Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Перлина Буковини: топ-10 визначних пам'яток Чернівців

12.09.2021
95386

Чернівці справедливо називають «перлиною Буковини» або «перлиною австрійської корони», адже історична забудова старого міста — це цілісний, майже недоторканий ансамбль XIX — початку XX століть. Розповідаємо, які визначні пам'ятки потрібно обов'язково відвідати у Чернівцях — місті, де жила династія Габсбургів і відбувалося багато дивовижних історій.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Для кожного, хто приїхав до Чернівців, це — must-visit place. Чернівецький національний університет — не тільки один із найвідоміших вищих навчальних закладів України з величною історією, а ще й неймовірно популярний туристичний об'єкт, який включено до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО. Архітектурний ансамбль вражає своєю красою і величчю. Територією університету можна ходити годинами, а фотографії виходять справді чарівними. Адже не дарма Чернівецький університет отримав ще одну неофіційну назву — «Український Гоґвортс».

Корпус складається з декількох залів: Блакитний, Червоний та Мармуровий. Також на території комплексу знаходиться церква і унікальний дендропарк. Всередині університет такий же гарний і цікавий, як і зовні. Але якщо парк і церкву можна оглянути самостійно, то для того, щоб потрапити всередину, необхідно замовити екскурсію. Під час екскурсії вам розкажуть про те, як в університеті пройшла дуель бібліотекаря і професора, в який зал приходять жінки для того, щоб омолодитися, а також розкриють кілька таємниць, які зберігає це унікальне місце. Екскурсії проводяться щодня з 10:00 до 17:00. Потрапити на екскурсію можна за попереднім записом або ж домовитися відразу на місці. Тривалість екскурсії — 30-45 хвилин.

Щоб ваша поїздка стала ще більш захоплюючою, скористайтеся послугами гіда. Знайти гіда для подорожі ви можете тут.

Центральна площа і ратуша

Центральна площа знаходиться у самому центрі Чернівців. Від неї можна потрапити практично до будь-якої частини міста. На площі знаходиться пам'ятник Тарасу Шевченку, а за ним розташовані великі фонтани і банер, що присвячено 600-річчю міста.

Головна пам'ятка Центральної площі — ратуша. Це 50-метровий будинок з високою вежею і затишним внутрішнім двориком з фонтаном. Щоб піднятися на самий верх ратуші, потрібно подолати 126 сходинок. З верхівки вежі відкривається захоплюючий вид на місто. Найкраще опинитися біля ратуші опівдні. Річ у тім, що кожен день, починаючи з 2004-го року, рівно о 12:00 трубач в національному костюмі піднімається на вежу і виконує мелодію легендарної української пісні «Марічка».

Вулиця Ольги Кобилянської

Старовинна вулиця, де знаходяться одні з найкрасивіших будівель міста. Згідно до легенди, в австрійські часи цю вулицю підмітали трояндами, мили теплою водою з милом, а при вході потрібно було ретельно протерти взуття. На честь цієї легенди місцеві ковалі навіть виготовили статую «Двірник з трояндами», яка знаходиться в одному з двориків вулиці. Раніше на вулиці Ольги Кобилянської розташовувалися наймодніші ресторани, кафе, кінотеатри і банки. Зараз це затишна і мальовнича пішохідна вулиця з безліччю ресторанів, кав'ярень і сувенірних крамниць. Це найбільш тусовочна вулиця міста, куди приходять гуляти місцеві й туристи. Один із найколоритніших і найбільш популярних ресторанів міста — «Панська гуральня». У ньому ви зможете скуштувати страви української кухні та смачні наливки. Але варто взяти до відома, що цей ресторан повністю відповідає своїй назві, тому в спортивному одязі туди не пускають. Зате обслуговування на вищому рівні. Ще один популярний заклад — етно-ресторан «Колесо». У цьому ресторані можна скуштувати страви буковинської кухні, що включає українські, румунські та молдавські традиції. Інтер'єр ресторану виконано в етнічному стилі, що робить його атмосферу особливою. І обов'язково відвідайте Віденську кав'ярню, адже вона є найдавнішою кав'ярнею Чернівців. У Віденській кав'ярні можна випити смачної кави і скуштувати десерти, а всередині неї знаходиться багато антикварних речей, що дарує цьому місцю особливий шарм. Крім ресторанів, кафе і красивих будівель, на вулиці є багато інших цікавих  історичних місць, наприклад, там знаходиться Кафедральний собор Святого Духа, про який мова піде нижче.

Якщо хочете відпочити від тривалих прогулянок, зупиняйтеся на одній із зручних лавок на вулиці Ольги Кобилянської та насолоджуйтеся приємною суєтою красивого міста.

