Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Художній музей ім. А. І. Куїнджі

У Маріуполі планували відкрити його ще з 30-х років 20 століття. Але вдалося лише в жовтні 2010 року, через 100 років після смерті митця.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Художній музей ім. А. І. Куїнджі

У Маріуполі планували відкрити його ще з 30-х років 20 століття. Але вдалося лише в жовтні 2010 року, через 100 років після смерті митця.

Музей розташований у будівлі, що є зразком архітектури модерну 1902 року. Це був подарунок голови Маріупольської земської управи Газадінова доньці Валентині на честь весілля.

Виставка розміщується в 6 залах на двох поверхах загальною площею 300 квадратних метрів. Усього в музеї представлено біля 2000 експонатів, серед яких твори живопису, декоративно-прикладного мистецтва, графіка та скульптура. Половина залів присвячена життю і творчості відомого маріупольського художника-пейзажиста Архипа Куїнджі. Тут можна побачити копії та оригінали його робіт (ескіз «Червоний захід», два етюди «Осінь. Крим» і «Ельбрус»), фотографії, документи, особисті речі, скульптури Архипа Івановича, біографічні книги.

У решті виставкових залів представлені роботи інших художників того ж періоду: Айвазовського, Шишкіна, Боголюбова, Верещагіна; пейзажистів Глущенка, Дерегуса, Яблонської, Цвєткової; маріупольських художників Бендрика, Кота, Гади. У планах розширення виставки. Періодично в музеї організовують тимчасові експозиції та різноманітні культурні заходи: концерти, кінопокази, лекторії, музичні виступи тощо.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Донецька область, вул. Георгіївська, 58, Маріуполь

47.0934991 | 37.5507241

+380 629 333 209

Локація на Google

Відгуки 4

Ганна Терянік

09.10.2021
Дуже добре, що ви є в Маріуполі
Інформація взята з google.com

Татьяна Винниченко

09.06.2021
Завжди знайдеться картина до твого стану сьогодні, бо вони тут усі - чудові!
Інформація взята з google.com

Alex Fainin

25.09.2020
Мабуть, найбільш відомий мешканець Маріуполя, художник Куїнджі, залишив по собі чудову згадку мешканців міста і цікаву картинну галерею, де зберігаються копії його найвідоміших полотен і декілька етюдів-оригіналів.
Інформація взята з google.com

Boryslav Leskiv

19.07.2019
На початку 20 століття будинок був весільним подарунком голови Маріупольської земської управи Газадінова власній доньці Валентині, з якою узяв шлюб Василь Іванович Геоцинтов. Останній заснував в приморському місті реальне училище. Після більшовицького перевороту в жовтні 1917 року — приватна оселя на тодішній вулиці Георгіївській була націоналізована. Оселя за часів СРСР була і бібліотекою, і Історичним партійним архівом. В роки 2-ї світової війни 1941–1945 рр. будівля була пограбована німецькими загарбниками, але не була зруйнована. В повоєнні роки використовувалась як аптечний склад. Споруда була доведена до аварійного стану без відповідних ремонтіві догляду. 1997 року Маріупольська міська рада ухвалила рішення про підпорядкування історичної споруди в комунальну власність Маріупольського краєзнавчого музею під майбутню філію і створення в місті невеликої картинної галереї. Так нарешті було вирішене питання про створення в місті окремої картинної галереї, проблема створення якої гальмувалась впродовж декількох десятиліть. Наприкінці 2000-х років в будівлі проведена реконструкція за рахунок місцевої компанії «Азовінтекс». Художній музей імені Куїнджі урочисто відкрито 30 жовтня 2010 року. На двох поверхах невеликої за площею будівлі Художнього музею імені Куїнджі облаштовано десять залів, загальна виставкова площа яких становить 300 м². Це лише перша черга приміщень, необхідних галереї. В планах на майбутнє — створення і відкриття другої черги.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Природні об'єкти

Театральний сквер (Маріуполь)

Театральна площа, 1, Маріуполь

Музеї

Маріупольський краєзнавчий музей

вул. Георгіївська, 20, Маріуполь

Пам'ятки будівництва і архітектури

Будинок з левами

вулиця Семенишина, 49, Маріуполь

Пам'ятки будівництва і архітектури

Будинок лікаря Гампера

вулиця Земська, 45, Маріуполь

Пам'ятки будівництва і архітектури

Прогулянкові пірси Маріуполя

Маріуполь

Пам'ятки будівництва і архітектури

Скульптура «Протистояння»

проспект Миру, 100, Маріуполь

Природні об'єкти

Площа Свободи

проспект Миру, 100, Маріуполь

Церкви, костели, монастирі

Мечеть Сулеймана і Роксолани

Маріуполь

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.