Завдяки свідченням очевидців та учасників тих давніх подій реставровано такі об’єкти, як штаб, школа старшин, каплиця, джерело, бункер-криївка.
Вгору від музею веде стежка до цвинтаря, де поховані дванадцять померлих у шпиталі бійців УПА.
Штаб заснував легендарний командир повстанців Крук (Іван Климишин). Завдяки успіху бойових операцій тут була створена Антонівська повстанська республіка – вільна від окупантів зона, що жила за власними законами.
У 1943-44 роках у таборі ВО УПА «Волинь – Південь» знаходився штаб, госпіталь, курси старшин та школа медсестер, швацька майстерня та миловарня, видавалася газета «Повстанець».
21-25 квітня 1944 року під Гурбами відбувся найдовший в історії УПА бій з військами НКВС. Українські повстанці з боями вирвалися з оточення, залишивши обжиті місця.
Дорога до табору перетинає заповідну зону з унікальним ландшафтом та рослинністю, поруч – гора Уніас, де тривають розкопки давньоруського поселення IX-XIII ст. Даний музей обов’язково варто відвідати тим, хто цікавиться історією героїчної боротьби воїнів УПА за незалежність України.
Щороку наприкінці квітня – на початку травня на місці Гурбівського бою силами Молодіжного Націоналістичного Конгресу організовується спортивно-патріотична теренова гра «Гурби-Антонівці».