Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Херсон — місто-герой між пустелею й морем

05.05.2022
3685

У Херсон закохуються всі: ті, хто ніби під мікроскопом роздивляються деталі архітектури «південного класицизму», й ті, хто досліджують місто з дрона (серед останніх навіть німецький гурт Rammstein); ті, хто їдять місцеві кавуни й томати; хто любить запах моря і свіжої зелені в парках; гул річкових портів і затишок кав’ярень.

Херсон ‒ місто морських вовків та масонів, де знають, як розвивати туризм і робити смачне вино. На жаль, віднедавна херсонці ще знають, як це ‒ жити під рашистською окупацією.

З перших днів березня Херсон перебуває під контролем російських військових. Але попри небезпеку, мешканці постійно влаштовують мітинги та акції, щоби показати: «Херсон ‒ це Україна». За таку стійкість та героїзм 6 березня 2022 року місто дістало статус героя. Такі звання також отримали Чернігів, Маріуполь, Харків, Миколаїв та кілька інших населених пунктів України.

Руйнівні наслідки «русского міра» в Херсоні

Окупація стала ціною, яку Херсон заплатив за відносно низьку інтенсивність бомбардувань міста росіянами. За інформацією на другу половину березня в Херсоні від вибухів було пошкоджено біля 40 багатоквартирних будинків та 30 приватних осель.

2 березня внаслідок обстрілу з російського танка та наступної пожежі пошкоджено фасади, вікна та інтер’єри старовинного будинку першої половини ХХ століття, в якому розташовано управління СБУ в Херсонській області. Іншою пам’яткою міста, яка постраждала під час широкомасштабного вторгнення росіян, став меморіал «Слава Україні», споруджений у 2016 році. 11 квітня 2022 року окупанти знищили портрети героїв Небесної сотні та загиблих учасників російсько-української війни, а також знесли державний прапор.

Ці руйнування становлять менше 1 % знищених українських пам’яток за 2 останні місяці російсько-української війни. Тому Україна зараз намагається докладати максимальних зусиль, щоби захистити своє культурне надбання від ворога, який не зупиняється ні перед чим.

Наприкінці квітня росіяни захопили будівлю міської ради, на якій попри майже 2 місяці окупації досі висів український прапор, та проголосили нового міського та обласного голову. Чинний мер Ігор Колихаєв залишається в Херсоні і відмовився від співпраці з колаборантами.

У місті працює вся інфраструктура та громадський транспорт, але з 30 квітня 2022 року росіяни відключили мобільний зв’язок та інтернет. Попри все, херсонці не здаються й запевняють, що жодні провокації не спрацюють.

Корисні контакти й допомога місту

Зараз Херсон — єдиний обласний центр, який із 24 лютого 2022 року вдалося захопити російській армії. Ми впевнені, що це ненадовго, але наразі місту потрібна наша підтримка. Інтернет-війська України закликають усіх узяти участь у флешмобі на підтримку Херсонської області. Потрібно зробити пост в усіх соцмережах про Херсонщину з головним закликом, що це наша Україна, та додати хештеги #Херсон_ми_з_тобою #Херсон_це_Україна. Також можна публікувати власні фото Херсона та відео зі словами підтримки.

Фінансово допомогти місту можна, переказавши кошти на рахунок благодійної організації «Благодійний фонд Ігоря Колихаєва «Нам тут жити». Реквізити в гривнях та валюті розміщені на сторінці міського онлайн-журналу «Кавун.City».

З 25 лютого 2022 року на базі Корабельної районної ради діє Центр Гуманітарної Допомоги, який забезпечує харчуванням та речами нужденних. Допомогти можна фінансово, продуктами, речами першої необхідності, одягом, волонтерською роботою. З усіх питань телефонуйте за номерами гарячої лінії: (0552) 22 32 73 та (050) 533 72 91 (цілодобово).

Також у місті діє волонтерський загін патріотів Херсону «Котики патріотики», які закривають заявки жителів міста та області в ліках та необхідних речах. Наразі вони також потребують фінансової допомоги.

Матеріальної підтримки потребує також Херсонський ботанічний сад ХДУ. Про те, як допомогти, розповідає команда «Кавун.City».

Херсонці борються за пришвидшення нашої перемоги усіми можливими способами. Наприклад, місцева художниця Богдана Баришева продає власні картини, а на виручені кошти допомагає ЗСУ. Придбати роботи Богдани можна, написавши їй у Facebook.

Про актуальні новини Херсона та як допомогти місту можна дізнатися на сайті міської ради, а також на сторінці у Facebook та в телеграм-каналі.

Команда Discover Ukraine неймовірно пишається херсонцями і вірить, що зовсім скоро єдиними битвами, які вони бачитимуть, будуть бої відпочивальників за місце на локальному пляжі. Ну або можна ще організувати міжнародні змагання на точність жбурляння херсонських томатів у мішені із зображеннями окупантів ????

Фото: nstagram.com/kherson_strange, herson.depo.ua, find-way.com.ua

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.