Зводилася ця споруда понад сто років – з 1090-го по 1191-й. Період дійсно великий, але для свого часу замок був видатним в усіх розуміннях цього слова. Зі слів мандрівників, Хустському замку практично не було рівних по міцності і масштабності, а його висота «сягала неба» і могла сперечатися зі славнозвісним Іскандером.
Турецький дослідник Евлія Челебі стверджував, що куполи на церквах були зі справжнього золота, всі будівлі вікнами своїми були направлені на схід і оздоблені різнокольоровою черепицею. Незважаючи на те що споруда була фортифікаційною, вона не змогла встояти проти стихії, і в 1766 р. замок було практично повністю зруйновано через вибух порохових складів під час грози.
Остаточне «падіння» фортеці датується 1799 р., коли її стіни було дозволено розбирати на будівельне каміння. Для сучасних туристів і мандрівників Хустський замок доступний лише на певних ділянках території, але це не заважає оцінити реальні масштаби цієї славнозвісної історичної споруди. Підйом на гору вулканічного походження, де було збудовано замок, – справжній виклик для тренованих мандрівників, а чудовий панорамний вид на Хуст і руїни фортеці виправдовує ці зусилля.
Закарпатська область, вул. Замкова, Хуст
48.168134 | 23.301504
Attila Pongo
Ігор Васильович
Oleg Stovbur
Тетяна Костюк