Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Єланецький степ

Природний заповідник «Єланецький степ» був організований для охорони найбільшої в Північно-Західному Причорномор'ї ділянки незайманого степу та є першим і поки єдиним степовим заповідником у Правобережній Україні.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Єланецький степ

Природний заповідник «Єланецький степ» був організований для охорони найбільшої в Північно-Західному Причорномор'ї ділянки незайманого степу та є першим і поки єдиним степовим заповідником у Правобережній Україні.

Створений у 1996 р. на площі 1675,7 га. Його мета – збереження та відновлення типчаково-ковилового степу, не представленого на інших заповідних територіях України.

Специфічною особливістю рельєфу «Єланецького степу» є обмаль вододільних ділянок, які були розорані на початку 20 століття.

Незважаючи на відносно невеликі розміри, на території заповідника розкинулися надзвичайно різномаїті ландшафти, що й зумовлює багатство його рослинного і тваринного світу.

Флорі заповідника нараховує 423 види судинних рослин, серед яких переважають степові та лучно-степові види. Із несудинних рослин у заповіднику ростуть 5 видів мохоподібних, 29 – водоростей, 14 – лишайників. Тут також можна знайти 17 видів грибів.

На території заповідника та його найближчих околиць живе приблизно 1500 видів безхребетних тварин, із них 158 видів (понад 10%) є рідкісними або регіонально рідкісними і потребують охорони. Загальна кількість зареєстрованих у заповіднику видів хребетних тварин становить 181 вид: 13 видів земноводних, 4 – плазунів, 142 – птахів, 22 – ссавців. Із них 20 видів включено до «червоних» переліків різного рівня.

Серед ссавців переважають дрібні гризуни. Із хижих ссавців переважає лисиця, трапляються ласка, тхір степовий, інколи заходить вовк. Із диких унгулятів (копитних) у заповіднику живе козуля, трапляється дикий кабан.

Загалом на території заповідника можна зустріти 11 видів тварин, занесених до Європейського червоного списку, 71 вид тварин, занесених до Червоної книги України.

У заповіднику створена одна екологічна стежка завдовжки 1,2 км, маршрут якої пролягає повз вольєр зоопарку.

Відвідувачі мають нагоду ознайомитися з історією появи заповідника, його рослинним і тваринним світом, на власні очі побачити життя мешканців вольєра. Маршрут стежкою діє з початку квітня до середини жовтня.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Миколаївська область, Миколаївська область

47.565535 | 32.015091

(05159) 9-72-14

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.