Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Ізюм

Перша згадка про Ізюм Харківської області датована 1571 р. Завдяки природно-географічному положенню на території населеного пункту відбувались історичні події, які мали велике значення для всієї місцевості.

Пам'ятки у місті Ізюм

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Природні об'єкти

Гора Крем'янець

м. Ізюм

Церкви, костели, монастирі

Свято-Преображенський собор

вул. Старопоштова, 12, Ізюм

Церкви, костели, монастирі

Свято-Вознесенський собор

вул. Московська 30, Ізюм

Туристична карта міста Ізюм

Маршрути у місті Ізюм


Харківська область / Ізюм

Маршрут «Степами Донбасу» 3д/2н

Мандруй Україною
Локації
10
Км
585.05
В дорозі
10г 37хв

Про місто Ізюм

Перша згадка про Ізюм Харківської області датована 1571 р. Завдяки природно-географічному положенню на території населеного пункту відбувались історичні події, які мали велике значення для всієї місцевості.

В південній частині міста знаходиться гора Кременець, який оголошено комплексною природною пам’яткою. За часів Київської Русі тут проходив кордон, де і зупинявся князь Ігор. Цю подію висвітлено у поемі «Слові о полку Ігоревім».

На території пагорбу розташована експозиція кам’яних баб Харківської області, які з’явились на території України близько 6 століть тому. Ці монументальні скульптури цікаві з історичної і культурної точки зору.

Свято-Преображенський собор – церква у стилі українського бароко, яка є однією із найстаріших у місті. Будувався храм протягом 1682-1684 рр., за часів радянської влади його було зруйновано, а відбудова тривала цілих 30 років – з 1962 по 1992. До цього часу собор залишається архітектурною домінантою центральної частини міста.

Побувавши в Ізюмі, обов’язково варто відвідати Кириченкову криницю, що є освяченим джерелом. Температура води тут протягом року залишається однаковою – всього +8 градусів! Поряд з криницею відкрито купальню, поринути в котру може кожен бажаючий.

Детальніше
Сховати

Гіди у місті Ізюм

Вікторія Склярова

Харків, Ізюм, Пархомівка, Чугуїв
корпоративні заходи гід індивідуальні тури та екскурсії перекладач фотограф трансфер
Моя робота найкраща у світі! Мандруючи, пізнаємо самих себе - свою неповторність, унікальність. Плануємо маршрути спільно з Вами! Замовчувані та невідомі сторінки; історії, Мандруймо Україною!

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.