Черкащину можна сміливо назвати душею України, адже саме на території цієї області зосереджена найбільша кількість культурних пам'яток. Не дарма вже не перший рік існує дуже цікавий соціальний проект - тур «Золота підкова Черкащини». Discover Ukraine пропонує ознайомитися з основними пам'ятками туристичного маршруту.
Холодний Яр - це урочище на кордоні Чигиринського і Кам'янського районів Черкаської області. Свою назву місцевість отримала завдяки вітрам в тутешніх лісах. У Холодному Яру ще з 1037 року зберігся Мотронинський монастир, де в 1768-му освячували ножі перед повстанням гайдамаків під проводом Максима Залізняка. Обов'язково варто поглянути на величний 1100-річний дуб Залізняка, його висота - аж 30 метрів!
Місто було побудоване навколо Замкової гори, яка отримала свою назву завдяки зведеному на ній замку. За часів Богдана Хмельницького Чигирин був столицею з населенням 50 тис. чоловік. Після окупації Російською імперією місто втратило статус столиці, а після чергової навали турків захисники Чигирина самі знищили замок. У 2004 році була відбудована резиденція Богдана Хмельницького за фрагментами описів. Відвідайте Музей археології - тут близько 600 експонатів (період охоплює кам'яний вік і часи Київської Русі), а також Музей Богдана Хмельницького - тут можна дізнатися багато цікавого про побут козаків і навіть побачити колекцію козацьких люльок.
Це село знаходиться біля Чигирина. Саме його, родовий маєток Хмельницького, захопив польський шляхтич Чаплинський, після чого почалася національно-визвольна війна Богдана Хмельницького. Тут збереглася Іллінська церква, побудована Богданом в 1653 році (саме вона зображена на купюрі номіналом в п'ять гривень). Цікаво буде відвідати в Суботові три колодязя, які були вириті за наказом Хмельницького в пам'ять про загиблих в боях козаків.
Справжньою родзинкою села є Спасо-Преображенська церква, зведена в 1839 році за проектом італійського архітектора Джорджо Торрічеллі. Дзвіниця церкви досягає 44 метрів, а сам храм поєднує в собі романтичний стиль, неоготику і східні елементи, що вельми не властиві для нашої церковної архітектури. Примітно, що в 1917-20-х рр. комуністи знищили палацово-парковий ансамбль графа Воронцова, який був настільки значним, що за площею затьмарював навіть палац в Алупці.
Останнім притулком Великого Кобзаря став Канів. Саме тут Тарас Шевченко планував придбати в 1859 році земельну ділянку під будівництво будинку, але був в черговий раз заарештований і більше не зміг сюди приїхати. Але, виконуючи заповіт Тараса, поховали його саме в Каневі, на Чернечій горі (тепер - Тарасова). На горі знаходиться Музей Тараса Шевченка і «Тарасова світлиця» - перший народний музей, розташований в сільській хатинці. Також цікаво буде відвідати Канівський заповідник з великими пляжами. В історичній частині міста побувайте в Успенському соборі 1144 року побудови.
Корсунь-Шевченківський - місто, що привертає гостей своїм палацово-парковим комплексом, що розташувався на берегах річки Рось. Палац і парк почав створювати в 1782 р. польський князь С. Понятовський, а продовжив - російський граф Лопухін. Основа парку - природний ландшафт, а альтанки й алеї - прикраса і доповнення. Кам'яні берега річки вигідно підкреслюють природну красу паркових пейзажів. Палац побудували в 1789 році. Комплекс також складається з флігеля, воріт, каретної стайні і деяких інших приміщень. Ви можете відвідати картинну галерею, розташовану у флігелі, побувати в Музеї Корсунь-Шевченківської битви, що відкритий в палаці. Також нікого не залишать байдужими кам'яні пляжі і міні-водоспади в околицях парку. Якщо не купання, то фотосесія вам точно забезпечена!
Таку назву має історико-культурний заповідник в Звенигородському районі. Сюди входять села Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшана - місця, де пройшли дитинство і юнацтво Кобзаря.
У цьому місті знаходиться мисливський палац графів Шувалових, побудований в 1893-1903 рр. На жаль, зараз він виглядає занедбаним. Також в Тальному варто відвідати костел Святої Анни, зведений в 1702 році. Вас обов'язково зацікавить нова визначна пам'ятка - пам'ятник чотирьом гетьманам на центральній площі (Мазепі, Дорошенко, Вишневецькому і Хмельницькому).
Біля села Легедзине археологи знайшли великий трипільський протогород, який старше на 500 років єгипетських пірамід. У селі зробили реконструкцію двох знайдених жител, одне з яких двоповерхове! Щоб привернути увагу громадськості до досліджень, добровольці щорічно проводять фестиваль «Трипільська толока», де можна навчитися ліпити з глини, плести з соломи, пекти хліб. Це яскраве видовище і шанс познайомитися з цікавими людьми, так що не пропустіть його!
Звичайно, більшість людей асоціюють це місто з парком «Софіївка» - одним з найкрасивіших в Україні. Почав створювати дендропарк в 1796 році польський магнат С. Потоцький для дружини Софії. На площі в 179 га і ставки, і водоспади, і фонтани, і скелі з гротами, і скульптури з альтанками... Що вже говорити про різноманітність рослинності! Своєрідний символ парку - фонтан «Змія», який розташований посеред озера. Також заворожують Партерний амфітеатр і Рожевий павільйон на острові Любові. До речі, крім «Софіївки», в місті багато цікавих місць. Наприклад, корпус університету садівництва, ратуша, костел, а також квартал хасидів. Так що розширюйте горизонти!
natalazeliznik64