Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Знайомимося з Харківською областю: топ-10 місць для мандрівки у вихідні

29.06.2021
35897

Харківська область сповнена дивовижних і різноманітних пам'яток, які, на жаль, залишаються невідомими для більшості українців. Прийшов час досліджувати їх!

1. Замок у Шарівці

Це найпопулярніша визначна пам'ятка Харківської області, яка заворожує і красою, і безліччю легенд. Свій теперішній білосніжний вигляд будівля здобула завдяки одному зі своїх власників – цукрозаводчику Леопольду Кьонігу. Кажуть, що сад і сам маєток створювалися з великої любові Леопольда до дружини. Після революції 1917 року і протягом наступних 90 років у будівлі знаходився диспансер для хворих на туберкульоз. І хоч замок неодноразово дезінфікували, зайти всередину ризикують далеко не всі туристи.

2. «Співочі тераси», Городнє

Популярне місце з'явилося на Харківщині завдяки магнату Харитоненку, який захотів вирощувати тут теплолюбні дерева. Для цього у формі півкола були побудовані цегляні тераси, на які висаджували дерева: це місце завжди залите сонцем, до того ж цегла добре накопичує тепло. А з часом люди виявили тут приголомшливу акустику, адже будь-який шурхіт здається гуркотом грому. Тому Харитоненки часто влаштовували на терасах музичні концерти.

3. Садиба «Наталівка», Володимирівка

Садиба будувалася як літня резиденція сім'ї цукрозаводчиків Харитоненків. За легендою, її назвали на честь молодшої дочки Павла Харитоненка – Наталії. І хоча головний будинок не зберігся, тут можна побачити безліч цікавих об'єктів: будиночок керівника, водонапірну вежу, флігель, стайні, парадні ворота. Автором останніх був архітектор Олексій Щусєв, який також проектував Мавзолей Леніна.

4. Краснокутський дендропарк

Парк вважається одним з найстаріших в Україні. Він був заснований у 1809 році І. Н. Каразіним – братом засновника Харківського університету. Подорожуючи світом, Іван Назарович привозив в Україну дивовижні рослини, що поселилися у дендропарку. Є тут і свої легенди: кажуть, якщо обійняти чарівне дерево гінкго, то обов'язково проживете довге, щасливе життя. А ось серед закоханих особливо популярним став «Острів любові», засаджений плакучими вербами.

5. Солоне озеро, Антонівка

Результат техногенної катастрофи несподівано став дуже популярним не лише серед місцевих жителів, а й гостей міста. Харківська область має запаси газу. У його пошуках неподалік від села Антонівки почали бурити свердловину. Але тиск газу виявився занадто високим, тому роботи довелося терміново припинити, а людей – евакуювати. Пізніше земля разом з буровою вишкою провалилася, утворився кар'єр і заповнився водою, що проходила крізь поклади солі. До речі, озеро поступово опріснюється, тому варто поспішити!

6. Дворічанський національний природний парк

Цей незайманий куточок природи вважається одним з найбільш екологічно чистих місць в Україні. Місцевим жителям він відомий насамперед своїми крейдяними горами – улюбленим місцем фотографів. Але це ще не все! Тут мешкають понад 30 видів червонокнижних птахів і тварин. А тутешні джерела відомі своїми лікувальними і омолоджуючими властивостями.

7. Гомільшанські ліси

Незаймана природа, еталонний ґрунт, тисячі видів рослин і тварин – усе це ви знайдете в Гомільшанських лісах. Середній вік тутешніх дерев становить 150 років, є 600-річний дуб-старожил. Хащі стали притулком для диких кабанів, косуль, оленів, десятків видів птахів. А ще тут є всі умови для мандрівників: ви можете влаштувати пікнік, встановити намет і замовити альтанку. Збереглися тут і археологічні об'єкти – починаючи з епохи неоліту і закінчуючи Другою світовою війною.

8. Кицівська пустеля, Кицівка

Здається, у Харківській області можна знайти всі різновиди клімату і відкрити для себе найнесподіваніші чудеса природи. В унікальній піщаній місцевості прижилися рідкісні види комах. У радянські роки тут проводили танкові навчання, тому мандрівники інколи навіть можуть знайти залишки снарядів.

9. Покинута ракетна база, Есхар

Це місце не для всіх, але не згадати його було б неправильно. Про цей об'єкт, що раніше був засекречений, громадськість дізналася тільки після зупинки його роботи. База була побудована у розпал холодної війни і повинна була відстежити й відбити ворожі ракети. Зараз від ракетної бази залишилися підземні і господарські споруди, які жителі довколишніх сіл не встигли розтягнути на будматеріали.

10. Гора Кременець, Ізюм

Це найвища точка Харківської області, правда, її висота – всього лише 218 метрів над рівнем моря. Але туристично привабливою її робить зовсім інше – ближче до вершини розташовані знамениті кам'яні статуї. Їхній вік становить близько 1000 років. За легендою, статуї колись були людьми, які розгнівали богів і були покарані на вічне існування в кам'яному вигляді.

Автор: Євгенія Кузенкова

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.