Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Маєток Раковича

Рід Раковичів веде своє коріння від прилуцького полкового писаря Семена Раковича. Серед нащадків Семена було немало відомих людей, були й такі, що не красили козацький рід – наприклад, російські націоналісти, зокрема Іван Єгорович.

Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Маєток Раковича

Рід Раковичів веде своє коріння від прилуцького полкового писаря Семена Раковича. Серед нащадків Семена було немало відомих людей, були й такі, що не красили козацький рід – наприклад, російські націоналісти, зокрема Іван Єгорович.

Село Соколівка розташоване за 75 км від Києва у Бобровицькому районі Чернігівської області. Дорога сюди пролягає трасою Київ – Прилуки, якісна, і до самого села якісна, хоч і трохи горбата – там кілометра три. Все просто, все близько. А у Соколівці маєток Раковичів – цілих п’ять об’єктів – є на що подивитись. Але про село майже ніхто не знає, і туристів тут майже ніколи не буває.

До 1958 року село називалося Дідове, для чого його перейменували у Соколівку – хтозна. Можливо, щоб прибрати пам’ять місцевих мешканців про колишніх власників села – родину Раковичів. Але вони й досі знають, що раніше село називалося «Дєдове», і назвав його так Андрій Ракович, який отримав лісовий хутір в дарунок від свого діда, й на зламі 19 та 20 століть, побудував тут родову резиденцію – два садибних будинки, три господарські, в оточенні старих дубів. Може там і більше будівель колись було, але ж дізнатися немає звідки. Рід Раковичів веде своє коріння від прилуцького полкового писаря Семена Раковича. Серед нащадків Семена було немало відомих людей, були й такі, що не красили козацький рід – наприклад, російські націоналісти, зокрема Іван Єгорович. А от Андрій Ракович був предводителем  дворянства Козелецького повіту, а його син,Андрій Андрійович, який народився тут, у Дідовому, у 1891 році, був юрисконсультом Австрійської єпархії Російської Закордонної православної церкви, і помер у Граці. Може у нього залишились якісь нащадки, адже місцеві дядьки нам казали, що якийсь «хазяїн» приїжджав років десять тому, поглянути на батьківські будинки, але може то вони щось придумали.

Маєток, навіть незважаючи на те, що два садибних будинки стоять напівзруйнованими, все рівно прекрасний. Таких комплексів в Україні взагалі небагато, а одноповерховий садибний будинок, палац, взагалі шедевр, навіть без даху, вікон і дверей. Неоготика та модерн, декоративна цегляна кладка та вікна із зрізаними верхніми кутами – красива романтична руїна. Комплекс не внесений у Реєстр пам’яток – для пам’яткоохоронців він цінності не становить, а точніше, вони не знають про його існування, або лінуються зібрати документацію, або плювати вони на усе це хотіли… Ну як взагалі таке можливо?

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Чернігівська область, Бобровицький район, Соколовка

50.5493132 | 31.3621799

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Палац Катериничів

Бобровиця

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.