Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Хустський замок

Хустський замок – це надзвичайно могутня свого часу фортеця, яка була збудована угорською владою з метою контролю соляного шляху з Солотвино і повноцінно функціонувала майже шість століть.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Хустський замок

Хустський замок – це надзвичайно могутня свого часу фортеця, яка була збудована угорською владою з метою контролю соляного шляху з Солотвино і повноцінно функціонувала майже шість століть.

Зводилася ця споруда понад сто років – з 1090-го по 1191-й. Період дійсно великий, але для свого часу замок був видатним в усіх розуміннях цього слова. Зі слів мандрівників, Хустському замку практично не було рівних по міцності і масштабності, а його висота «сягала неба» і могла сперечатися зі славнозвісним Іскандером.

Турецький дослідник Евлія Челебі стверджував, що куполи на церквах були зі справжнього золота, всі будівлі вікнами своїми були направлені на схід і оздоблені різнокольоровою черепицею. Незважаючи на те що споруда була фортифікаційною, вона не змогла встояти проти стихії, і в 1766 р. замок було практично повністю зруйновано через вибух порохових складів під час грози.

Остаточне «падіння» фортеці датується 1799 р., коли її стіни було дозволено розбирати на будівельне каміння. Для сучасних туристів і мандрівників Хустський замок доступний лише на певних ділянках території, але це не заважає оцінити реальні масштаби цієї славнозвісної історичної споруди. Підйом на гору вулканічного походження, де було збудовано замок, – справжній виклик для тренованих мандрівників, а чудовий панорамний вид на Хуст і руїни фортеці виправдовує ці зусилля.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Закарпатська область, вул. Замкова, Хуст

48.168134 | 23.301504

Сайт

Локація на Google

Відгуки 4

Attila Pongo

24.08.2021
Гарний краєвид, багата історія, замок був величним у часи свого розквіту, парк біля підніжжя замку облаштований дуже гарно та сучасно. Але підніматися до замку важко, дорога зроблена з крупного гравію, бачив як по дорозі кілька людей впали та поранилися при підйомі чи спуску, трава біля самих руїн не кошена уже давно. Це місце може приносити хороший дохід місту якщо його доглядати та додати благоустрою.
Інформація взята з google.com

Ігор Васильович

11.08.2021
Якщо буде в Хусті і матимете вільних 1-2 години. Обов’язково підніміться до замку. Панорама міста Хуст і шикарні краєвиди, які відкривається зі стін замку варті тих зусиль. На жаль, від замку залишилися руїни. Також вражає історія замку, та поховання які ще збереглись.
Інформація взята з google.com

Oleg Stovbur

04.08.2021
Підйом пішки трохи важкуватий,машиною по щебню можна заїхати на 2 /3 гори але поки там ремонт,проблема паркування,,,десь на 6 авто парковка.можна зупинитись і по середині,там більш місця,добре що поки безкоштовно. Краєвид гарний
Інформація взята з google.com

Тетяна Костюк

04.08.2021
1. Підйом пішохідний нелегкий, якщо ви такий здохляк, як я, але він однозначно того вартий 2. Машиною не рекомендую їхати, вся дорога більш-менш ок, крім одного місця, де реально можна було застрягти, або поцарапати дно, ми вернулись назад і пішли пішки, хоча деякі машини таки проїхали. Зверху маленька площадка є, де можна стати, а потім розвернутись 3. Масштаби замку вражають. Стан занедбаний. Сподіваюсь, що хоч законсервують ці рештки, які залишились 4. Краєвид неймовірний
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Костел святої Єлизавети у Хусті

майдан Незалежності, 11, Хуст

Природні об'єкти

Долина нарцисів

урочище Кіреші, Хуст

Курортні території

Туристичниий комплекс “Теплі води”

с. Велятино, вул. Санаторна, 2

Центри етнотуризму

Селиська сироварня

вул. Центральна, 169, с. Нижнє Селище, Хустський район

Природні об'єкти

Ферма “Карпатський буйвол”

Виноградів

Музеї

“Музеї леквара”

вуиця Головна, 4а, Ботар

Де зупинитись?

Дитячі табори

Discovery camp

вул. Черетови, 27, Золотарьово

Санаторії

Санаторій «Теплиця»

вул. Копанська, 265-А, селище Виноградів

Санаторії

Санаторій “Боржава”

вул. Січових Стрільців, 15, c. Довге

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.