Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Фестиваль «Мандруй Україною»: як цифровізувати наш туризм?

09.01.2022
5993

22–24 серпня в Національному музеї народної архітектури та побуту України пройшов фестиваль туристичних маршрутів «Мандруй Україною». У ньому свій потенціал представили всі регіони нашої країни. Однією з найбільш важливих і значимих панельних дискусій «Мандруй Україною» стала «Цифровізація туризму». Вона пройшла за участю Юрія Зозулі (засновник FreeGen Group та спортивно-розважального комплексу X-Park, радник із цифровізації мера Києва) та Юлії Матяш (засновниця Discover.ua).

«Мандруй Україною» по-новому і круто!

«Мандруй Україною» організовано Державним агентством розвитку туризму України за підтримки Міністерства культури й інформаційної політики України, Всеукраїнського союзу VISIT Ukraine і Global Talent Ukraine. Днями він пройшов у перший раз саме на честь 30-го Дня народження України. Але організатори так надихнулися заходом, що обіцяють неодмінно зробити його регулярним.

«Спасибі всім, хто зміг приєднатися, приїхавши з найвіддаленіших куточків України, щоби представити свій регіон. Ви всі такі різні, але все одно класні, неймовірно позитивні і драйвові. Спільними зусиллями ми не тільки відновимо туризм в Україні, а й виведемо його на новий рівень, створимо нову культуру подорожей!», — Мар’яна Олеськів, глава Державного агентства розвитку туризму України.

За дні фестивалю всі області України та АР Крим у різних формах представили свій туристичний, культурний і гастрономічний потенціал. Гості могли взяти участь у майстер-класах, купити сувеніри й локальні продукти, і зрозуміло, розважитися гучним святом під виступи творчих колективів із регіонів. Усі учасники теж покинули фест із неймовірним натхненням і новими ідеями:

«Формат фестивалю з майстрами та презентацією гастрономічної індустрії кожного регіону насправді влучив у ціль. Ми продумували роботу Національної туристичної організації, яка вже зовсім скоро буде функціонувати. Моя думка, що її головна функція для Запоріжжя — налагодження комунікації між державними органами, областю й містом. Думаю, що така організація втілить у життя мою улюблену фразу: «Все буде туризм». Також стартувало написання державної програми «Мандруй Україною». Вона буде фінансуватися бюджетом і запуститься в наступному році. Подивимося, як це буде працювати», — Катерина Симонова, директорка Департаменту культури й туризму Запорізької міської ради.

А Discover Ukraine спільно з Державним агентством розвитку туризму України, FreeGen Group і Join UP створили карту України з найяскравішими туристичними маршрутами. Скориставшись її QR-кодом, ви зможете потрапити на сторінку Discover, яка розповість про всі деталі маршрутів.

Важливість такої співпраці держави із дотичними до туризму компаніями підкреслив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. «Мандруй Україною – не просто заклик досліджувати свою країну. Це співпраця держави з кожною дотичною до туризму організацією та компанією. Яка має на меті не просто мотивувати українців подорожувати країною, а працює над перетворенням України на сильний туристичний бренд».

Цифрова трансформація туризму — головний тренд

А ось панельна дискусія «Цифровізація туризму» чітко позначила, як і куди потрібно рухатися українському туризму, щоби розвиватися.

Юлія Матяш презентувала Discover, розповівши про можливості порталу для розвитку. Юрій Зозуля — FreeGen Games (крутий мобільний додаток доповненої реальності, який здатен перетворити будь-яку прогулянку парком або навіть сусіднім двором на захоплюючу пригоду).

Із досвіду Юлії обов’язковими інструментами для туристичної цифровізації є:

  • портал міста або регіону;
  • маркетплейс туристичних активностей;
  • сторінки в Instagram та Facebook;
  • Telegram-канал;
  • сторінки Google My Business та Google Maps;
  • маршрути на Discover.ua;
  • квест-маршрути на FreeGen Games;
  • туристичні сторінки регіону й міста на Discover.ua;
  • QR-коди на туристичних локаціях;
  • бази гідів із їхніми контактами;
  • 3D-тури областю;
  • аудіогіди;
  • фото і відео;
  • зйомки з дрона.

Подорожуймо Україною і прославляймо родзинки своїх регіонів! Це той величезний внесок, який кожен із нас може зробити в розвиток національного туризму без зусиль і з задоволенням.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.