Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn
1
2
3

Палацово-парковий ансамбль «Самчики»

Палацово-парковий ансамбль «Самчики» – видатна пам’ятка архітектури, яка являє собою приклад архітектурного стилю неокласицизму.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Палацово-парковий ансамбль «Самчики»

Палацово-парковий ансамбль «Самчики» – видатна пам’ятка архітектури, яка являє собою приклад архітектурного стилю неокласицизму.

Садиба чудово збереглась до наших часів, що дало змогу облаштувати на її території музей, що постійно функціонує. Розбудовувати обійстя розпочав Ян Хоєцький у XVIII ст., а зведений за його ініціативою старий палац датується 1725 р. Будівля на вигляд була невиразною, що спонукало наступного власника, гайсинського старосту Петра Чечеля, використовувати її в якості службового приміщення. Саме тоді маєток набув сучасного вигляду – до його створення приклали зусиль видатний архітектор Ян Кубицький, скульптор Жан Батісто Цагпяно, а Діонісій Міклер створив чудовий парк на 16 га землі.

Увагу туристів привертає цікава ліпнина, скульптури левів і горельєфи богинь на парадному вході. Незвичний також Японський кабінет, розписи якого витримані в стилістиці періоду Едо. На території маєтку розташований Китайський будиночок-льодовня, який міг стати яскравим взірцем класицизму, якби не його дах-пагода. У 1904 р садиба стає власністю видавця Шестакова, який займається переплануванням саду з урахуванням французького стилю, заклавши прямі доріжки та симетричні насадження. Відвідати маєток варто, щоб на власні очі пересвідчитись – він дійсно заслуговує звання «українського Версалю».

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Хмельницька область, с. Самчики, Старокостянтинівський район

49.766248 | 27.399011

пн-сб 8.00-17.00, нд 10.00-18.00

(03854) 44 214

Сайт

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Замок князів Острозьких

вул. Замкова, 1/1, Старокостянтинів

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.