Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Фортеця Кінбурн

Кінбурн - османська фортеця, заснована в 15 ст. на Кінбурнській косі в гирлі Дніпра. Фортеця розташовувалася в західній частині Кінбурнської коси (нині біля с. Покровське Очаківського району Миколаївської області)

Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Фортеця Кінбурн

Кінбурн - османська фортеця, заснована в 15 ст. на Кінбурнській косі в гирлі Дніпра. Фортеця розташовувалася в західній частині Кінбурнської коси (нині біля с. Покровське Очаківського району Миколаївської області)

Разом з іншою фортецею — Очаків, що розташовувалася навпроти, повинна була контролювати судноплавство між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Чорним морем, але можливо насамперед, мала символічне значення (застовпити землі для Османської імперії), оскільки найкраща на тоді, турецька гармата угорського виробництва Базиліка, била всього на 2 кілометри (Дніпровсько-Бузький лиман сягає більше 11 км завширшки), була дуже неточною зі швидкострільністю — один постріл на годину. У фортеці було кілька бастіонів з далекобійною (на тоді) артилерією, довжина її кам'яних стін становила близько 100 м. В її межах розміщувалися 80 будинків і мечеть. Населення складали військовослужбовці залоги та члени їхніх родин — всього 500...700 осіб. Тут перебував один з центрів работоргівлі. У 1669, 1688 і 1692 на фортецю нападали запорозькі козаки. 1736 року фортецю захопило й зруйнувало російське військо. Османи відновили її, але з 1774 року вона перейшла до Російської імперії. 1 (12) жовтня 1787 року російські війська на чолі з генерал-аншефом О. Суворовим біля фортеці розбили османський десант. У цьому бою активну участь брали й українські козаки Чорноморської флотилії.

Протягом 1789 бої біля Кінбурна продовжувалися, у них брали участь чорноморські та бузькі козаки. 1790 Кінбурнську сторону з фортецею приєднали до території Чорноморського козацького війська і створили тут центр військової паланки. За умовами Ясського мирного договору 1791 Османська імперія визнала перехід Кінбурну до Російської імперії.

На середину 19 століття фортеця являла собою квадратний форт з кутовими бастіонами, круговою батареєю та земляним укріпленням з боку коси. У жовтні 1855 під час Кримської війни була суттєво пошкоджена артилерійським вогнем англо-французького флоту. За умовами Паризької мирної угоди фортеця була розібрана, з того часу її не відновлювали і як військовий об'єкт не використовували.

У 2-й половині 19 століття на території фортеці існувало поселення, тут була побудована церква, відкрилося відділення одного з приватних банків, місцеві жителі займалися рибальством. У 20 столітті територія поселення увійшла до складу Чорноморського біосферного заповідника. На сьогодні (початок 2000 років) тут збереглися лише залишки земляних валів.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Миколаївська область, Покровське

46.5459423 | 31.5459451

Локація на Google

Відгуки 4

Olga Huts

28.07.2020
Відчуття близькості історії і степовий двобережний пейзаж українського Півдня
Інформація взята з google.com

Сергій Кирилко

25.07.2020
Інформація взята з google.com

Оксана Исирова

28.02.2020
Інформація взята з google.com

Dmitrij Yakovlev

23.08.2019
Фактически от крепости ничего не осталось, только пара ям от фундаментов.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Природні об'єкти

Кінбурнська коса

Миколаївська область

Природні об'єкти

Острів Первомайський

Очаківський район

Церкви, костели, монастирі

Свято-Миколаївський собор в Очакові

вулиця Нікольська, 75, Очаків

Курортні території

Очаків

Очаків

Природні об'єкти

Національний природний парк «Білобережжя Святослава»

Покровське, Миколаїв

Природні об'єкти

Острів Березань

Миколаївська область

Курортні території

Рибаківка

село Рибаківка

Пам'ятки будівництва і архітектури

Винний завод «Коблево»

проспект Леніна, Коблеве

Де зупинитись?

Кемпінги

Наметовий табір "Гармонія" на Кінбурнській косі

Покровське, Кінбурнська коса

Кемпінги

Кемпінг Кінбурнська стрілка

Кінбурнська коса (район причалу "Нібулон"), Очаків

Кемпінги

Наметове містечко - кемпінг "Сосновий бір"

3км. від с. Покровка., Кінбурнська коса, Україна.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.