Склалося помилкова думка про Одесу, нібито у нас більше трьох днів туристу робити нічого. Отже, куди йти, на що дивитися і де ми їдемо?
Знайомство з Одесою якщо ви не десантник-підривник як правило починається з Київської траси, залізничного вокзалу, Аеропорту або Автовокзалу. Не звертайте уваги на таксистів, беріть смартфон і викликайте Бонд або Uber. Бонд — це якість, Uber — ціна. Далі рухаємося в готель чи хостел, ні в якому разі не беремо ніяких сніданків. Снідати потрібно з одеським колоритом. Наприклад, у Компоті. Неабияк підкріпившись, обираємо зі списку куди рухати далі.
1. У нас є велике розмаїття музеїв. Ми вам можемо показати навіть те місце, де вкрали картину Караваджо. Також можемо показати, де б ми могли повісити Мону Лізу, якби вона була в Одесі.
2. Маст хев — селфі з Оперного театру. Якщо не піти туди виділивши один вечір — не побачити перлину перлини Одеси.
3. Буває цікаво в Філармонії, Музкомедії и інших театрах.
4. Влітку в одеських кінотеатрах починаються нічні сеанси нон-стоп.
5. Одеські катакомби найдовші в світі. Тільки ні в якому разі не ходіть туди без гіда. Можна заблукати назавжди.
6. Одеська Кіностудія.
7. Завод шампанських вин, заодно прихопивши пляшку Французького Бульвару. Не подобається? У нас є шикарні вина Гулієвих за смішними цінами.
8. Дельфінарій Немо подарує незабутні враження за ваші гроші.
9. Ви не повірите, але в Одесі теж є зоопарк. І там живуть таки звірі.
10. Крім того, у нас є тераріум і акватераріум, а в Палаці моряків, там де караоке "Золотий Дюк" є музей змій де можна з ними сфотографуватися і погодувати. Простежте як логічно — Палац Моряків, Караоке, Змії.
11. В Шабо або Шустов їхати теж через нас, як і в Білгород-Дністровську фортецю.
12. 411 батарея музей над відкритим небом. Під дубами з жолудями, можна влаштувати пікнік.
13. Маївка в Одесі — це пісня.
14. Гуморина — чисто Одеське свято для чисто приїжджих.
15. Велосотка починається щороку 8 квітня. Учасники проїжджають 100 км. по "поясу слави".
16. Одеський кінофестиваль. Якщо у вас є цікава сукня, можна пройтися по червоній доріжці. Якщо у вас є блог на ФБ, можна пройтися по червоній доріжці. Якщо у вас нічого немає, але є тисячу гривень гуляйте по ній як зірка хоч туди, хоч сюди.
17. Треба їхати на Молдаванку дивитися одеські дворики слухати південну мову. Шо ви знаєте? "Надо Одесу бЕрЕч"
18. Якщо ви хочете насолодитися екстремальною Одесою, треба їхати вночі прогулятися по Слобідці.
19. Аквапарк 2 штуки.
20. У травні треба їхати дихати акаціями милуватися квітучими каштанами. Слухайтеся дядька Утьосова.
21. Парк Шевченка — це таки більше Кіровського скверу. Там же і в лунопарку можна позависати.
22. «Всесвітній клуб одеситів» на чолі з Михайлом Жванецьким, названий не просто так, тому що одесити розмазані тонким шаром по всьому світу.
23. Морвокзал треба відвідати, щоб побачити які пам'ятники-мутанти не треба ставити, але щось в ньому є.
24. Траса Здоров'я дійсно відповідає назві, якщо не звертати в генделики.
25. Також у нас можна підлікуватися. Є море санаторіїв які почали боротися за сервіс і якість послуг. Взяти той же санаторій їм Горького, Лермонтовський або Куяльник де є унікальні лікувальні грязі, аналогів в світі яким немає.
