Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Національний природний парк «Джарилгацький»

Острів Джарилгач недаремно приваблює туристів і любителів екзотики. Простягаючись на 42 км зі сходу на захід він неначе спеціально створений для цікавих подорожей.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Національний природний парк «Джарилгацький»

Острів Джарилгач недаремно приваблює туристів і любителів екзотики. Простягаючись на 42 км зі сходу на захід він неначе спеціально створений для цікавих подорожей.

Острів-коса Джарилгач, що у перекладі з тюркської мови означає «обпалені дерева», розташований у Каркінітській затоці Чорного моря. Покриваючи площу в 56 квадратних кілометрів, він є найбільшим островом в Україні та Чорному морі взагалі.

Клімат на острові помірно континентальний, характерний для українського степу, проте пом’якшений морем, що робить його ідеальним для відпочинку.

Джарилгач багатий на лиманні озера, тут їх близько 200. Він відомий своїми лікувальними грязями та солоними озерами, вода в яких має високий вміст йоду та брому. Навіть повітря тут насичене сполуками цих елементів та озоном. Серед мешканців моря варто відзначити кам’яну та трав’яну креветки та два десятки видiв крабiв. Часто можна побачити навіть дельфiна бiлобокого, чорноморську афалiну, а також морську свиню. Справжньою цінністю тутешніх вод є осетровi риби – стерлядь та севрюга. А біля прісних водойм можна зустріти болотну черепаху.

Острів також є домом для таких червонокнижних рослини, як ковила днiпровська, меч-трава болотяна та золотоборідник цикадовий.

Живий світ острова складають олені, лані, муфлони, дикі кабани, зайці земляний та сірий, лисиці, вони можуть переходити на острів по кризі чи по косі. Окрім цього, Джарилгач – місце гніздування перелітних птахів – лебедів, качок, гусей тощо – в зимові сезони їх тут збирається понад 150 тисяч. Однією з візитних карток острова є старий маяк, якому вже понад 100 років. Встановили його в 1902 р. за проектом удного з учнів Ейфеля. Якщо піднятися нагору, відкриється дивовижної краси панорама на зарослу маслинами піщану косу, що заглиблюється море.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Херсонська область, Херсонська область

46.034107 | 32.897885

(05537) 5-25-80

Локація на Google

Відгуки 4

Галина Зенчак

01.09.2021
Гарна і майже нетронута природа,але якщо Ви відпочиваєте в Желізному порту або Лазурному,то на острів ідьте ,при можливості,своєю машиною до теплоходу і залишайтеся на острові скільки бажаєте.Ці що на пляжі пропонують поіздки,то на теплоході в дві сторони 3 години і на острові обіцяли 2,5 години,а були тільки півтори.Робіть висновки .,що можна побачити за 1.5 години?
Інформація взята з google.com

The AllRide

21.07.2021
Місце, обов'язкове для відвідин. Сонцезахисний крем, помада,трепіленти і одяг, що захищає від сонця, вітру чи дощу мастхев!
Інформація взята з google.com

Галя Окіпна

16.07.2021
Теплий пісок),чиста прозора вода ,саме ця територія була в чистоті:)
Інформація взята з google.com

Ольга Олексієвець

04.07.2021
На острів варто відправлятися в будні дні, оскільки на вихідних чимало туристів, які припливають на день
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Природні об'єкти

Джарилгацький маяк

острів Джарилгач

Де зупинитись?

Кемпінги

Кемпінг «Наметове містечко МАЯК» (Джарилгач)

Острів Джарилгач, район МАЯК, Скадовськ

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.