Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Палац Кирила Розумовського

Палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського в Батурині – одна з перлин Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Палац Кирила Розумовського

Палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського в Батурині – одна з перлин Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».

Маєток Розумовського побудовано за кресленнями відомого шотландського архітектора Ч. Камерона (це єдина його робота на території України) на межі XVIII та ХІХ століть. Знаходиться він у надзвичайно мальовничому місці – палац велично височіє на горі над річкою Сейм.

Тривалий час будівлі перебували у стані руїни. Протягом останніх двохсот років проводилось сім спроб їхньої реставрації, але лише деякі виявилися вдалими.

У 2008 році палацово-парковий ансамбль, що складається з власне палацу, двох флігелів та парку пейзажного типу, реставровано за благодійні кошти. Музеї України передали свої експонати, а нащадки Розумовського подарували сімейну реліквію – коштовну гетьманську шаблю.

Сьогодні численні туристи, що приїжджають з усієї України та навіть з-за кордону, мають змогу ознайомитися з величною історією українського гетьманства, помилуватися інтер’єром палацу, зробити фото на фоні розкішного маєтку. До речі, такі фотосесії особливо популярні серед весільних пар.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 1

Відгуки 1

Dmitry

26.04.2018
Во дворце очень интересно! Всем рекомендую посетить!

Що подивитись

Музеї

Музей археології Батурина

вул. Партизанська, 10, Батурин

Фортеці, замки, палаци

Цитадель Батуринської фортеці

вул. Партизанська, 2, Батурин

Музеї

Будинок Василя Кочубея

вул. Гетьманська, 74, Батурин

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.