Будинок-корабель

Незвичайна будівля, форма якої нагадує корабель. Історія цього будинку пов'язана з легендою про двох братів. Один брат був торговцем, а другий — моряком. Коли моряк завершив свої подорожі, брати вирішили побудувати будинок у центрі міста. А через те, що колишній моряк дуже сумував за морем, будівля вийшла дуже схожою на корабель. На другому поверсі навіть були розташовані два штурвали. У святкові дні брати переодягалися в морську форму і урочисто ставали біля цих штурвалів. Також на будівлі знаходиться фонтан у вигляді левової голови. Раніше всі жителі міста могли безкоштовно випити чистої води з цього фонтану. Щоб побачити будинок з правильного ракурсу, необхідно встати на розі вулиць Головної та Шолом Алейхема. На фоні Будинку-корабля виходять цікаві фотографії.

Вірменська церква

Вірменська церква Святих апостолів Петра і Павла побудована в 19 столітті. Церква виконана в готичному стилі. Інтер'єр церкви оформлено з елементами українського бароко. У минулому столітті Вірменська церква була передана Чернівецькій філармонії, аби використовувати її в якості залу органної музики. Тож, крім богослужінь, тут можна послухати ще й старовинний орган. Зазвичай, почути органну музику можна ввечері. На стіні церкви постійно вивішують оголошення з актуальним розкладом концертів.

Костел Воздвиження Святого Хреста

Римо-католицький костел, який став першим кам'яним храмом у Чернівцях. Його звели на замовлення австрійського імператора Йосифа II. Костел поєднує в собі елементи бароко та стародавнього єзуїтського стилю. Всередині костел оформлено кольоровими фресками. Також у храмі є 7 вівтарів, виготовлених у неоготичному стилі, й старовинний орган. На зовнішній стіні костелу висить сонячний годинник, який показують місцевий час Відня.

Турецька площа

Одна з найдавніших площ Чернівців. Головна пам'ятка цього місця — Турецька криниця. Спочатку ця криниця називалася Князівською або Господарською, на честь церкви, що знаходилася неподалік. Тривалий час саме біля Турецької криниці православні християни святкували Водохреще. Турецька криниця служила жителям Чернівців впродовж багатьох століть. Ця пам'ятка також пов'язана зі старовинною легендою. Відповідно до неї, турецький паша зустрів біля криниці українську красуню, закохався у неї та запропонував стати однією з його дружин. Дівчина відмовила паші, через що він заборонив місцевим жителям черпати воду з колодязя. Наступного дня дівчина прийшла до криниці. Паша зрадів й одразу пішов до неї, але красуня, побачивши його, кинулася до колодязя і втопилася.

Ще одна родзинка Турецької площі — пам'ятник величезного велосипеда для велетня. Щоб забратися на нього і зробити фото, доведеться постаратися.

Отримати цікавий маршрут найбільш популярними локаціями Чернівців можна тут.

Чернівецький художній музей

У Чернівецькому художньому музеї зберігаються близько 12 тисяч експонатів. Там можна побачити твори народного та професійного іконописання 17-20 століть, унікальну колекцію буковинських килимів, близько 3-х тисяч буковинських писанок, зразки буковинської вишивки, а також роботи відомих українських художників. Серед них: Т. Яблонська, А. Ерделі, С. Шишко, Г. Гавриленко, М. Глущенко, М.Дерегус та інші. Музей розташовано в шикарній історичній будівлі у самому серці Чернівців.

Миколаївський кафедральний собор

Миколаївський кафедральний собор — унікальна споруда. Її було побудовано за зразком румунського Успенського архієрейського собору. Особливістю собору є незвичайна будова його куполів — вони у буквальному сенсі закручені. Коли дивишся на куполи Миколаївського собору, здається, ніби крутиться голова або раптово виникли проблеми із зором. Через це в народі Миколаївський собор називають «П'яною церквою». Всередині церкви також можна зустріти неординарні речі, наприклад, вівтар розташований по праву руку від входу, а не по центру, як це прийнято.

Собор Святого духа

Православний собор, виконаний у стилі пізнього класицизму. Яскраво-рожеві стіни собору відразу виділяють його серед міського пейзажу. Через таке незвичайне і яскраве забарвлення, іноземці, які вперше бачили Собор Святого духа, називали його «Barbie’s church» (церква Барбі). Всередині можна побачити унікальні розписи, виконані віденськими художниками. У 2006 році біля собору звели пам'ятник першого митрополита Буковинської православної митрополії Євгенія Гакмана.

Всі ці пам'ятки можна подивитися за один день. Але не варто обмежуватися найпопулярнішими локаціями. У Чернівцях є ще багато цікавих місць: Театральна площа, Єврейське кладовище, Центральний парк культури і відпочинку імені Т. Шевченка, Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту, Німецький будинок, Церква Святої Трійці й безліч інших.

Досліджуйте Україну, адже вона зберігає так багато захоплюючих історій і унікальних місць.

Читайте також: Відчуй велич стародавнього міста, або що подивитись в Чернігові.

Автор: Анна Кривко

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.