Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Кам’янець-Подільський – соборна столиця України (УНР)

24.01.2022
11906

Кам’янець-Подільський – це місто, яке за останніх два десятиліття стало центром туристичних вподобань українців і мандрівників з-за кордону.

Південь Поділля – це особливо красиві місця і краєвиди, неповторні ландшафти і своєрідні традиції. В Кам’янці-Подільському тепер  проходять фестивалі й народні гуляння. Сюди з’їжджаються люди, яким не до вподоби сидіти вдома, які мріють про захопливі подорожі та незабутні емоції й враження.

Але Кам’янець-Подільський – це ще й коштовна скарбниця нашої української історичної пам’яті. Звісно, в першу чергу гості відвідують славнозвісну фортецю й замок, стіни яких бачили і перемоги, і героїв-переможців з давніх часів.

Та чи багато з наших співвітчизників знають про те, що Кам’янець-Подільський в ХХ столітті був ще й столицею України? Не Харків, який, до речі, столицею оголосили більшовики. А саме Кам’янець-Подільський став столицею Української Народної Республіки, коли наші предки виборювали свою незалежність. На жаль, сили ворожі були потужніші, а популізм і пропаганда, як і завжди, затьмарювали громадянам України мізки. Але ж Кам’янець-Подільський підставив своє плече, коли Директорії та УНР було так тяжко в 1919 та 1920 роках.

Сьогодні в Кам’янці-Подільському про ті події нагадують багато цікавих місць. Тут на Майдані Відродження члени Уряду Української Народної Республіки на чолі із самим Симоном Петлюрою приймали присягу перед народом. Це було14 жовтня, на Покрову. Тоді у Кам’янці-Подільському відбулося свято прийняття присяги на вірність народу України та  Українській Народній Республіці. В ті ж дні  Український  Синод прийняв рішення про автокефалію православної церкви  України. Історія дуже часто повторюється – чи йде по колу, чи по спіралі. Але все-таки, на щастя, вгору.

Сьогодні  Кам’янець-Подільський це затишне і романтичне місто. Нашій знімальній групі серіалу «Гра долі» пощастило приїхати сюди на зйомки фільму про Симона Петлюру в кінці літа. Нам показали будинок, де засідав Уряд УНР. Він і зараз дуже ошатний та шляхетний, а біля нього – чудова паркова і прогулянкова зона для містян і гостей. А ще ми побачили резиденцію, в якій дуже недовгий час мешкав Петлюра з дружиною Ольгою і донечкою Лесею (на вулиці Сіцінського,2). Таких місць по Україні дуже мало, адже цей керівник держави ніколи не мав власних квартир і маєтків. І навіть меморіального музею, в якому б зберігалися його речі, також немає ані в Україні, ані за кордоном. А ще ми нам відчинив двері чудовий Кам’янець-Подільський Міський будинок культури. В ті часи він називався Народний дім імені Шевченка. Саме тут свого часу виступав славнозвісний Хор Олександра Кошиця. Тут проходили його перші репетиції. І коли Петлюра почув їхній божественний спів, він вирішив попри усі негаразди і нестачу коштів, відіслати цей хор в турне по Європі. Це були перші культурні дипломати, які подарували світові нашого «Щедрика». В цьому ж приміщенні виступав тоді і відомий на всю Україну актор Микола Садовський, який був усією душею на боці політиків, що відстоювали першу незалежну Україну.

Коли будете в Кам’янці-Подільському – знайдіть годинку, щоб відірватися від екскурсії і побродити містом на самоті. Воно того варто. Тому що його мешканці роблять усе, щоб уява подорожніх і гостей сама намалювала їм картини минувшини. І можна навіть спробувати уявити себе в давніх часах: у будь-якому столітті. Старовинні вулички Кам’янця-Подільського і його старовинна фортеця допоможуть розгулятися вашим фантазіям.

А коли приємна втома і легке відчуття голоду покличе вас до столу – вибір ресторанчиків і меню в цьому подільському містечку приємно здивує. Адже хто-хто – а подоляни вміють і припросити і смачно нагодувати. Тут і м’ясо, і ковбаси, і банош, і мамалига… На будь-який найвишуканіший смак!

Наша група мешкала просто у центрі міста в готелі «Тарас Бульба». Інтер’єри і обслуговування і ціни нас не підвели. І навіть забуті в номері документи персонал готелю вислав нам Нової поштою.  А поряд – двоповерховий ресторанчик «Ніка» з відкритою терасою. Дуже радимо – кухня смачна, вибір багатий. До ліжка – недалеко. Після нелегкого знімального дня наїлися, нагулялися вечірнім містом – і на відпочинок.

Якщо ви в Кам’янці-Подільському вже бували не раз – радимо Вам розширити вибір локації і  урізноманітнити їх. І це вам точно буде до вподоби.


Автор: Галина Криворчук

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.