Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Гори VS море 2021. Топ літніх курортів України

16.12.2021
8650

Україна прекрасна! Про це хочеться кричати з карпатських вершин поміж хмар над мальовничими гірськими селами і шепотіти під звуки хвиль, зустрічаючи сонце на морському узбережжі. Крім гір і моря, у нас ще стільки цікавих локацій, що здається, кожного дня можна робити відкриття.

Ми вирішили проаналізувати, які місця найбільше полюбляють українці та як ці вподобання змінилися протягом останніх 4-х років. Ділимося результатами дослідження 2021, проведеного на основі статистичного аналізу пошукових запитів в Google.

Морський відпочинок

Ми обрали 14 найпопулярніших курортів Чорного та Азовського моря.

— Чорноморські: Затока, Залізний Порт, Коблево, Скадовськ, Кінбурнська коса, Одеса, Лазурне, Очаків.
— На Азовському морі: Кирилівка, Бердянськ, Арабатська стрілка, Білосарайська коса, Приморськ, Урзуф.

Згідно зі статистикою Google найбільшою популярністю останні роки користуються пляжі Одеси, Кирилівки та Залізного Порту. При цьому Південна Пальміра потроху втрачає авдиторію, у той час як 2 інших лідери нарощують. Решта курортів мають досить значний відрив від топ-трійки. Позитивну динаміку демонструють Кінбурнська та Білосарайська коса, Урзуф. Двоє останніх переважно за рахунок відпочивальників з Донеччини. Натомість все менше туристів цікавить відпочинок у Скадовську, Очакові та на Арабатській стрілці. Найбільш стабільний попит демонструє Затока. У чому секрет її популярності читайте в нашій статті.

Літній відпочинок в горах 

Статистика показує, що літо для українців – усе ж про море. Можливості відпочинку в горах на цей період гуглить у три рази менше користувачів, у порівнянні з любителями пляжного релаксу.

Ми виділили 14 найпопулярніших курортів Карпат і Закарпаття: Буковель, Славське, Східниця, Ужгород, Трускавець, Шаян, Яремче, Поляна, Драгобрат, Ворохта, Мигово, Рахів, Верховина, Микуличин.

Очевидним лідером з величезним відривом є «Буковель». За останній рік популярність курорту підскочила на 30%, випередивши навіть Одесу. У топі також Ужгород, цікавість до якого зросла протягом 2020 року. Яремче і Ворохта теж серед фаворитів, але вони навпаки демонструють негативну динаміку. Минулого року трохи підвищився попит на відпочинок у Микуличині, Поляні та Мигово, у той час як Славське, Східниця, Шаян, Трускавець, Рахів поступово втрачають прихильників. Найбільшою стабільністю серед гірських курортів може похвалитися Верховина.

Хочемо надихнути вас на гірський відпочинок цього літа через досвід і об’єктив нашого фотографа, яка є справжнім фанатом гірських походів. Читайте статтю про найзагадковішу частину Карпат – Мармароський хребет, і уявляйте, що ви теж можете бути там!

Цікаві туристичні локації України

До списку топ-15 найцікавіших дестинацій України відповідно до популярності на порталі discover.ua потрапили: Асканія-Нова, Мигія, Сиваш, Джарилгач, Синевир, Подільські Товтри, Бірючий острів, Коростишівський каньйон, Актовський каньйон, Дземброня, Бакота, Святогірськ, Шацькі озера, Почаїв, Київське море, Тунель кохання в Клевані.

У вас навряд чи вийде усамітнитися на Бакоті, бо за останній період вона набрала шаленої популярності, зокрема за 2020-й цю локацію гуглило на 30% більше користувачів, ніж попереднього року. Далі зі значним відривом слідують Асканія-Нова і Джарилгач, які минулого року наче вибухнули і зацікавили на 50% більше туристів у порівнянні з 2019-м. Очевидно, промоція ДАРТ #МандруйУкраїною спрацювала на ура :). Також проривами минулого року стали Коростишівський і Актівський каньйони, Бірючий острів, які теж подвоїли авдиторію. Стрімке зростання попиту бачимо на відпочинок на Київському морі, Дземброні, Синевирі. Негативну динаміку демонструють Шацькі озера та Почаїв. Цікаво, що багато туристів розглядають значну частину перерахованих локацій для відпочинку з наметами. Тож беріть до уваги, якщо теж шукаєте кемпінгової романтики. До речі, найкращі місця для відпочинку по всій Україні ми вирішили зібрати в одній статті, користуйтеся!

Висновки

Протягом 2017-2019 років ми спостерігали поступове зниження попиту на відпочинок в Україні. Особливо це стосується морських курортів. Однак закриті кордони в 2020 році таки зробили свою справу і цікавість до українських дестинацій почала зростати. Узбережжя Чорного та Азовського моря вийшли на рівень 2017-го року, гірські курорти перевищили 2017-й на 9%. Майже вдвічі більше користувачів стало цікавитися іншими крутими українськими локаціями, які й до цього зберігали більш-менш стабільний попит. Загалом, чітко прослідковується тренд пошуку конкретних дестинацій і нових незвіданих місць. Такі локації переманюють частину авдиторії знайомих популярних курортів.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.