Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Токівський водоспад

Токівський (Шолоховський) водоспад, як прийнято його називати, – це цілий каскад, розташований на річці Кам’янка. Бурхливі потоки створили справжній оазис, який за красою знаходиться на одному з перших місць у Дніпропетровській області.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Токівський водоспад

Токівський (Шолоховський) водоспад, як прийнято його називати, – це цілий каскад, розташований на річці Кам’янка. Бурхливі потоки створили справжній оазис, який за красою знаходиться на одному з перших місць у Дніпропетровській області.

Шолоховський водоспад – «молодший брат» Дніпровських порогів, пам’ятник природи, створений відрогами Українського кристалічного щита ще в мезозойську еру. На цій території був проведений ряд археологічних розкопок, в результаті яких були знайдені сліди стародавніх поселень. Довжина водоспаду сягає 140 метрів, а особливо привабливим він стає під час весняного паводку. Своєю неповторністю природна пам’ятка зобов’язана не лише каскадам, а також порогам і славнозвісним гранітним ваннам. Протікають води на породах, які мають характерний червонуватий відтінок. Саме через цю особливість каскад отримав другу назву – Червоні камені.

Водоспад овіяний легендами, пов’язнаний із скіфською та козацькою історією, має неофіційну назву "Водоспад Калнишевського". Одна із легенд про походження водоспаду переносить нас до часів кімерійців. Доньку царя Кімра Тамірис переслідували скіфи, і дівчина вже не сподівалась на порятунок. На шляху вершниці зустрілась степова річка, яка попрохала її подарувати намисто і в знак подяки перетворилась на бурхливий водоспад, який і знищив усіх переслідувачів.

Саме у цьому місці можна відчути єднання зі своїм історичним минулим, адже на порогах нижче Дніпра у XVI-XVIII ст. існували Запорізькі Січі: Томаківська, Чортомлицька і Підпільненська. Відвідини гідрологічної пам’ятки подарують любителям прекрасного багато приємних спогадів, адже краєвиди біля водоспаду дійсно вражають!

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 1

Дніпропетровська область, с. Шолохове, Апостолівський район

47.684993 | 33.942364

Відгуки 1

Yrij Sergejzuk

26.04.2018
Водоспад знаходиться біля с. Токівське тому він і Токівський

Що подивитись

Об'єкти національно-визвольного руху

Могила кошового отамана Івана Сірка

Нікопольський район, с. Капулівка

Природні об'єкти

Скіфська могила Чортомлик

Чкалове

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.