Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Гора Ай-Петрі

Зображена на листівках та фотографіях гора Ай-Петрі, увінчана кам'яною короною із зубців, – один із найпопулярніших символів Південного берега Криму.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Гора Ай-Петрі

Зображена на листівках та фотографіях гора Ай-Петрі, увінчана кам'яною короною із зубців, – один із найпопулярніших символів Південного берега Криму.

Ай-Петрі – це величезний гірський масив площею понад 300 кв.км, один із “столових масивів”, або витягнутих вздовж Південного берега Криму. Ай-Петринський масив тягнеться зі сходу на захід на 25 км. Відстань між його південною брівкою та північними підніжжями понад 13 км. Найвища точка всього масиву – гора Рока з абсолютною відміткою 1346 м, трохи менше гора Перепелина (Бедене-Кир) – 1320 м. Сама ж гора Ай-Петрі набагато нижча – її висота над рівнем моря 1231 м. Один із перших дослідників археології Криму П.І. Кеппен вважав, що у назві Ай-Петрі з'єднані давньогрецькі слова агіос – святий та ім'я – Петрі. І пов'язана ця назва, на його думку, зі старовинним грецьким монастирем, руїни якого перебувають у цій місцевості.

Потрапити на вершину Ай-Петрі можна двома шляхами: на автомобілі – по серпантину, що починається в районі Ялти або канатною дорогою Місхор – Ай Петрі.

Ця канатна дорога є маятниковою, тобто одночасно, на кожному з двох етапів підйому працюють у протифазі два вагончики. На першому етапі, довжиною близько 1310 метрів 35-ти місний вагончик з пасажирами від Нижньої станції, розташованої на висоті 86 м. над рівнем моря, "пливе" у сосновому лісі Ялтинського гірсько-лісового заповідника, долаючи за 6 хвилин різницю висот у 305 м, до станції пересадки "Сосновий бір" (Середня станція), розташованої на висоті 391 м над рівнем моря. На другому етапі несучий трос, довжиною 1670 метрів, протягнутий від підніжжя гори майже до її вершини, на висоту 1153 метра над рівнем моря (різниця висот між станціями 762 м) На цьому "перегоні" відсутні проміжні опори – це найдовша канатна дорога у Європі. Він долається лише за 8 хвилин. Кут підйому становить 45 градусів і вагончик рухається на відстані близько 120 метрів над землею. Від панорами, що відкрилася, захоплює дух, але найбільший викид адреналіну відбувається при під'їзді до “Верхньої станції”, коли до платформи залишаються лічені метри. Вагончик раптом завмирає, а потім починає рухатися ривками.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Крим, поблизу Алупки

44.4484259 | 34.0556002

Локація на Google

Відгуки 5

Anastasia Buchkovska

27.04.2021
Як тут було класно до анексії Криму????
Інформація взята з google.com

ViktoR Shapoval

07.03.2021
Чудовий вид!!!
Інформація взята з google.com

Andriy U

05.03.2021
Супер місце з запаморочливими краєвидами на південний берег Криму (тимчасово окупований Росією)
Інформація взята з google.com

Мирослав Щурук

03.06.2020
Дуже гарний краєвид
Інформація взята з google.com

SmileNow CryLater

24.02.2020
Слава Україні!
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Палац «Харакс»

Алупкінське шосе, 13, Гаспра

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.