Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Як підтримати працездатність під час війни?

01.09.2022
829

Воєнна агресія Росії докорінно змінила життя українців. Численні повітряні тривоги, прильоти ракет та інші жахи війни дуже негативно впливають на життєдіяльність. З’являється знервованість, страх за близьких людей та за своє життя, що, в свою чергу, впливає на працездатність. Реакція на це все може бути різною – кожен з нас по-своєму справляється зі стресом, який неодмінно спричиняє усвідомлення війни у твоїй країні.

Усі ці переживання – це нормально, але якщо вони не дозволяють вам нормально працювати, то проблему треба вирішувати. Для цього треба пізнавати себе, розуміти, що конкретно вас турбує найбільше та по змозі відмежовуватись від цього.

Переживання через війну: поради, аби побороти їх

Обмеження доступу до новин

Одним з головних джерел стресу в військовий час є новини. Читаючи їх, ми перенасичуємось інформацією, на яку ніяк не можемо вплинути. Окрім цього, постійне читання новин ще більше підвищує тривожність. Краще за все, приділити 10 хвилин читанню новин зранку або ввечері, аби дізнатись основне.

Прогулянка на свіжому повітрі

Цей варіант зняття стресу використовуйте, лише перебуваючи у відносній безпеці. Пробіжка чи прогулянка поруч з домом підвищать кількість ендорфінів, від чого і залежить позитивний настрій.

Нові хобі

Сидіння без діла завжди негативно впливає на людину. Саме через це деякі постійно моніторять новини, оскільки більше їм не залишається чим зайнятись. Втім, можна пошукати, як проводити своє дозвілля, наприклад, зайнятись рукоділлям тощо. В різних містах України можна знайти місця, де люди допомагають армії: збирають гуманітарку, плетуть сітки. Це також позитивно впливає, оскільки ви відчуваєте свій вплив на майбутню перемогу України.

Психолог

Найкращий варіант вирішення психологічних проблем – це терапевт. Багато хто з початку війни звертався до психологів, оскільки у кожного є свої страхи, які треба побороти, переключитись на щось інше тощо. Психолог знайде індивідуальні поради для вас щодо тієї чи іншої ситуації та визначить, яку саме проблему ви маєте. До того ж, навіть просто спілкування з людиною трохи заспокоює.

Догляд за собою

Війна війною, але не слід забувати про базові речі. Достатня кількість сну, їжа та гігієна – те, що має бути для кожного звичним (якщо ви перебуваєте у безпечному місці). Це також впливає на настрій – багато хто відчуває роздратування через голод або недостатню кількість сну.

Підтримка працездатності під час війни – як це повинно працювати?

Якщо ви відчуваєте, що ваша працездатність знизилась, то слід відшукати причину. Війна – поняття загальне, тож у кожної людини є індивідуальні проблеми, про що вам розповість будь-який психолог. Найбільш ефективний варіант – визначення цієї проблеми в себе (бажано з психологом) та пошук способу її вирішення.

З психологом це робити більш ефективно, бо людина знає психологічні особливості та може зі сторони побачити, над чим вам краще працювати. Важливо не заганятись з цього приводу – стресовий стан під час війни є абсолютно нормальним (відсутність хвилювання буде скоріше відхиленням від норми). І слід пам’ятати, що чим краще ми працюємо в тилу(вчителем, баристою, продавцем тощо), тим більше ми допомагаємо нашим військовим. Ця думка потрібно тримати в голові – так ви не будете думати про те, що ви не приносите жодної користі задля перемоги.

Підготовлено за допомоги сервісу BUKI

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.