Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Палац Урбанських-Потоцьких

Будівля Палацу Уранських-Потоцьких є наступницею попереднього замку, зведеного Потоцькими імовірно у другій половині 17 століття.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Палац Урбанських-Потоцьких

Будівля Палацу Уранських-Потоцьких є наступницею попереднього замку, зведеного Потоцькими імовірно у другій половині 17 століття.

Замок був головною резиденцією магнатів Потоцьких, яка збирала еліту з різних місцин на бали, оперні концерти тощо. Достеменно не відомо, як виглядав той замок, знаємо тільки, що він був добре укріплений мурами та прикрашений фресками. У замку знаходилася бібліотека з колекцією рідкісних книг, дзеркальна зала, майстерні для роботи художників і навіть фабрика суконних виробів.

Сучасний палац збудував уже в 1898 році новий власник – Збігнєв Лянцкоронський, до якого майже через 100 років після смерті Франца Потоцького перейшов маєток. Від старої будівлі залишилися лише підвалини. Новий палац звели у стилі необароко. Він мав 2 поверхи і був призначений тільки для проживання тут власників, без гостьових кімнат. Фасади мають багатий декор з балконами, ризалітами та ліпнинами. З одного боку до замку прилягає башта з годинником, а з іншого – господарський корпус. Палац оточує парк з рідкісними рослинами. У кінці алеї є усипальниця Урбанських, які були одними з господарів маєтку.

У часи Першої світової війни парк і замок дуже постраждав. Його відновили у міжвоєнний період, але з приходом на галицькі землі радянської влади у 1939 році тут відкрили школу. Вона і знаходилась в приміщенні палацу аж до пожежі в 1986 році. Зараз споруда знаходиться в аварійному стані.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Львівська область, с. Тартаків

50.4653634 | 24.4033261

Цілодобово

Локація на Google

Відгуки 4

Наталя Лисa

13.06.2021
Неочікувано гарне місце. Якщо шукаєте не заїжджене туристами місце, то це те що треба для сімейного туру вихідного дня.
Інформація взята з google.com

Martynovych Svjatoslav

12.06.2021
Надзвичайно красива локація. 110 км від Львова. Потребує негайного відновлення даху. Нажаль, з нашими державницьким підходом до пам'яток архітектури будівля має всі шанси перетворитися у руїни.
Інформація взята з google.com

Богдана Оришко

08.06.2021
Палац Потоцьких у Тартакові . Отримала насолоду від прогулянки цією місциною. Погода була така мінлива, що встигла і змокнути під сильним дощем, і висохнути завдяки сонячним промінчикам. . Будівля палацу, що вціліла донині, збудована у 1896 році на підвалинах оборонного замку Потоцьких XVII століття. Перед мурами є красивий парк, трава викошена, можна під'їхати машиною з боку школи. . Та пограбування під час Другої світової війни й пожежа у 1990-х роках знищили красу палацу. З того часу він у занедбаному стані: дах провалився, замість вікон залишилися лиш рами, а ті частини, що збереглися, зараз перебувають в аварійному стані. . ЛОДА у вересні 2020 року вносили перлину Тартакова до списку (21 позиція) із пропозицією відновлення будівлі, та цього року 128,5 мільйонів гривень виділять для реставрації Підгорецького, Жовківського та Олеського замків на Львівщині в межах програми "Велика реставрація". . Сподіватимуся, що і цей палац дочекається свого відродження, адже він того вартий. Інтер'єр другого поверху в 1938 році можна подивитися на фото. . P. S. Фото без фільтрів. Спонсор красивого світла на першій світлині вечірнє сонце.
Інформація взята з google.com

Орест Николин

17.04.2021
Красива місцина - парк перед палацом, доріжки викладені бруківкою. Поруч школа, футбольне поле. Хоча за "совєтів" знайшлися нікому не потрібні добудови, але так-як площа велика можна оцінити всю красу в минулому. А сам палац...Даху більше ніж в половині площі немає, все зруйновано часом і людьскою недбалістю. Тим-не-менш, навіть у руїні палац справляє естетичне враження. Красиво. Мандрівникам, обов'язково для відвідин.
Інформація взята з google.com

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.