт

Локація на Google

Відгуки 7

Дмитро Кушта

12.07.2021
Історія України. Яку варто знати. Музей книги та друкарства відкрито в грудні 1985 в Луцькій надбрамній вежі XVІ ст. В основу побудови експозиції було покладено книжкову колекцію краєзнавчого музею, започатковану в 1909-1912 рр. Братством ім. кн. Острозьких. Серед перших експонатів колекції – рукописні книги: Четверо єванеліє XVІ ст., Євангеліє апракос XVІ ст., Апостол XVІ ст., Служебник XVІ ст. та ін. В даний час книжкова колекція нараховує біля 3000 експонатів, в т.ч. майже 1500 рукописів, західноєвропейських та кириличних стародруків XVІ-XVII ст.
Інформація взята з google.com

Yan Plisyuk

11.07.2021
Дуже цікавий музей, для тих хто хоче дізнатися секрети написання книг)
Інформація взята з google.com

Олександр «Supertramp»

08.07.2021
Луцька брама побудована в другій половині XV століття. Була місцем в'їзду в Острог зі старої дороги яка вела у Луцьк, а також була частиною оборонної системи міста. Зараз в стінах Луцької брами знаходиться музей книги та друкарства. Луцька брама знаходиться в самому центрі міста.
Інформація взята з google.com

Rainbow

12.06.2021
Всі експонати супер ! Треба тільки поганий запах якось прибрати і відремонтувати сходи
Інформація взята з google.com

Kiril Petrov

01.06.2021
Прекрасне пізнавальне місце і для дітей і для дорослих! Професійні екскурсоводи, надзвичайно цікаво.
Інформація взята з google.com

Ольга

01.08.2019
У музеї були двічі. І обов"язково навідаємося ще, якщо доведеться побувати в тих краях. Дуже цікаво було і подивитись, і послухати, ніби подихати давниною. Дітям теж сподобалось.

Ганна

26.04.2018
Музей - один з найкращих, в яких мені пощастило побувати. Можливо тому, що книги - моя улюблена тема. Я завжди дивуюся, захоплююсь і подумки "знімаю капелюх" перед Людьми, які змогли зібрати і зберегти до наших днів безцінні рукописи і стародруки. Тут є такі раритети, яким можуть позаздрити відомі музеї світу!

Що подивитись

Музеї

Музей нумізматики

проспект Незалежності, 49, Острог

Фортеці, замки, палаци

Татарська вежа

вул. Татарська, 73, Острог

Церкви, костели, монастирі

Богоявленська церква

вулиця Академічна, 5в, м.Острог

Фортеці, замки, палаци

Острозький замок

вул. Академічна, 5, Острог

Церкви, костели, монастирі

Велика синагога (Острог)

вул. Чайковського, 8, Острог

Музеї

Музей історії Острозької академії

вул. Семінарська, 2, Острог

Пам'ятки будівництва і архітектури

Національний університет «Острозька академія»

вул. Семінарська, 2, Острог

Церкви, костели, монастирі

Свято-Троїцький Межирицький чоловічий монастир

вул. Засаддя, Межиріч, Острозький район

Природні об'єкти

Джерело Святого Миколая

Гільча Перша, Здолбунівський район

Природні об'єкти

Угілецька тополя

с. Угільці, Рівненського району

Фортеці, замки, палаци

Замок у с.Тайкури

Тайкури

Природні об'єкти

Урочище Гурби

вул. Лісна 1, Мости, Здолбунівський район

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.