Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Хто з чоловіків має право на виїзд за кордон у 2024 році та які документи потрібні?

13.03.2024
2429

В 2024 році не відбулось змін щодо перетину кордону чоловіками: в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Проте, з поширенням тенденції незаконного виїзду за кордон чоловіками, зобов'язаними до військової служби (а це громадяни України від 18 до 60 років), на прикордонних пунктах почали вимагати додаткові документи, що підтверджують можливість перетнути межі країни. 

Хто з чоловіків може виїхати за кордон?

Існує декілька категорій українців, що мають право покинути країну:

  1. чоловіки, зняті з військового обліку за станом здоров'я або тимчасово непридатні для служби;
  2. інваліди І, ІІ та ІІІ груп, а також супроводжуючі особи з І або ІІ групою інвалідності;
  3. багатодітні чоловіки (мають трьох і більше неповнолітніх дітей) та чоловіки, які виховують дітей самі (потрібен документ, що засвідчує смерть матері чи позбавлення її батьківських прав);
  4. ті, хто має постійне місце проживання в іншій країні (в паспорті має бути відповідна позначка);
  5. військові, що їдуть на реабілітацію/навчання;
  6. водії, волонтери, працівники залізниці, моряки (необхідно мати посвідчення особи моряка/члена екіпажу);
  7. чоловіки, що працюють в сфері спорту або культури.

Які документи потрібні для виїзду?

Для всіх без виключень українців при перетині кордону потрібні будуть паспорт (або ID картка) та закордонний паспорт, свідоцтво про народження для дітей. Якщо плануєте виїзд власним авто надважливою буде наявність страхового полісу “Зелена карта” - без нього ви не зможете перетнути кордон жодної держави, що належить до системи (а це більше 40 країн). Також корисною буде туристична страховка для виїзду за кордон, що позбавить вас зайвих клопот в чужій країні. ЇЇ можна досить легко та швидко оформити онлайн.

Важливо

Правила виїзду за кордон можуть змінюватися, тому перед поїздкою рекомендується перевірити актуальну інформацію на сайті Державної прикордонної служби України. Прикордонники можуть вимагати додаткові документи, тому краще мати при собі всі документи, які можуть підтвердити ваше право на виїзд: свідоцтво про народження дітей, довідка про інвалідність, посвідчення волонтера, тощо. 

Необхідно пам'ятати, що за несанкціонований виїзд за кордон чоловіки можуть нести відповідальність згідно з законом. Будьте чесними з державою та самими собою аби всі українці жили в мирі та злагоді принаймні між собою.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.