Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
1
2
3
Insta place

Палацово-парковий ансамбль «Самчики»

Палацово-парковий ансамбль «Самчики» – видатна пам’ятка архітектури, яка являє собою приклад архітектурного стилю неокласицизму.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Палацово-парковий ансамбль «Самчики»

Палацово-парковий ансамбль «Самчики» – видатна пам’ятка архітектури, яка являє собою приклад архітектурного стилю неокласицизму.

Садиба чудово збереглась до наших часів, що дало змогу облаштувати на її території музей, що постійно функціонує. Розбудовувати обійстя розпочав Ян Хоєцький у XVIII ст., а зведений за його ініціативою старий палац датується 1725 р. Будівля на вигляд була невиразною, що спонукало наступного власника, гайсинського старосту Петра Чечеля, використовувати її в якості службового приміщення. Саме тоді маєток набув сучасного вигляду – до його створення приклали зусиль видатний архітектор Ян Кубицький, скульптор Жан Батісто Цагпяно, а Діонісій Міклер створив чудовий парк на 16 га землі.

Увагу туристів привертає цікава ліпнина, скульптури левів і горельєфи богинь на парадному вході. Незвичний також Японський кабінет, розписи якого витримані в стилістиці періоду Едо. На території маєтку розташований Китайський будиночок-льодовня, який міг стати яскравим взірцем класицизму, якби не його дах-пагода. У 1904 р садиба стає власністю видавця Шестакова, який займається переплануванням саду з урахуванням французького стилю, заклавши прямі доріжки та симетричні насадження. Відвідати маєток варто, щоб на власні очі пересвідчитись – він дійсно заслуговує звання «українського Версалю».

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 3

Хмельницька область, с. Самчики, Старокостянтинівський район

49.766248 | 27.399011

пн-сб 8.00-17.00, нд 10.00-18.00

(03854) 44 214

Сайт

Локація на Google

Відгуки 3

Olga Makhanyova

04.10.2021
Самчики - це справжня перлинка на теренах Поділля. Ще на під'їздах до маєтку вражають розписані характерним самчиківським розписом хатки і будівлі. Великий парк в англійському та класичному стилі, 300 видів рослин, відкрита оранжерея "Сад у мурах", китайський будиночок, альтанка, липова алея - на території є, що подивитись. Але, звичайно, серцем маєтку є палац. Уявіть собі, що гостей можуть зустрічати навіть червоною доріжкою (правда підготовленою для церемонії весілля????). Вражає інтер'єр з ліпниною у блакитний і червоній залах, оздоблення кабінетів, фортеп'яно XlX cт. Зрозуміло, чому маєток так полюбляють кінематографісти (тут відзнято 7 стрічок). Найсумніше, що пам'ятка в аварійному стані, оскільки більше 100 років жодного серйозного ремонту не бачила. Є надія, що з наступного року розпочнуться реставраційні роботи державним коштом. Хочу подякувати старшій науковій співробітниці Ользі за чудову екскурсію, гумор і любов до своєї справи.
Інформація взята з google.com

Olexandr Bunkovskyi

20.09.2021
Добре збережений палац і парк доглядають, не ідеально, але не погано, на фоні інших аналогічних пам'яток. Є, звісно, моменти, типу лінолеуму поверх автентичного паркету, чи прогнившого піддашшя на задній частині будівлі. Але потроху доводять до ладу все, здається. Якщо ще закінчать ремонт дороги Хмельницький-Старокостянтинів - буде навала туристів ще більша
Інформація взята з google.com

іванна герасимчук

27.07.2021
Палац Чечеля 18 століття в невеличкому селі Самчики, що на Хмельниччині, заслуговує звання «українського Версалю» . Побудований в стилі ампір на березі річки Случ, оточений красивим парком в англійському стилі, комплекс виглядає просто шикарно! З «панських» часів тут взагалі багато що змінилося. Та й не дивно. За радянської влади маєток побував і клубом, і бібліотекою, і фельдшерсько-акушерським пунктом.. Постраждав палац і під час Другої світової війни. У 1956 році будівлю віддали Хмельницькій державній сільськогосподарській дослідній станції. Зараз тут музей і прекрасна локація для зйомок) Цей маєток викорсовували для зйомок фільмах «Конi не виннi», серіалу “Зачароване кохання”, костюмованої драми "Кріпачка", фільму "Троє". Білорусьфільм зняв тут 12-серійний фільм "Вовче сонце" Буовинська співачка Навка NAVKA вибрала цю локацію для зйомок кліпу пісні "Цвіте терен". Багато молодят проводять тут як фотозйомку, так як вартість за годину всього 250 грн. #мандруйУкраїною #незвіданаукраїна #палациукраїни #замкиукраїни
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Замок князів Острозьких

вул. Замкова, 1/1, Старокостянтинів

Пам'ятки будівництва і архітектури

Костел Матері Божої Громничої та домініканський монастир

вулиця Івана Федорова, Старокостянтинів

Фортеці, замки, палаци

Палац Гіжицького

с. Новоселиця

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.