Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Палац Шенборнів

Якщо ви мріяли здійснити подорож замками Закарпаття, то слід звернути увагу на санаторій «Карпати», що розташований в однойменному селі біля Чинадієво Мукачівського району.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Палац Шенборнів

Якщо ви мріяли здійснити подорож замками Закарпаття, то слід звернути увагу на санаторій «Карпати», що розташований в однойменному селі біля Чинадієво Мукачівського району.

Резиденція та весь палацово-парковий комплекс Шенборнів є найвидатнішою пам’яткою Закарпаття та одним із дивовижних замків, розташованих біля романтичної скелі Кохання та річки Латориці. Він зачарує кожного гостя та відрізняється витонченістю і певною гармонією архітектури, а також неперевершеним ландшафтом парку. Тут можна уявити себе десь у стародавній Австро-Угорщині.

В 1729 році угорський король Карл VІ Габсбург подарував землі Чинадієво Лотару Шенборну – архієпископу Майнцському. Саме тоді почалася історія династії Шенборнів на Закарпатті. Це була резиденція, яка пам’ятала пишні бали та азартні полювання. Для цього були побудовані мисливський будинок та великий палац у готичному стилі. До теперішнього часу цей архітектурний шедевр нагадує казковий палац з білими будівлями та червоними шпилями.

Мало хто знає, що у будівництві палацу закладено астрономічний символізм. Отже, тут кількість входів дорівнює кількості місяців, а число димоходів та кімнат в палаці дорівнює кількості тижнів у році. Але це ще не все. Знаєте, скільки вікон у палаці? Їх 365, як діб у році. Це не лише символічно, а ще й романтично.

Уся історія комплексу сповнена романтики. Відвідавши замок Шенборнів, ви почуєте історії, чому під курантами можна знайти лева з короною, для чого в залі знаходиться люстра із оленячих рогів та побачите, де саме проходили зйомки деяких сцен з фільму «Сімнадцять миттєвостей весни».

Прогулюючись парком, відвідайте джерело краси та озеро, контури якого нагадують кордони імперії Габсбургів кінця XIX сторіччя.

Так, у 1944 році останній нащадок династії виїхав до Австрії, а у 1945-му відкрито санаторій. Але й до сьогодні замок звідусіль манить туристів своєю загадковістю, романтикою та багатою історією.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Закарпатська область, селище Чинадієво

48.524809 | 22.874493

щодня 8.00-19.00

Локація на Google

Відгуки 4

Марія Пастернак

22.06.2021
Зараз відпочиваємо в готелі Кайзерваль, що знаходиться десь близько  100 м від замку Шенборна. Зовнішній вигляд замку вражає, побудований в кінці 19 ст., а зберігся і по сьогоднішній день. Замок побудований був за нумерологією: 4 вежі  - це 4 пори року, 12 входів - це 12 місяців в році, 52 кімнати разом з димарем - це кількість тижнів у році, 365 вікон - це дні і була одна обманка, що символізувала 29 лютого. Про все це ми прочитали в інтернет ресурсах, так як замовити екскурсію біля самого замку неможливо у зв'язку з відсутністю таких. Насправді важко сказати, наскільки це правда, адже самі туризнавці вважають, що зашифрований календар - це легенда, а перевірити це неможливо. Під час перетворення замку в санаторій «Карпати» були добудовані димарі, додано перегородки у кімнатах, зменшилась кількість вікон. Незважаючи ні на що архітектура замку вражає, так само як вражає природа навколо нього. Побувавши внутрі замку (вхід вільний, адже це один зі спальних корпусів санаторію) відчуваєш одночасно і величність, що ти знаходишся в будівлі кінця 19 століття, та сум, що будівля занедбана та "убита" побутом. Жаль, що господар (держава) не піклується про історичні памятки минутого, які є на території нашої України.
Інформація взята з google.com

Ігор Нарушевич

18.05.2021
«Мисливський палац Берегвар» (сучасний курорт-санаторій «Карпати») був збудований графом Ервіном-Фрідріхом фон Шенборном-Бухгеймом (1842-1903). Як вважається будівництво тривало майже п'ять років - з 1890 по 1895 роки. Сам мисливський замок побудований у неоромантичному стилі. У проект замку архітектора З. Грессерсона було закладено особливу символіку. Оригінальність палацу полягає у тому, що за основу було взято астрономічний рік: кількість вікон - 365 - відповідає кількості днів, 52 кімнати - кількості тижнів, 12 входів - кількості місяців у році. Біля палацу розташований сад-дендрарій на англійський манер із декоративним швейцарським озером у центрі. У парку росте безліч рідкісних видів рослин: самшит, катальпа, сосна Веймута, канадська ялина, японська вишня, рожевий бук, італійська гліцинія, сріблястий клен, оцтове дерево та інші.
Інформація взята з google.com

Slawa Gorobets

26.09.2020
Палац графів Шенборнів, австрійців, яких нестримно тягнуло на Закарпаття. З ними тут пов'язано багато подій протягом декількох століть. До речі, це не житловий маєток, а лише мисливський будиночок, який використовувався тільки під час полювань. Настільки вони були казково багаті. Замок Шенборнів у свій час став знімальним майданчиком для «Снігової королеви» та культової стрічки «17 миттєвостей весни». Зараз там санаторій, але, як завжди, "приватний власник" не дуже дбає про історичну пам'ятку. Стан її не критичний, але досить занедбаний.
Інформація взята з google.com

Lyudmila

14.06.2019
Це дуже романтична місце. Перебуваючи там наче переносишся у часи середньовіччя. А озеро дуже гарне

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Чинадіївський замок

вул. Волошина, 53Б, Чинадійово

Природні об'єкти

Парк Перемоги в Мукачево

вул. Садова, Мукачево

Церкви, костели, монастирі

Костел Святого Мартина

вулиця Миру, 2, Мукачево

Фортеці, замки, палаци

Мукачівська ратуша

вулиця Духновича, 2, Мукачево

Церкви, костели, монастирі

Собор Успіння Пресвятої Богородиці в Мукачеві

вулиця Федорова, 4, Мукачево

Фортеці, замки, палаци

Замок Паланок

пров. Куруців, 5, Мукачево

Природні об'єкти

Воеводино курорт

Курорт «Воеводино», Тур'я Пасіка, Закарпатська область, Україна, 89223

Курортні території

Курорт «Воєводино»

с. Тур'я Пасіка, Перечинський р-н

Пам'ятки будівництва і архітектури

Середнянські винні підвали

вул. Шевченко, 6, смт Середнє

Природні об'єкти

Водоспад Воеводин, Тур'я Поляна

Тур'я Поляна, Закарпатська область

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.