Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Качанівка: 7 причин відвідати одне з 7-ми чудес України

03.03.2021
32797

Качанівка – палацово-парковий комплекс, що отримав статус національного історико-культурного заповідника. Це одне з семи чудес України і існує, як мінімум, сім причин відвідати це чудове місце.

1. Єдиний в Україні палацово-парковий комплекс, що відносно непогано зберігся

В Україні була достатня кількість маєтків магнатів, які могли б посперечатися за пишною розкішшю з європейськими, але майже всі вони були знищені в кривавому вирі минулого століття. Перша світова, революція, боротьба з церквою та «буржуазною» культурою, військові дії другої світової, окупація, післявоєнне лихоліття – усі ці буремні події не мали жалю не лише до людей, а й до об’єктів культури.

Сьогодні Качанівка єдине місце, що може докладно розповісти про життя можновладців та культурної еліти вісімнадцятого – дев’ятнадцятого сторіч.

2. Один із найбільших в Європі палацово-паркових ансамблів

Національний історико-культурний заповідник вражає своїми масштабами: 550 гектарів, що включають 430 гектарів парку та 120 гектарів водної гладі, зібраної у вісімнадцять ставків, озер та озерець. Щоб зрозуміти наскільки це багато, достатньо уявити, що довжина великої паркової дороги сягає 60 км.

На території Качанівки збереглася переважна більшість будівель, у тому числі:

  • палац із флігелями (класицизм, XVII – ХХ ст.);
  • альтанка Глінки (XVIII ст.);
  • Георгієвська церква (ХІХ ст.);
  • водонапірна вежа (ХІХ ст.);
  • будинок електростанції;
  • будинок квартира завідувача двору, будинок електротехніка, казарма та інші службові приміщення (усього 13 будівель).

3. Унікальна історико-культурна пам’ятка

В дев’ятнадцятому сторіччі Качанівкою володіли меценати Тарновські, що створили у власному маєтку культурний центр, до якого належала переважна більшість відомих нам класиків української культури середини дев’ятнадцятого століття, від Тараса Шевченка до Марко Вовчок. У альбомі близько 600 підписів тогочасних діячів мистецтва, особливо варто відмітити:

  • композитора Глінку, що написав тут оперу «Руслан та Людмила» (на пам’ять про цю подію альтанку де він творив названо альтанкою Глінки);
  • автора опери «Запорожець за Дунаєм» композитора Гулак-Артемовського, який співав у хорі розташованої на території маєтку Георгієвської церкви, що й досі збереглася;
  • Іллю Репіна, що малював тут свою славетну картину «Запорожці пишуть листа турецькому султану», використовуючи старовинну зброю з особистого музею господаря маєтку (Василь Тарновський зібрав вражаючу колекцію українських старожитностей, яка містила навіть особисті речі Богдана Хмельницького та Івана Мазепи);
  • письменників Миколу Гоголя та Пантелеймона Куліша;
  • живописців Михайла Врубеля, Миколу Ге;
  • видатного актора Михайла Щепкіна та багато-багато інших.

4. Чарівна природа сповнена надзвичайної енергетики

Паркову зону створювали з особливою любов’ю, перед садівниками було поставлено завдання вдосконалити природу, сформувавши з зеленого плетива чарівні пейзажі, які й сьогодні можуть порадувати око – «Інтимний скверик», «Романтичні руїни», «Повітряний місток» та інше.

Свого розквіту маєток досяг у часи Василя Тарнавського, який колекціонував не лише зброю, а й рослини – з того часу в парку розкошує понад 40 видів дерев та 30 видів кущів, що утворюють безліч галявинок, де можна відпочити.
Існує думка, що саме енергетичні особливості паркової зони Качанівки приваблювали митців. Але, навіть якщо ви не вірите в енергетику, погодьтеся, що природа, яка надихнула Миколу Гоголя на безсмертні «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», безумовно, варта того, щоб на неї подивитися.

5. Цікаві екскурсії та виставки

Адміністрація Качанівки пропонує декілька видів екскурсій по території палацово-паркового ансамблю, на яких ви можете детально оглянути палац та найбільш цікаві об’єкти парку, взнати безліч цікавих фактів про історію Качанівки, а також про господарів та знаменитих гостей садиби.

На жаль, внутрішній інтер’єр приміщень практично не зберігся, але в палаці проводяться цікаві виставки з історії української культури. Наприклад, можна більш докладно взнати про історію перебування в Качанівці Миколи Гоголя та ознайомитися з ілюстраціями його творів видатними художниками, оглянути ікони та старовинні речі культового вжитку, послухати цікаві історії про створення полотна «Запорожці пишуть листа турецькому султану» та інше.

6. Чудові умови для відпочинку

Як свідчать численні відгуки, багато відвідувачів зупиняється в Качанівці на два-три дні, щоб більш ґрунтовно ознайомитися з заповідником. Адміністрація заповідника добре дбає про своїх гостей – безпосередньо на території Качанівки для відвідувачів влаштовано гуртожиток, де можна розміститися з комфортом.

Треба додати, що в Качанівці створені всі умови не тільки для просвіти, а й для звичайного відпочинку. Кожен відвідувач може:

  • під’їхати до озера на власному авто;
  • поставити на березі озера намет;
  • ловити рибу;
  • смажити шашлики;
  • кататися на човні;
  • проводити урочистості (весілля та інше) з фотосесіями;
  • годувати лебедів;
  • купатися та ін.

7. Демократичні ціни

Ціни на екскурсії та додаткові послуги в Качанівці напрочуд демократичні. Наприклад, трьохгодинна екскурсія коштує усього 25 грн з дорослого і 12 грн. з учня (групі 10 осіб), індивідуальні екскурсії 250-300 грн, проживання в 4-х і 2-х місних номерах 100-110 грн з особи, трьохмісна кімната – 300 грн.

Корисна інформація: Екскурсійний сезон в Качанівці триває з 1 травня по 15 листопада. Якщо ви бажаєте провести екскурсію в холодну пору року, то це цілком можливо, але треба повідомити адміністрацію Качанівки про свої наміри заздалегідь.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.