Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Архітектурні джерела ідентичності: спадщина святинь України

06.10.2023
5436

Чудовий спосіб відкрити для себе найбільше місто України та його околиці — взяти в оренду авто у Києві. Київ та область містять безліч історичних та архітектурних пам'яток, які свідчать про величну спадщину нашої країни. Серед них — давні церкви та монастирі, які приховують у собі частку історії та духовності України. У цій статті ми ознайомимося з декількома такими архітектурними скарбами центральної України.

Голосіївська пустинь, Київ

Однією з найвідоміших історичних святинь Києва є Голосіївська пустинь. Заснована ще у XVII столітті Петром Могилою, ця обитель стала початком скиту Києво-Печерської лаври. Сьогодні тут можна побачити кам'яний храм Іоана Сучавського, який був побудований на місці дерев'яного храму. Також на території пустині збереглася резиденція Київських митрополитів та інші історичні споруди.

Під час Другої світової війни, територія Голосіївської пустині відігравала важливу роль як друга лінія оборони Києва. Після отримання Україною незалежності розпочалось відновлення святині. У 1992 році Голосіївську пустинь відновили та відкрили як скит Лаври, а вже в 1996 році вона отримала статус самостійного монастиря.

Онуфріївська церква, с. Липовий Скиток

Васильківський район Київщини приховує давню дерев'яну церкву, яка є найстарішою в цьому регіоні. Онуфріївська церква була побудована в 1705-1706 роках єпископом Захарією Корниловичем. Споруджена в стилі бароко, вона вразить вас своєю архітектурою та мальовничим розташуванням біля річки Бобровиця.

Поруч зі своїм дітищем похований сам Захарія Корнилович, визначна постать епохи мазепинського відродження в кінці XVII - початку XVIII століття. В наші дні ця церква є парафіяльним храмом села.

Михайлівська церква, с. Підгірці

У селі Підгірці, недалеко від Києва, знаходиться Михайлівська церква, яка була споруджена у 1742 році. Ця церква є однією з найцікавіших архітектурних пам'яток регіону. Вона має кліть, позичену з давньоруської архітектури, та історичні елементи, які роблять її особливою. Михайлівський храм — тридільний та трибанний. У ХІХ ст. до нього прибудована двоярусна дзвіниця.

Свято-Миколаївський монастир, Богуслав

Свято-Миколаївський монастир у Богуславі є одним з найстаріших на Київщині. Заснований у XVI столітті, він зазнав численних перипетій в історії. На території святині збереглися кам`яні споруди, зведені в 19 столітті, серед них: Воскресенська церква (1866), приміщення духовного училища. Тут навчалися письменник Іван Нечуй-Левицький, адвокат Павло Клебановський. Приїздили до Богуславського монастиря Тарас Шевченко, Марко Вовчок.  

Миколаївська церква, с. Синява

Миколаївська церква у селі Синява — одна з найстаріших дерев'яних церков в Київській області. Ця церква відзначається своєю унікальною архітектурою та складається з п'яти зрубів, при цьому кожен з них має помітний нахил вгору досередини. Цей стандартний прийом був популярним у будівництві сакральних споруд того часу, оскільки він надавав церкві граційність і підсилював її висоту.

Наразі ця церква активно функціонує. В її інтер'єрі можна помітити особливі деталі, зокрема, позолочені рами іконостаса, які збереглися ще з XVIII століття. Також варто відзначити царські врата з наївним іконописом, а також народні розписи на склепіннях бабинця і приділів. Особливим враженням серед цих елементів викликає зображення Агнця Апокаліпсиса, що представлене згідно з біблійним сюжетом.

Воскресенська церква, с. Бородані

У селі Бородані, недалеко від Києва, розташована Воскресенська церква, побудована в 1800 році. Ця церква відзначається своїм небесно-блакитним кольором та архітектурою, яка відрізняється від багатьох інших храмів. Воскресенська церква невелика, трибанна, нагадує ранні зразки української дерев'яної архітектури.

Орендоване авто дозволить вам зручно відвідати ці архітектурні скарби та дослідити їх багатий історичний контекст. Це найкращий спосіб дізнатися більше про цю частину України та насолодитися її культурним надбанням.

Фото: Іван Биков

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.