Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Богуславське гранітне оголення

Знаменитий пам'ятник природи – Богуславське гранітне відслонення (оголення), або так звана гранітна «яма», являє собою гранітний острів з валунів, що хаотично розкидані між двома рукавами річки Рось.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Богуславське гранітне оголення

Знаменитий пам'ятник природи – Богуславське гранітне відслонення (оголення), або так звана гранітна «яма», являє собою гранітний острів з валунів, що хаотично розкидані між двома рукавами річки Рось.

Оголення є стратотипом богуславських гранітів звенигородського комплексу архейського віку. Вчені припускають, що вік цих скель сягає 2 мільярдів років. Скелі з червоного і сірого граніту досягають у висоту 10-12 м і формують каньйон довжиною 1,5 км. Тут часто можна спостерігати мальовничі річкові пороги, серед яких знаходиться глибока ванна, та сама «яма». Поряд є ще дві менші. Біля однієї із них знаходиться підвісний пішохідний «Міст Закоханих», з якого відкривається неймовірний вигляд на річку і каньйон. Також навколо є кілька невеликих водоспадів, у яких можна приймати гідромасажні ванни.

У 1994 році Богуславське гранітне відслонення загальною площею 4 гектари було визнане геологічною пам’яткою місцевого значення, а у 2010 включене до складу Регіонального ландшафтного парку «Богуславль».

Місцеві жителі називають Богуславське гранітне оголення місцем сили, бо кажуть, що граніт добре передає енергетику.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Відгуки 5

Юрій Коваль

02.08.2021
У Богуславі розташована пам'ятка природи – гранітне оголення, або просто Яма. Науковці вважають, що вік цих брил може досягати аж 2 мільярдів років. Скелі з червоного і сірого граніту, заввишки 10–12 метрів,  формують каньйон завдовжки півтора кілометри. Гранітні брили утворюють острів, який із двох боків омиває Рось. Тут же можна побачити мальовничі річкові пороги, серед яких є заглиблення, власне, це та сама «яма». В ній можна скупатися, хоча ця купальня не єдина у своєму роді. Насправді, таких купалень, або «ям», тут три, і розташовані вони практично поряд, на відстані приблизно 100 метрів. Часто гранітне оголення в Богуславі називають місцем сили, адже, приїхавши сюди, люди відчувають приплив снаги, заспокоюються та набираються позитивної енергії.
Інформація взята з google.com

Костянтин Стратілатов

28.07.2021
Цікаве місце. Буцький каньйон в мініатюрі. Із плюсів: чиста вода та можливість попірнати та поплавати. Із мінусів: багато людей (місцеві, які там відпочивають) та близькість забудови, яка псує зовнішній вигляд.
Інформація взята з google.com

Anton Pashkovskyi

22.07.2021
Вода доволі чиста, проточна, немає запаху затхлості. Навколо доволі красиво, особливо цікавою є гранітна стіна метрів так 15-20. Є де розбити намети або просто сісти.
Інформація взята з google.com

Ірина Степаненко

19.07.2021
Гарне місце, гарний краєвид. Такий собі невеликий гранітний басейн річки Рось. Пляж являє собою маленькі місця на великих каміннях різного рівня. Вода у липні (14-18) була теплою, навіть занадто. Були з дітьми, то сиділи у воді по 2 години, на пляжі не лежали. Є місця для стрибків у воду (для досвідчених і не дуже пірнальників). Як розвага: спуск течією у басейн, течія була не сильно швидка, тому дітям було весело. У вихідний день багатолюдно. Доступ до води середньої тяжкості, спуск кам'янистими східцями.
Інформація взята з google.com

Вероника Роенко

04.07.2021
Мені місце сподобалось, так сказати "інстаграмне", можна зробити багато гарних фото, коли там немає людей. Наче круглий природній басейн, навколо якого кам'яні брили, подекуди з стрімкою водою. Правда людей було багато. Вода достатньо тепла, дно кам'яне, поросше водоростями, треба бути обережним. Я не купалась, але навколо багато купалось дорослих і дітей. Але якщо з дітьми, то розслабитися буде важко)))
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Музеї

Музей історії Богуславщини

вул. Шевченка, 36, Богуслав

Пам'ятки будівництва і архітектури

Будинок Покраса (Міськрада) у Богуславі

Богуслав, вул. Шевченко, 40

Церкви, костели, монастирі

Свято-Миколаївський монастир у Богуславі

Богуслав, вул. Озерна, 35

Церкви, костели, монастирі

Свято-Троїцька церква (Богуслав)

вул. Карла Маркса, 6, Богуслав

Музеї

Меморіальний музей-садиба Марка Вовчка

вул. Марко Вовчок,15, Богуслав

Музеї

Будинок-музей Івана Сошенка у Богуславі

вул. Училищна, 1, Богуслав

Природні об'єкти

Пороги Хохітви, с. Хохітва

Хохітва, Київська обл., 09740

Пам'ятки будівництва і архітектури

Вітряк в селі Пустовіти

с. Пустовіти

Музеї

Миронівський краєзнавчий музей

вул. Соборності, 62, Миронівка

Пам'ятки будівництва і архітектури

Миронівський інститут пшениці імені В.М. Ремесла

вул. Центральна, 68, с. Центральне

Церкви, костели, монастирі

Печерний монастир у селі Буда

Село Буда

Природні об'єкти

Гора Тотоха (с. Медвин)

с. Медвин, Богуславський р-н Київської обл.

Де зупинитись?

Садиби

Гостьовий будинок "Диво"

вул. Нечуй-Левицького, 17, Богуслав

Садиби

Еко-садиба «Хохітва»

вул. Лісова, 17, с. Хохітва, Богуслав

Готелі

Туристико-оздоровчий комплекс «Гончарі»

вул. Ланок, 45, Дибинці

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.