Залишити кам’яні джунглі на день і поринути в захоплюючу подорож екопарком «Медвино» — must do у списку «Чим зайнятися у вікенд».
«Медвино» розташований за 120 кілометрів від Києва і являє собою кілька десятків гектарів лісу, відкритого простору та водойм, де в повній свободі мешкають дикі тварини. А туристи, які приїжджають до екопарку, можуть із цікавістю спостерігати за цим захоплюючим видовищем.
Один із головних меседжів «Медвино» — люди в гостях у тварин. Саме тварини тут найголовніші. Важливо знати, що це не зоопарк, мешканці парку не живуть у тісних клітках та гіди не змушують їх бути контактними.
У «Медвино» можна на відстані витягнутої руки побачити зграю оленів, що тікають вдалину, або допитливих коней Пржевальського, які не проти познайомитися ближче. Однак робити цього гіди не рекомендують. Ще можна з вітерцем покататися на сафарі-машині повз індійських буйволів із самкою на чолі, які відпочивають у водоймі, погладити ручного оленя Жизель, погодувати лам, якщо вони в хорошому настрої, і багато чого іншого.
Ділимося чек-листом обов’язкових справ, який стане вам у нагоді в «Медвино».
- Бронюйте екскурсію заздалегідь, оскільки вони проходять за графіком. Ви можете вибрати групову чи індивідуальну екскурсію на власному авто, квадроциклах чи баггі — як забажаєте. Усіх туристів супроводжує гід, який розповість, чим все-таки відрізняється зубр від бізона, чому в буйволів править матріархат, до кого й чому в екопарку краще не наближатися, а кого можна погладити за вушком.
- Для повноти відчуттів рекомендуємо орендувати баггі або квадроцикли та вирушити в захоплююче сафарі парком. Впевнені, такий вид транспорту не залишить вас байдужими.
- Купіть у гіда моркву, щоби погодувати тварин. Деяких із них, наприклад декілька верблюдів, що живуть тут, такі ласощі дуже люблять, і вони, якщо захочуть, підуть на контакт. Залишіть кілька морквин для дорослих лам та їх дрібного потомства. Але будьте пильні: у лам досить норовливий характер і вони можуть плюватися на «знак подяки».
- Не засмучуйтесь, якщо не побачите всіх тварин. Іноді деякі з них відмовляються підходити близько, їх можна спостерігати здалеку. А деякі взагалі щезають із поля зору. У «Медвино» досить багато диких тварин: це олені, кулани, бізони, зубр, верблюди, коні Пржевальського, лами, буйволи й навіть дзвінкі бабаки. Усі вони живуть у місці, максимально наближеному до їхнього звичного середовища проживання, і постійно перебувають у русі: переміщаються до водопою, відчувають страх і збігають, просто ходять без настрою. Усе, як у справжньому сафарі. Зате яким сильним буває почуття захоплення, коли, наприклад, вдається роздивитися близько величного зубра чи верблюда.
- Зробіть кілька селфи з ламами. Вони неймовірно фотогенічні.
- Познайомтеся з ручним оленятком Жизель, якого з народження вигодовували та вирощували в повній безпеці місцеві оленярі. Часто дорослі олені відмовляються від новонародженого потомства. У цьому випадку тварину врятували, і вона стала ручною завдяки постійному контакту з людьми. Незабаром Жизель повернеться у великий вольєр до інших оленів, але завжди відчуватиме інтерес до людей.
- Постежте за оленями в бінокль. За своєю природою вони досить полохливі тварини й рідко підпускають до себе людей, але за допомогою бінокля вам вдасться добре роздивитися благородних оленів, плямистих і несміливих ланей і козуль.
- В екопарку живе велика кількість бабаків. Періодично вони вибігають із нір цілими сім’ями погрітися на сонці. Бабаки видають характерні звуки, тим самим перегукуючись між собою, а іноді й попереджаючи один одного про небезпеку у вигляді хижаків. Загалом, побачити бабаків потрібно обов’язково.
- Замовте смачний обід із димком, який готуватиметься на багатті, доки триває екскурсія. Ми можете поласувати картоплею з хрусткою скоринкою, наваристою шурпою, шашликом та іншими частуваннями. Апетит на природі не змусить себе довго чекати.
- Побувайте в маленькій сироварні на дегустації сирів, яка є частиною екскурсії. Тут сировар Володимир, який має 10 років досвіду роботи на крафтових сироварнях у Неаполі, створює бринзу, сулугуні, качокавалло та багато інших сирів. Їх усі можна скуштувати разом із сезонним медом, який видобувається на місцевій пасіці.
- Купіть головку сиру, що сподобався, додому. Так ви зможете насолоджуватися спогадами про маленьку пригоду в «Медвино» ще декілька днів.
Розвивайте «зелений» туризм в Україні, досліджуйте раніше незвідані місця — і на вас чекає безліч вражаючих відкриттів.
Автор: Владислава Шкіль