Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Майбутнє вже сьогодні – віртуальні екскурсії та музеї України

02.12.0002
5686

З початком пандемії нам довелося звикати до всього онлайн. Онлайн-зустрічі, онлайн-дзвінки, онлайн-святкування, -кавування і тд. Майже все дозвілля перейшло у віртуальну реальність. Новим трендом стали онлайн-музеї, віртуальні виставки та галереї. Українські музеї теж не пасли в цьому задніх. Завдяки створенню VR виставок, турів, онлайн заходів відвідуваність деяких з них у цифровому просторі з 2020 по 2022 рік зросла у 9 разів! У кількох – до 90% від загальних візитів були саме онлайн гості. Цифри вражають, правда? Пандемія минула, а тенденція залишилася. Отож розповідаємо, які вітчизняні музеї ви можете відвідати не виходячи з дому.

Дніпропетровський художній музей

Колекція музею заснованого в 1914 році налічує 8,5 тисяч творів живопису, скульптури, графіки та предметів декоративно-ужиткового мистецтва XVI-XXI століть. Тут можна побачити картини І.Шишкіна, І. Рєпіна, В. Маковського, М. Пимоненка, К. Костанді, С. Васильківського, О. Мурашка, Д. Бурлюка, Б. Григор’єва, М. Сапожникова, а також низки майстрів петриківського  розпису. Дніпровський музей почав активно виходити в онлайн ще до пандемії. Так у 2019 році разом з Google Ukraine працівники музею створили 3D-тур експозицією, який і досі доступний на сайті музею. Крім того, на сторінці можна переглянути віртуальну виставку, присвячену 135-й річниці від дня народження Миколи Погрібняка, українського художника та педагога.

 

Музей грошей Національного банку України

З 2021 році Музей грошей НБУ можна відвідати з гідом у рамках віртуального туру. Під час нього відвідувачі мають можливість побачити інтер’єри однієї з найвеличніших будівель ХХ ст у Києві та ознайомитися з-понад 3,5 тис. експонатами. Серед них гроші Київської Русі, найдорожча та найцінніша пам’ятна монета України, злиток золота видобутий на Закарпатті тощо. А 180 найунікальніших експонатів представлені у форматі 3D. Екскурсія триває 45 хвилин, за які гід розповість про управління власними фінансами, захист грошей, які функції виконує Національний банк України, як відбувається грошовий обіг тощо.

 

Музеї просто неба

Тут зібрано віртуальні тури аж до 7 скансенів з найрізноманітніших куточків України. Серед них:

Проєкт було створено за підтримки МКІП та Google Ukraine. Під час туру можна мандрувати територією музеїв, заходити всередину будинків. Прогулянка супроводжується розповіддю про музей та його артефакти, історіями та цікавими фактами, що з ним пов'язані.

 

Карпатські дерев'яні церкви  

Ще одна онлайн платформа від тих же творців, яка дозволить прямо з дому телепортуватися у столітні церкви Карпат, що є частиною Світової спадщини ЮНЕСКО. 

  • Церква Святого Архангела Михаїла (Ужок);
  • Церква Зішестя Святого Духа (Потелич);
  • Церква Пресвятої Трійці (Жовква);
  • Церква Зішестя Святого Духа (Рогатин);
  • Церква Собору Пресвятої Богородиці (Матків);
  • Церква Святого Юра (Дрогобич);
  • Церква Вознесіння Господнього (Ясіня);
  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Нижній Вербіж).

 

Оперні театри України

На віртуальній мандрівці оперними театрами України можна побувати в таких місцях, що і вживу не завжди вдається. Пишні зали та інтригуюче закулісся чекає на відвідувачів онлайн туру 5 українськими театрами:

 

Київські храми

Навіть тисячолітні церкви столиці дожилися до того, що замість іти довгі кілометри на паломництво їхніми величними стінами захоплюватимуться через екрани гаджетів. Так, за допомогою віртуальних турів можна потрапити всередину Софії Київської та Кирилівської церкви.

Раніше ми вже писали про ще одне музейне ноу-хау – перший NFT-музей  російсько-української війни, що поєднує блокчейн-технологію, мистецтво та фіксацію історичних фактів.

 

Острозький замок

Замок у місті Острог, що одночасно слугував резиденцією князів Острозьких та оборонною фортецею, був зведений на місці дерев’яних укріплень, знищених монголо-татарськими набігами 1241 року. Зараз тут діє Острозький краєзнавчий музей – найдавніший музейний заклад Рівненщини. Під час віртуального туру, ви зможете побачити столітні інтер’єри, колекції археології, живопису, іконопису, скульптури, кераміки, зброї та посуду 

 

Національний ботанічний сад ім.М.М.Гришка

А як щодо прогулятися екзотичними оранжереями ботанічного саду ім.Гришка посеред холодної зими? Легко! Ось вам трошки літа за посиланням. Милуйтеся флорою тропічного лісу, однією з найбільших колекцій орхідей та сукулентів, дізнайтеся, як ростуть ваші улюблені тропічні фрукти.

 

Війна впритул

Важкий для кожного українця музей, який за допомогою віртуальних турів, 3D-моделей та панорам 360° показує жахливі наслідки російських злочинів в Україні. Над його створенням ми працювали спільно з командою FreeGen, першим сертифікованим фотографом Google в Україні – Миколою Омельченком, а також Міністерством культури та інформаційної політики України. Під час віртуальної мандрівки місцями обстрілів на Київщині, Сумщині, Харківщині, Чернігівщині можна в деталях роздивитися, як виглядає «рускій мір».

На жаль, війна внесла корективи у всі галузі, і музеї не виняток. Багато з них зараз фізично не приймають відвідувачів через небезпеку, пошкодження або через те, що колекції евакуювали у сховища. У такій ситуації віртуальні екскурсії та 3D тури є чи не єдиним способом для музею продовжувати свою виставкову діяльність, а для нас з вами – у цікавий спосіб дізнаватися про свою історію та культуру.

 

Фото: Wikipedia, Андрій Банний

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.