Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Хустський замок

Хустський замок – це надзвичайно могутня свого часу фортеця, яка була збудована угорською владою з метою контролю соляного шляху з Солотвино і повноцінно функціонувала майже шість століть.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Хустський замок

Хустський замок – це надзвичайно могутня свого часу фортеця, яка була збудована угорською владою з метою контролю соляного шляху з Солотвино і повноцінно функціонувала майже шість століть.

Зводилася ця споруда понад сто років – з 1090-го по 1191-й. Період дійсно великий, але для свого часу замок був видатним в усіх розуміннях цього слова. Зі слів мандрівників, Хустському замку практично не було рівних по міцності і масштабності, а його висота «сягала неба» і могла сперечатися зі славнозвісним Іскандером.

Турецький дослідник Евлія Челебі стверджував, що куполи на церквах були зі справжнього золота, всі будівлі вікнами своїми були направлені на схід і оздоблені різнокольоровою черепицею. Незважаючи на те що споруда була фортифікаційною, вона не змогла встояти проти стихії, і в 1766 р. замок було практично повністю зруйновано через вибух порохових складів під час грози.

Остаточне «падіння» фортеці датується 1799 р., коли її стіни було дозволено розбирати на будівельне каміння. Для сучасних туристів і мандрівників Хустський замок доступний лише на певних ділянках території, але це не заважає оцінити реальні масштаби цієї славнозвісної історичної споруди. Підйом на гору вулканічного походження, де було збудовано замок, – справжній виклик для тренованих мандрівників, а чудовий панорамний вид на Хуст і руїни фортеці виправдовує ці зусилля.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Закарпатська область, вул. Замкова, Хуст

48.168134 | 23.301504

Сайт

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Костел святої Єлизавети у Хусті

майдан Незалежності, 11, Хуст

Природні об'єкти

Долина нарцисів

урочище Кіреші, Хуст

Курортні території

Туристичниий комплекс “Теплі води”

с. Велятино, вул. Санаторна, 2

Природні об'єкти

Ферма “Карпатський буйвол”

Виноградів

Музеї

“Музеї леквара”

вуиця Головна, 4а, Ботар

Де зупинитись?

Санаторії

Санаторій «Теплиця»

вул. Копанська, 265-А, селище Виноградів

Санаторії

Санаторій “Боржава”

вул. Січових Стрільців, 15, c. Довге

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.