Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Що показати туристу в Києві (і не тільки в Києві). Інтерв'ю з Арсенієм Фінбергом

06.09.2021
14417

Хто ще знає про Київ усе, як не не Арсеній Фінберг. Днями ми розпитали засновника екскурсійного бюро «Інтересний Київ» про улюблені місця і головні туристичні локації столиці.

Куди б ви в першу чергу повели туриста в Києві?

Я поведу на новий міст — звідти прекрасний вид на Поділ, чудово видно Дніпро. Хоча зізнаюся: сам ще там не був. Але обов'язково дійду — просто ще не вийшло. Якщо щось менш попсове — то Щекавиця. Звідти відкривається найкращий краєвид на місто. Також поведу до Musafir, щоб показати культуру кримськотатарського народу і нагодувати шалено смачною їжею за смішні гроші.

А далі вже буду дивитись на інтереси людини. Якщо є діти — покажу Пейзажку та її скульптурний парк. Якщо людині цікава історія, зводжу на Старокиївську гору або покажу якісь заховані в тих дворах таємниці. Поведу в Софію, найдавніший храм на Русі, в якому є що дивитися і про який є що розповісти. Якщо хочеться чогось незвичайного, покличу на свою екскурсію «Секретний Київ». Вона показує Київ зсередини.

Я за те, що кожен тур був нестандартний або, як зараз кажуть, крафтовий. Але мені більше подобається англійське слово «tailor-made». Тобто зшитий під людину. Перед тим, як показувати людині місто, я дізнаюся, що йому близьке, що йому цікаве. І тоді підберу ті локації, які знайдуть в його серці найбільший відгук.

Ваше улюблене місце в Києві.

Мені добре в Києві завдяки його різноманітності. Тут можна знайти улюблене місце під будь-який настрій.
Я люблю столичні парки, тим більше що частина з них вже приведена до ладу. Люблю і просто гуляти містом. Я живу біля Оболонської набережної, і мені приємно, що в трьохстах метрах від мого будинку є шестикілометрова прогулянкова набережна.
Мені подобається, що Київ розділений річкою Дніпро і можна взяти каяк або байдарку і покататися. Або сісти на теплоходик і побачити місто з води.

Подобається кількість екстремальних парків в Києві. Моя дочка облазила вже близько тридцяти мотузкових парків.
Культура закладів громадського харчування в Києві дуже висока, навіть вища, ніж у багатьох європейських містах. Ціни на їжу для туристів вельми сміховинні. Ну або принаймні набагато нижчі, ніж в європейських містах.

Кухня у нас смачна і різноманітна: при бажанні можна знайти ізраїльську, українську, італійську, японську. Грузинська кухня розкішна — є величезна кількість смачних грузинських ресторанів.

Назвіть топ головних туристичних локацій Києва.

Безумовно, це Софія як найдавніший храм. Люблю Старокиївську гору — звідти починався Київ. Люблю столичні парки та Феофанію. Це парк, який практично ніхто не знає, але ж він приголомшливо красивий і не поступається ботсаду. Знову-таки Оболонська набережна прекрасна для прогулянок, занять спортом, катань на велосипеді і прогулянок з дітьми. Безумовно Маріїнський парк — один з найстаріших київських парків в самісінькому центрі міста: красивий, «прогулянковий» і у відмінному стані.

Люблю Поділ і дуже сподіваюся, що найближчим часом його закінчать приводити до ладу. У ньому з'являється трохи Берліна, відкриваються нові вуличні заклади. Якщо ви прийдете на Поділ у п'ятницю ввечері, то побачите величезну кількість людей: вони гуляють, спілкуються, п'ють на вулиці, але роблять це красиво і культурно. Мені подобається поява цієї культури в Києві.
Ну і, напевно, Бухта. Це і вулична їжа, і можливість покататися по Дніпру.

Які туристичні локації недалеко від Києва ви б порадили?

Однозначно парк «12 місяців», парк «Київська Русь», коли там проходять якісь заходи, Українське село і Мамаєва слобода. Ще Біла Церква, Умань та Буцький каньйон.

Нещодавно я з'їздив до Чернігова. Він усе ще провінційне невелике містечко, але тим не менше дуже симпатичне. Переяслав-Хмельницький цікавий. Там, наприклад, розкішні доти часів Другої світової війни, куди можна потрапити. Якщо цікавлять монастирі і храми, то їх там теж величезна кількість. Якщо мова про локації безпосередньо біля Києва, то це все.

Топ туристичних напрямків ви прекрасно знаєте. Це Львів, Одеса... Херсон цікавий. Ви, наприклад, знали, що в Херсоні є масони? От забийте в YouTube. Розкішна тема, яку хлопці дуже добре і правильно продають.

Найактивніший потік екскурсій, безумовно, у Львові. Тому що там найбільше людей, які приїжджають виключно заради екскурсій. В Одесу приїжджають за іншим. Але там теж є прекрасне екскурсійне бюро «Тудой-Сюдой». А Херсон взагалі створює туристичний потік з нуля і робить це дуже добре.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.