Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Меморіал падіння метеориту Княгиня

9 червня 1866 року у селі Княгиня Закарпатської області упав метеорит, що згодом був визнаний найбільшим у Європі. Метеорит назвали “Княгиня”, на честь села. Сьогодні його уламки представлені у природознавчих музеях Європи.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Меморіал падіння метеориту Княгиня

9 червня 1866 року у селі Княгиня Закарпатської області упав метеорит, що згодом був визнаний найбільшим у Європі. Метеорит назвали “Княгиня”, на честь села. Сьогодні його уламки представлені у природознавчих музеях Європи.

Загальна маса уламків, що були зібрані після падіння метеорита, складає близько 500 кг. Загалом на землю впало близько 1200 каменів. Найбільший з уламків був знайдений поблизу села Княгиня. При падінні цей уламок розколовся на два менших шматки вагою 141 кг та 137 кг кожен. Їх знайшов місцевий селянин та виміняв у лісничого на пару волів. Лісничий, що був більш кмітливим, продав уламки Імператорському музею у Відні. Вони зберігаються там і сьогодні.

Місце падіння метеорити приваблювало видатних людей. Зокрема, відомо, що це місце відвідав знаменитий письменник Жюль Верн у 1892 році. А в 2009 році внаслідок дослідження архівних документів стало відомо про листування між Чарльзом Дарвіном і Отто Ганом. Вони обговорювали метеорит “Княгиня”. Отто Ган стверджував, що дослідив метеорит та знайшов у ньому частки позаземних коралів та рослин. Таким чином, метеорит долучився до становлення теорії панспермії, відповідно до якої життя на Землю було занесено з космосу.

Сьогодні місце, де впав метеорит, є частиною Національного природного парку “Ужанський”. На честь метеориту встановлено міні-скульптуру в Ужгороді.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

49.0067862 | 22.5520546

Локація на Google

Відгуки 4

Користувач Google

06.10.2019
Інформація взята з google.com

Користувач Google

20.02.2019
Інформація взята з google.com

Користувач Google

16.02.2019
Інформація взята з google.com

Користувач Google

19.09.2018
Частина туристичного маршруту веде до урочища «Чорні млаки». В цьому місці 1866 році впав один з уламків «княгинянського метеориту». Він важив 280 кг. Згодом уламок продали до Імператорського музею у Відні, де він є зараз. Даний метеорит, не долетівши до Землі, розсипався на дрібні уламки на великій території. Після падіння було зібрано близько тисячі частин загальною масою майже 500 кг, які розійшлися по багатьох, головним чином, зарубіжних музеях. В 1881 році в журналі «Science» (Наука) було опубліковано матеріал під назвою: “Дарвін і відкриття доктора Гана викопних організмів в метеоритах”. У цьому матеріалі – листування між Чарльзом Дарвіном і Отто Ганом (німецький геолог Otto Hahn, не плутати з фізиком Отто Ганом), який стверджував що в метеориті “Княгиня” в 1880 році, після його докладного вивчення, він знайшов частинки позаземних коралів, паразитів і рослин (ці дані наведені Отто Ганом у книзі “Die Meteorite (chondrite) und ihre Organismen”, 1880). Ці докази Ган передав відомому зоологу Вейнлендеру, який підтвердив це відкриття. А після цього і сам Чарльз Дарвін, який вивчив знімки Гана, написав йому: «Здається важко буде сумніватися, що на ваших фотографіях дійсно є зображення живих істот і якщо вам вдасться переконати деяких вчених, то ви напевно зробили одне з найбільших відкриттів за всю історію людства!» А на одному з інтернет-аукціонів 164-грамовий шматок метеорита “Княгиня” за коштує 4500 $! У 1882 році, зацікавлений історіями про найбільший метеорит в Європі, на місці його падіння побував сам Жюль Верн. #Княгиня #місцесили
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Природні об'єкти

Ужанський національний природний парк

Великий Березний

Де зупинитись?

Садиби

Карпатські чани (с. Лумшори)

вул. Приозерна, 9, с. Лумшори

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.