Можна приїжджати сюди багато разів і закохуватися в першу столицю все сильніше і сильніше. Щоб по-справжньому познайомитися з Харковом (а я вірю, що ви вже збираєте валізи), потрібно обов'язково зробити кілька речей. Їх досить багато, але ви точно впораєтеся!
1. Вивчити харківський мову. Так-так, у нас теж є свій діалект. Адже тільки справжній харків'янин знає, що плечики - це насправді тремпель, а стрижень в ручці слід називати ампулкою.
2. Проїхатися на колесі огляду в нашому Діснейленді, він же Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького. Розташований парк на головній вулиці, за адресою: вул. Сумська, 81.
3. На підвісній канатній дорозі доїхати з Центрального парку до Саржиного Яру.
4. Купити істинно харківський шоколадно-вафельний торт «Деліс» в легендарному магазині солодощів «Ведмедик». Він тішить всіх ласунів ще з 1900 року за адресою: пл. Конституції, 11.
5. У теплу пору року подивитися кіно під відкритим небом за ХНАТОБом (вул. Сумська, 25).
6. А хочете побачити всі 7 чудес Харкова відразу, в одному місці, та ще й у зменшеному вигляді? Легко, просто зайдіть на пл. Архітекторів.
7. Помилуватися нічним підсвічуванням Будинку зі шпилем (пров. Вірменський 1/3).
8. Поцілуватися біля пам'ятника закоханим. Пронизаний романтикою монумент також називають "Дистрофіки". Чому? Відповіді знайдете, приїхавши на станцію метро Архітектора Бекетова.
9. Відшукати колесо трактора на 16-метровому монументі пам'ятника Тарасу Шевченку. Зробити це зовсім непросто, але і нагорода того варта - харків'яни вірять, що якщо у вас вийде, незабаром ви зустрінете свою любов. А для закріплення ефекту потрібно потерти палець селянину в самому низу композиції.
10. Спуститися вниз по сходах вздовж фонтану «Каскад», а потім піднятися назад. Навіщо? Адже з вершини відкривається прекрасний вид на місто. Сходинки ведуть від Міського саду імені Шевченка на вул. Клочківську.
11. Скупитися по-харківськи. Колорит є не тільки на одеських ринках. Якщо бажаєте метушливого шопінгу, відвідайте найбільший ринок Східної Європи - Барабашово.
12. А так як Харків - інтелектуальна столиця, неодмінно зайдіть на книжковий ринок, який тут називається Балка (вул. Клочківська, 30).
13. Постояти точно на 50-й паралелі. А точніше на пам'ятному знаку, який символізує, що Харків - найбільше місто на 50-й паралелі північної широти. Зробити це можна в Міському саду імені Шевченка.
14. Торкнутися рук відомих акторів на Алеї почесних гостей кінофестивалю "Харківський бузок". Відбитки своїх долонь там залишили П'єр Рішар, Ален Делон, Жан-Поль Бельмондо і багато інших легендарних особистостей. Шукайте їх на Сумській вулиці, біля ХНАТОБу.
15. Закохатися в місто з висоти даху покинутого казино (вул. Різдвяна, 13).
16. Спробувати проникнути в Хогвартс через місцеву платформу 9¾. А якщо не вийде, сфотографуватися на тлі приголомшливих харківських графіті в арт-дворику за адресою вул. Сумська, 14.
17. Пройтися по площі Свободи - найбільшій площі в Європі. Тут навіть не сперечайтеся. Будь-який харків'янин буде відстоювати цей факт до останнього.
18. Тут же побачити перший в Радянському Союзі хмарочос - будинок Держпрому. А ви як думали, Харків - це практично Нью-Йорк.
19. Покрутити величезний глобус «Планета Харків». Так-так, це окрема планета, зовсім дивна. Переконатися в цьому можна в «Фельдман Екопарк».
20. Відшукати всі графіті відомого стріт-арт-художника Гамлета Зіньківського. Його роботи розкидані по стінах всього міста, але в мережі можна знайти віртуальну карту вуличних полотен.
21. Помилуватися виглядом нічного міста на спуску Весніна.
22. Насолоджуватися сучасним мистецтвом в галереї АВЕК - однієї з найкрасивіших і найбільш відвідуваних в місті (вул. Сумська, 70).
