Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Національний історико-археологічний заповідник «Кам'яна Могила»

Цей великий кам’яний пагорб в степу приваблював первісних людей і як притулок, і як явище незвичайне.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Національний історико-археологічний заповідник «Кам'яна Могила»

Цей великий кам’яний пагорб в степу приваблював первісних людей і як притулок, і як явище незвичайне.

Біля Мелітополя, на березі річки Молочної, знаходиться заповідник «Кам’яна Могила», що займає площу 15 га і являє собою брили з піску. Аналогів цим пагорбам не існує і їхнє тлумачення залишається загадкою.

Коли Сарматське море відступало назад, 14 млн років тому, оголився пагорб з піску, а з часом він став твердим монолітом. Під дією природних факторів пагорб вкрився тріщинами і брили сповзли до землі. Тут з’явилася велика кількість печер та гротів, які завжди приваблювали сюди людей. Стародавні племена селилися поряд з «Кам’яною Могилою» і використовували це місце як святилище.

Усього тут 68 гротів і печер, у яких знайдено багато унікальних малюнків – від кам’яного віку до бронзового і більш пізнього часу. Тут зображені бики, коні візки, човни, дикі тварини, сцени полювання і безліч інших петрогліфів. Спеціальні дослідження довели, що «Кам’яна Могила» – потужне енергетичне місце. На пагорбі розміщено п’ять каменів з позитивною енергетикою і один – з негативною. Біля «Кам’яної Могили» в різні часи побували Верховний Лама Непалу, дослідник океану Жак Ів Кусто та представники української та світової політичної еліти.

Кожного року, починаючи з 1932-го, тут відбуваються археологічні розкопки та експедиції, що виявляють все нові пам’ятки стародавніх культур. Саме тут, до речі, було відкрито найстаровиннішу у світі «протошумерську писемність». Щороку «Кам’яну Могилу» відвідують біля 50 тис. туристів. У 2007 році заповідник було внесено до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Відгуки 5

Natalia Vasylieva

21.09.2021
Унікальне місце, дивовижне. Варто принаймні разок там побувати. Правда, хочеться повертатись знов. Квитки можна купити при вході, дуже не високі ціни. Час від часу тут проводяться етнофестивалі з залученням реконструкторів степових культур (скіфів) і етномузикантів (гурт 'БарабанЗА').
Інформація взята з google.com

Anna Tolochko

29.08.2021
Неймовірне місце. Кам'яна Могила зібрала історію багатьох періодів. Тут ще з прадавніх часів люди проводили релігійні обряди, це місце було для них особливо духовним. У музеї ви зможете подивитись на наскельні малюнки древніх людей та дізнатись більше про їх побут і життя. Однозначно рекомендую відвідати. Музей облаштований по-європейськи якісно. Хочу повернутись туди знову.
Інформація взята з google.com

Olha Dmytruk

08.08.2021
Вважаюче місце, де переплелась історія тисяч років! Дорога до локації досить стерпна, є парковка, вбиральня. Квиток на територію і в музей обійшовся 45 грн за 1 дорослого. Також взяли за 150 грн екскурсію в музеї. Він зоч і невеликий але допомагає зануритись в атмосферу. Є окремий оглядовий майданчик, але найцікавіше це полазити по горі каменю. Вражає масштаб і відчуття історії. Якщо бути дуже уважним, то можна знайти не законсервовані наскельні малюнки.
Інформація взята з google.com

Ігор Ковалевський

07.08.2021
Дуже цікаве місце особливо цікаво знаходитись біля каменів після прослуховування екскурсії в музеї тоді можна уявити скільком людям протягом тисяч років це місце слугувало домом, культурним, духовним центром. Саме місце з камінням дуже цікаве та незвичне з точки зору ланшафта. А екскурсія взагалі крута та недорога (всім рекомендую саме екскурсію) оскільки в музеї без екскурсії нічого не зрозумієш. Перед цим був на екскурсії на січі на хортиці там дорожче і не так цікаво. Особлива подяка працівникам дуже привітні.
Інформація взята з google.com

Поліна Попелянська

29.06.2021
цікаве місце, можна походити і самостійно, проте цікавіше з екскурсоводом. краще приїздити великою групою, адже вартість екскурсії не з дешевих: - музей+насип 350 гривень - насип 250 гривень додатково потрібно сплачувати за вхід (дорослий квиток 45 гривень)
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Природні об'єкти

Цілющі джерела

с. Терпіння

Церкви, костели, монастирі

Церква Святого Архангела Михаїла

с. Тихонівка

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.