Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Плебанівський віадук

Віадук — це частина залізничного шляху, що являє собою високу конструкцію над ярами й ущелинами. На відміну від мостів, віадуки будують тільки над місцинами, де не тече вода.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Плебанівський віадук

Віадук — це частина залізничного шляху, що являє собою високу конструкцію над ярами й ущелинами. На відміну від мостів, віадуки будують тільки над місцинами, де не тече вода.

В Україні знаходиться лише 5 діючих віадуків й один з них — Плебанівський. Його було збудовано у 1896 році під керівництвом австрійських інженерів. Плебанівський віадук має 9 арок, завдяки чому він дуже міцний. Його висота складає 30 метрів, а довжина — понад 100 метрів. Пройшло вже більше 100 років, а він й досі виконує свою функцію — з'єднує Тернопіль з Копичинцями. Щоправда, зараз по ньому їздить не дуже багато потягів, бо Плебанівський віадук було визнано архітектурною пам'яткою.

Туристів Плебанівський віадук приваблює своєю величністю, міццю і, звичайно, кінематографічністю. Адже подібним віадуком мчав Гоґвортс-експрес у фільмах про Гаррі Поттера. Наразі Плебанівський віадук є візитівкою міста Теребовля. До нього організовують захоплюючі екскурсії та веломаршрути.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Тернопільська область, Плебанівка, Тернопільська область, 48100

49.288876 | 25.7133938

Локація на Google

Відгуки 5

vyacheslaw99

17.06.2021
Оцінку даю тільки об'єкту. Кількість арок ніколи не було критерієм визначення міцності моста. Всі фото внизу це зовсім інший міст. Міст дуже цікавий, і не всі знають, що він руйнувався два рази і відновлювався. https://www.facebook.com/old.border.mandrivka/photos/a.273821642992409/1591204307920796

Prosto Sergey

03.10.2020
Гарний краєвид. Можна під'їхати на авто безпосередньо під віадук. Пощастило перебувати на мості саме тоді, коли на повній швидкості по ньому мчав потяг. Відчуття неймовірні! Адреналін зашкалював!
Інформація взята з google.com

Igor Rudnyk

03.10.2020
Дуже добре збережена конструкція, жодного зруйнованого камінця. Хитрий заїзд з дороги, з першого разу можна і не потрапити.
Інформація взята з google.com

Tiga Sapun

02.10.2020
Під'їхати машиною важко, але реально. Гарна локація для фотосетів. Збоку можна закритися нагору. Обережно, товарні потяги ще їздять.
Інформація взята з google.com

Valerie Miller

29.07.2020
Дуже велий! Варто відвідати, тут ще мало туристів, тому є шанси бути самим. Можна під’їхати на авто прямісінько до підніжжя! Міст краще виглядає з низу, на горі робити нічого, та і страшнувато???? місцями на мості великі дірки, аж голова обертом. Виступи ( балкончик) в аварійному стані. Якщо проїде потяг від вібрації можна добряче перелякатися і отримати камінюкою. Краще не резикуйте стояти на горі коли по ньому несеться потяг. Сходи на гору не обладнані практично. Дорога від Тернополя не сама погана, місцями ями, місцями ремонт!
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Підгорянський монастир

Підгора

Центри етнотуризму

Туристично-інформаційний центр у Теребовлі (ТІЦ)

вулиця Тараса Шевченка, 26Е, Теребовля

Фортеці, замки, палаци

Теребовлянський замок

Теребовля

Фортеці, замки, палаци

Скалатський замок

вулиця Тернопільська, 3, Скалат

Природні об'єкти

Карстові озера Синє та Безодня

с. Вікно, Гусятинський район

Церкви, костели, монастирі

Зарваницький духовний центр

с. Зарваниця, Тернопільська область

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.