26. "... і якщо вам у бійці виб'ють око, то це око назад вставить вам Філатов" (цитатою не дуже, треба чути цю пісню). Таки цей Філатов моїй мамі, коли вона була маленька, дивився очі. Інститут Філатова один з кращих в Україні по глазнюкам.
27. Промринок 7 км. Да — так, ви не помилилися. А шо, чому не тур? Цілий день там вб'єте, але з користю і вигодою.
28. Шопінг тури до Одеси це вигідно. Одеський алфавіт АБиВиГоДа. Особливо це вигідно для шітелей з Малой Арнаутськой.
29. Ви рибалка? Я бачу вас з далека. Вам на банку їхати треба. Клюв буде забезпечений. Якщо немає, можна заїхати на базарчик ...
30. Морська Одеса дуже багата. Можна посерфити, можна покататися на скутері, на катерах, на яхтах, та хоч на гумовому банані...
31. Новий стадіон дуже футбольний. Огляд з будь-якого ярусу шикарний. Туди треба піти хоча б для того, щоб покуштувати французьких хот-догів.
32. Екскурсії по бандитської Одесі. Вам покажуть де вони жили раніше. Зараз ми і самі знаємо, де вони проводять сесії і сходки.
33. Проїхатися хоч разок по Фонтану, по великому, це там де їжачок горілку пив.
34. Подивіться Воронцовський Палац.
35. Маяк.
36. Кірху. У нас безліч храмів від Мечеті до Спасо-Преображенського...
37. Одеські пляжі вони є і дуже чисті, красиві, незаймані. Просто місця треба знати. Гаразд, здам одну точку — 133 причал.
38. Де кращі тусовки? У нас в Аркадії! Ібіца, Ітака — крутий движ, але якщо зголодніли — вам в Ассоль.
39. Одеса літературна. Її можна відчути, є місця, є будинки з табличками хто де жив, є пам'ятники, музеї... Скільки класиків захоплювалися нашим славним містом згадуючи наше місто як Абрам Шмулиіка в заповіті.
40. Одеські пісні, одеський фольклор — це на базарчик хоч на Південний, хоч на... ні, на Північний не треба. Краще Новий або Привоз. На Південний теж не ходіть, там дорого.
41. Дерибасівська, Міський сад, Катерининська, Пушкінська, Рішельєвська, Французький бульвар, ну давай, розкажи мені, що ти це все обійдеш за ТРИ ДНІ!!! Ну, не подобається Одеса більше трьох днів? Їдьте в Затоку...
42. Гастрономічний туризм. На цьому моменті треба зупинитися докладніше: Привоз.
Ви не були в Одесі? Чи не бачили Привоз? Який же ви єврей? Аіцин паровоз!
Тільки ми можемо собі дозволити сходити зробити базар і отримати задоволення від спілкування і торгу. Бички ака батоги, рачки, раки, тюлька, мікадо, роксоланська картопелька (не зовсім на Привозі), камбала, вилківська полуниця, дунайка, черешня з троїцького бичаче око, рибка на будь-який гаманець, ті ж солодкі дешеві карасики, на фаршировану рибку, на фаршировану курочку, за брІнзу овечу я взагалі мовчу, а як я мовчу за ікру із синіх... биточки з тюльки, синенькі тупо на жарку, на тещин язик, форшмак, юшку по царськи, домашню курочку береш і вариш бульйон бо ріденьке треба їсти. Необхідною мати міцне серце, щоб спокійно зайти в м'ясні ряди з копченостями, салом... А хто любить турецькі солодощі? Їх є у мене! Причому з найкращим в світі українським медом — бахлава. Кому треба взяти півника на холодець це не проблема, головне не забути вінницький хрін, який теж водиться в нашій рибній Одесі. І хоч Боршч (саме з великої літери), його величність Червоний і Зелений Борщ або плов не зовсім одеські страви, але так як це готують у нас, варто спробувати, тим більше, якщо плов зроблений з мідіями, а в боршч поставити сметану. Це ж все самий цимес.
Куди ще навесні, влітку і восени їхати як не в столицю гумору?
Автор: Сергій Згурський