Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Вознесенськ

Історія назви Вознесенська пов’язана з указом Катерини ІІ, яка у 1795 р. веліла закласти тут місцевий центр намісництва та наректи його в честь свята Вознесіння Господнього.

Про місто Вознесенськ

Історія назви Вознесенська пов’язана з указом Катерини ІІ, яка у 1795 р. веліла закласти тут місцевий центр намісництва та наректи його в честь свята Вознесіння Господнього.

Населений пункт чимало пережив на своєму віку – свідками історичних подій були пам’ятки, що збереглися до наших часів.

Свято-Вознесенський храм також повинен був закладатись у рік заснування міста, але планам імператриці не судилося збутись. Згодом можновладиця померла, а її спадкоємець Павло І відмінив усі видані укази. Так будівництво церкви перенеслося на 50 років – лише у 1846-му споруду освятили. Під час більшовицького перевороту у 1917 р. храм було підірвано, а відбудова розпочалася лише після здобуття Україною незалежності.

Візитною карткою Вознесенська вважається царська ротонда, зведена у 1837 р. Типову сферичну форму підкреслюють 8 колон, а легкість альтанці надає чистий білий колір. Цікавим є той факт, що відкриття ротонди було приурочено до приїзду в місто імператора Миколи І. В тому ж році було збудовано і резиденцію в Мар’їному гаю, де царська сім’я перебувала у теплі місяці року. Типовий для тих часів архітектурний стиль виглядає вишукано, а сама будівля захована серед могутніх вікових дерев.

Детальніше
Сховати

Гіди у місті Вознесенськ

Руслан Волчецький

Одеса, Миколаїв, Очаків, Южноукраїнськ, Вознесенськ
індивідуальні тури та екскурсії гід екстрім
Мене звуть Руслан Волчецький, я працюю в туристичній сфері більше 10 років. За фахом історик.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.