Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Комплексна пам'ятка природи Касова Гора

Розташована на північний захід від села Бовшова на кількох пагорбах (максимальна висота – 340 м), які прилягають до Бурштинського водосховища. Площа 65 га.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Комплексна пам'ятка природи Касова Гора

Розташована на північний захід від села Бовшова на кількох пагорбах (максимальна висота – 340 м), які прилягають до Бурштинського водосховища. Площа 65 га.

Науковці стверджують, що тут збереглися деякі види рослин кінця третинного періоду. На заповідній території росте понад 300 видів рослин. Народна традиція зберегла про Касову Гору ряд легенд і переказів, оповитих таємницями минулих віків. За однією з них князь Данило Галицький, у природних схованках гори зберігав гроші, золото й дорогоцінності. Ближчою до істини видається версія про те, що в лабіринтах карстових печер ховав свою касу бовшівський боярин. Однак, прохід до печери опинився під завалом і в результаті коштовності та гроші навіки лишились всередині гори, так вона і отримала свою назву – Касова. Деякі дослідники вважали, що на плато, яке розташоване на одному зі схилів гори, стояв давньоруський монастир. Здавна вся гірська смуга пам’ятки була всіяна рідкісним камінням із мереживом тонких прожилок, яке називають алебастром. Один з Бурштинових власників звернув на них увагу ще в 30-х роках XIX ст. та вирішив започаткувати алебастровий промисел. Масово обробляти цей камінь почали лише за сто років. Виготовленням алебастрових виробів займались не лише декілька приватних майстрів, а й локальний цех у володінні кооперативу. Серед виробів з алебастру особливо популярними були підсвічники, попільнички, вази, чорнильниці, пудрениці, скульптурки тварин, риб, птахів. Готову продукцію продавали частково на місці, а також закордоном. Особливим попитом алебастрові предмети користувались у середині 30-х років ХХ століття. Немало місцевих жителів здійснювали продаж і доставку сировини відомим скульпторам. Дане ремесло сильно спустошило природні ресурси мінералу. Під час Першої світової війни на Касовій Горі росіянами були викопані окопи, а її поверхню було вкрито гільзами куль та снарядів в результаті запеклих боїв. Вершини Касової Гори відкривають чудові краєвиди на Дністер, придністровську долину, Галич, Більшівці, Бурштинське водосховище.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Івано-Франківська область, Галицький район, с. Бовшів

49.226749 | 24.695984

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Національний заповідник "Давній Галич"

Галицький район, м. Галич, вул. Івана Франка, 1

Фортеці, замки, палаци

Галицький замок

Галич, вул. Коновальця

Природні об'єкти

Галицький національний природній парк

Галицький район, с. Крилос, вул. Галицька,1

Природні об'єкти

Центр реабілітації та ре-інтродукції диких тварин

Галицький район, с. Крилос, вул. Галицька,1

Церкви, костели, монастирі

Церква Зішестя Святого Духа

вул. Роксолани, 10, Рогатин

Фортеці, замки, палаци

Маріямпільський замок

вул. Галицька, 3, Маріямпіль

Фортеці, замки, палаци

Палац-садиба Рея

с. Приозерне

Де зупинитись?

Санаторії

Санаторій "Черче"

с. Черче вул. І. Франка, 109

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.