Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Приморськ

Невелике курортне місто на Азовському морі, що розташоване на березі річки Обитічна. З нею була пов’язана попередня назва населеного пункту, коли в 1800 році ці землі отримав граф Орлов-Денисов. 

Про місто Приморськ

Невелике курортне місто на Азовському морі, що розташоване на березі річки Обитічна. З нею була пов’язана попередня назва населеного пункту, коли в 1800 році ці землі отримав граф Орлов-Денисов. 

Уже в 1821 році поселення стало містом Ногайськ, а сучасну назву здобуло лише в 1964 році. Однак відомо, що місцевість населяли племена ще в 3 тисячолітті до н.е. Місто розташоване між двома піщаними косами: Бердянська й Обіточна. Тут немає залізниці і промислових підприємств, тому Приморськ вважається одним із найчистіших курортів на Азовському узбережжі.

Що подивитися в Приморську

У Приморськ приїздять переважно за пляжним відпочинком. Ще в радянські часи тут було збудовано низку санаторіїв та баз відпочинку. Крім того, між містом і морем розташована зона лиманів. У них теж купаються і використовують грязі в бальнеологічних цілях. На їхній базі в Приморську функціонує кілька санаторіїв та оздоровчих комплексів («Перлина», «Прибій», «Казка», «Мотор» та інші). Також на лиманах можна зайнятися кайтсерфінгом у кайт-школі Windrider.

У приміщенні кінця 19 століття розмістився місцевий краєзнавчий музей із понад 7000 експонатів.

Біля річки розташований найбільший парк міста «Ювілейний» з мотузковим містечком «Верхолаз». Крім того, є тут ще й центральний парк із дитячим майданчиком, зонами відпочинку і поруч розташованим «Фонтаном мрій», а також оновлений сквер «Без Меж».

У 10 кілометрах від Приморська розташований ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Обіточна коса».

Для об’єднання націй і народностей України в Приморську з 1998 року проводиться фестиваль «Ми — українські».

Детальніше
Сховати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.