Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Розпочато масштабний проєкт «Трипільська пектораль» - експозицію, що актуалізує феномен трипільської культури

15.01.2022
2886

«Трипільська пектораль» - оновлена експозиція в державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура», що також матиме віртуальний аналог і пропонуватиме тривимірну візуалізацію експонатів у доповненій реальності.

«Трипільська культура» - державний історико-культурний заповідник, до складу якого входить 11 трипільських поселень розташованих на Черкащині. Це найбільший у Східній Європі заповідник, присвячений одній археологічній культурі. Діяльність заповідника фокусується на охороні та збереженні трипільського культурно-археологічного шару, наукових дослідженнях трипільської культури та популяризації знань про неї. Наукові фонди трипільських артефактів заповідника, на сьогодні, є одними з найповніших в Україні, а його музейна експозиція нараховує більше 500 експонатів. Крім того, заповідник є ініціатором створення найбільшої відкритої онлайн-бази трипільських артефактів.

Експозиція Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» буде сформована з 7-ми музейних зал, що послідовно і комплексно розкриватимуть феномен трипільської культури та демонструватимуть різноманітні артефакти: ритуальну кераміку, знаряддя праці та предмети побуту, зброю, фрагменти жител, а також посуд різних періодів. Крім того, відвідувач зможе детально ознайомитися із загальною характеристикою трипільської культури на фоні світових процесів, її походженням та поширенням, а також із джерелами, що дозволять краще зрозуміти феномен трипільської культури.

Кожен із нас знайомий із терміном «трипільська культура», та з багатьох причин ми якнайперше асоціюємо його із нудними уроками історії у початкових класах, а не з перспективним і масштабним полем для історичних і культурних досліджень.

Мета проєкту - актуалізувати феномен трипільської культури та помістити його у сучасний контекст.

«Нова експозиція відрізнятиметься від старої не просто тим, що ми помістимо експонати у нові вітрини і перефарбуємо стіни - вона зміниться на усіх рівнях. Мета експозиції “Трипільська пектораль” полягає у тому, аби розвіяти туман довкола феномену трипільської культури, пояснити широкому загалу його важливість і актуальність простими словами. Ми вважатимемо, що досягли мети у рамках цього проєкту, якщо виявиться, що експозиція зрозуміла відвідувачам і без екскурсовода»
— говорить директор заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк.

Аби проєкт зміг залунати не лише на локальному, але й на всеукраїнському та міжнародному рівнях, експонати буде оцифровано і розміщено у віртуальній галереї, яка відтворюватиме усі 7 залів фізичної експозиції. Крім того, як у віртуальній галереї, так і у фізичному виставковому просторі можна буде скористатися функцією AR, що дозволяє проектувати об’єкти на плоскі поверхні у реальних розмірах. Доступ до віртуальної галереї буде вільним, а відвідати її зможе будь-хто - для цього потрібно мати лише доступ до смартфону/ноутбуку та Інтернету.


Відкриття фізичної та віртуальної експозицій заплановане на жовтень-листопад 2021 року.
Проєкт підтримано Українським Культурним Фондом.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.