23. Погодувати тварин в «Фельдман Екопарк». Він знаходиться за містом, але дістатися туди дуже просто, на регулярних безкоштовних автобусах.
24. Гуляючи по Сумській, задивитися на вечірню підсвітку Дзеркального Струменя - одного з символів міста (вул.Сумська, напроти ХНАТОБу).
25. Купити смачну монастирську випічку з Покровського монастиря і з'їсти її тут же, в затишному Покровському сквері.
26. Купити картину з видом міста у художників, які виставляють свої роботи на Університетській вулиці.
27. Забути, що ви в Україні, і забратися на Ейфелеву вежу в ТРЦ «Французький бульвар» (вул. Академіка Павлова, 44-Б).
28. Трохи почервоніти від експозицій у Музеї сексу і сексуальних культур світу. Між іншим, це перший подібний музей у всьому СНД (вул. Маяковського, 5).
29. Дізнатися, як звучить найбільший орган в Україні. Для цього потрібно відвідати Харківську філармонію на вул. Римарській, 21.
30. Відшукати скульптуру «Скрипаль на даху» і дізнатися міську легенду, пов'язану з нею. Підкажемо, шукати потрібно за адресою: площа Конституції, 18/2.
31. Познайомитися з засновником Харкова - легендарним козаком Харько. Пам'ятник йому розташований на самому початку проспекту Науки.
32. Побачити витончену архітектуру вулиці Дарвіна - не головної, але безперечно найкрасивішої вулиці міста.
33. Спробувати зіграти в футбол за допомогою величезного пам'ятника м'ячу. Спортивний інвентар вагою в 2 тонни шукайте в Міському саду імені Шевченка.
34. Подивитися кіно в найстарішому з діючих кінотеатрів Східної Європи під назвою «Боммер» (вул. Полтавський Шлях, 6).
35. Набрати води з бювету в Саржиному Яру. Робити це краще в нічний час, тоді зможете побачити неймовірно красиву ілюмінацію споруди.
36. Призначити зустріч під 16-метровим градусником на площі Конституції.
37. Біля Палацу одружень «зловити» величезний букет нареченої. Він же, за сумісництвом - перша об'ємна клумба у місті (вул. Сумська, 61).
38. Проїхатися на поїзді Дитячої залізниці. Потяг відправляється з Центрального парку культури і відпочинку ім. Горького.
39. Погодувати білок в Харківському лісопарку - найбільшому в Україні (пр-т Перемоги, 66-І).
40. Особисто переконатися в тому, що "Харків - місто галасливе, центр Української республіки. Після провінції здається, ніби за кордон потрапив". Ці рядки зі знаменитого твору Ільфа і Петрова прикрашають постамент пам'ятника отцю Федору на Південному Вокзалі.
41. Стати майстром катання на сноуборді і гірських лижах в «Харківській Швейцарії» (вул. Альпійська, 4).
42. Дізнатися всі тонкощі приготування відмінного еспресо в Музеї кави (вул. Кооперативна, 6/8).
43. Остаточно переконатися в тому, що Харків - столиця стріт-арту, знайшовши один з кращих Муралів світу (вул. Плеханівська, 98).
44. Поринути у світ розслідувань і доказів в кабінеті-музеї Миколи Бокаріуса (вул. Золочівська, 8-А).
45. Побувати в віртуальній галереї на станції метро Олексіївська. Все, що знадобиться для цього - ваш смартфон.
46. Поплавати в басейні Харківського авіаційного університету. Що в ньому особливого? Це - басейн під відкритим небом, який працює навіть взимку! Так що за гострими відчуттями приходите в спорткомплекс на вул. Чкалова, 17.
47. Перестрибувати через вируючу лаву і полетіти в космос в Музеї фотоіллюзій (вул. Клочківська, 3).
48. Посидіти на лавочці з Михайлом Булгаковим і Котом Бегемотом в Саду скульптур (вул. Максиміліанівській, 18).
49. Поринути в підводний світ в Харківському міському дельфінарії «Немо» (вул. Сумська, 35).
50. Побачити еволюцію програмного забезпечення в Музеї комп'ютерної техніки (пр-т Науки, 27-Б).
51. Проїхатися на човні по річці Харків уздовж Гімназійної набережної.
Автор: Євгенія Кузенкова