Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Полтавська область

Диканька

Перша згадка про це селище датується 1658 роком. А от справжньої слави воно зажило у 30-х роках ХІХ століття, після публікації знаменитих «Вечорів на хуторі біля Диканьки».

Про місто Диканька

Перша згадка про це селище датується 1658 роком. А от справжньої слави воно зажило у 30-х роках ХІХ століття, після публікації знаменитих «Вечорів на хуторі біля Диканьки».

Але окрім Миколи Гоголя, якому тут споруджено пам’ятник, визначною постаттю в історії Диканьки був Василій Кочубей – Генеральний писар Війська Запорозького. По ньому у селищі залишилось безліч пам’яток, вартих відвідування. Палац Кочубеїв, на жаль, не пережив добу революцій, і про нього нагадує лише Тріумфальна арка. Вона зведена 1812 року і присвячена поразці Наполеона у війні.

Перлиною тутешніх країв є Бузковий гай, висаджений за наказом Віктора Кочубея на місці кар’єру. Щороку у травні сотні туристів приїжджають сюди помилуватися цією красою. За легендою, Віктор мав надію, що аромат квітів бузку вилікує від туберкульозу його дочку Ганнусю. На жаль, надії батька не справдились.

Ще однією дивовижною пам’яткою природи є Кочубеївські дуби. Від колись величезної діброви збереглося лише чотири дуби-велетні. Вік їх сягає 600-800 років. Саме ці дерева описав Олександр Пушкін у своїй поемі «Полтава». Цікаво, що сам поет ніколи не бував у Диканьці, а уявлення про селище мав із розповідей Наталки Кочубей.

Детальніше
Сховати

Гіди у місті Диканька

Маріанна Кермас

Полтава, Опішня, Диканька, Великі Сорочинці
індивідуальні тури та екскурсії гід гастро-гід екстрім консультант з нерухомості корпоративні заходи особистий водій шопінг-консультант
Організую незвичний етно-гастро-екстрим тур на будь-який бюджет.

Анна Шендрик

Полтава, Петриківка, Опішня, Диканька
індивідуальні тури та екскурсії гід гастро-гід корпоративні заходи

Юлия Шевченко

Полтава, Харків, Петриківка, Святогiрськ, Опішня, Диканька, Великі Сорочинці, Охтирка
гід
Улюбленим місцем роботи для мене є мій рідний Харків.

Відгуки 1

Ганна

26.04.2018
Диканьку розрекламував сам Гоголь у повісті "Ніч перед Різдвом". Фільм, знятий за повістю вийшов настільки гарним, а герої його - настільки колоритні, що я з дитинства мріяла побувати в цих магічних місцях. Але тут і подивитися є що! Мені сподобалася арка -Тріумфальні ворота - не тільки в Парижі, виявляється, у нас є свої! Скромніші, правда, але ж єдині в Україні! А на завершення екскурсії, ми хотіли пообідати "У Солохи", але ця корчма виявилася настільки популярною, що замовляти столик потрібно заздалегідь.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.