Вы должны включить Javascript в вашем браузере для оптимальной работы сайта и отображения разделов полностью.
Insta place

Збаражский замок

Збаражский замок представляет собой самобытное фортификационное сооружение, которое сохранилось после реконструкции до наших дней и находится практически в центре города Збараж на Замковой горе.
Мне нравится
Поехали!
Добавить в путешествие

Збаражский замок

Збаражский замок представляет собой самобытное фортификационное сооружение, которое сохранилось после реконструкции до наших дней и находится практически в центре города Збараж на Замковой горе.

История создания замка очень интересная и многогранная, ведь его неоднократно восстанавливали после разрушений. Первый замок был построен в далеком 1393-м году, а более похожий на современный вариант – в 1631-м.

Поскольку сооружение неоднократно выстаивало натиск вражеских войск, оно постепенно модернизировалось и совершенствовалось. В качестве строительного материала для стен использовали камень, кирпич и ракушечник, которые довольно неплохо сохранились и по сей день. Здесь функционировал и сахарный завод, именно здесь десятками убивали людей члены НВКС, топя в колодце и в этом же месте восстанавливалось культурно-историческое наследие Тернопольщины.

С момента обретения Украиной независимости в замке основали краеведческий музей, богатый разнообразием интересных экспонатов. Именно он привлекает больше внимания к национальной достопримечательности, рассказывая о различных исторических эпохах, которые замок успешно пережил. Для ценителей классической нехитрой архитектуры эта местность придется по вкусу.

Подробнее
Скрыть
Оценки Отзывы 5

Отзывы 5

Наталія Терещенко

17.08.2018
Супер фортеця! Цікава і ззовні, цікава і експозиціями в середені! Обов'язково підіть в підземелля-моторошно,коли розумієш,що дісно так катували людей...підніміться на стіну фортеці, вхід зліва, як одразу зайшли в центральний вхід. Навколо замку є доглянутий парк. Можна купити морозива і прогулятися! Дуже сподобалося, всім раджу
Информация взята с google.com

Михайло Личак

09.08.2018
Дуже вражаючий замок, екскурсії проводять спеціалісти, підземелля вражаюче, каплиця яка розташована на другому поверсі вражає, тут є речі-реліквії церковних традицій! Монстранції, облеченяя єпископа, чаша стародавні церковні книги, одним словом сюди варто приїхати знову! До нових зустрічей, Збараж!!!
Информация взята с google.com

art-record

08.08.2018
Замок в дуже гарному стані, відреставровано все, багато відкривають експозиціїйних залів, розділених по типам мистецтва : картини, різьба по дереву, античні засоби меліорації, зброя, посуд, засоби катування, одяг, меблі, церковна атрибутика, скульптури. Вхід 40 грн (2018 рік) для дорослих. Що вразило, це те шо в кожній кімнаті ширококутна камера спостереження, з монітором у касі... що дозволило зекономити в подальшому на працівниках... мене вразили скульптури з дерева вирізьблені Володимиром Лупійчуком.
Информация взята с google.com

Jeck Mer

02.07.2018
Ай, молодець Файний палас з файними стінами і підлогою. Ходив було ними і мені сподобалось, ноги не підкошувались. Там ще вода є файна з колодязем, хто хоче пити чи 100$ на щастя кинути, то там це вітається. Ще видів як людей колись катували, то всьо круто, потім в себе з москалями таке буду робити. Чув, що то всьо файно є, а файно то є добре. Там ще лицарські обладунки можна увидіти, зброя не така і стара там, свиней дома і то старішою і тупішою чищу
Информация взята с google.com

Vasyl

23.05.2018
Фортифікаційна оборонна споруда у мальовничому містечку Збараж належить до шедеврів замкового мистецтва Тернопільщини. Це одночасно і палац і фортеця. Красивий і міцний він пережив не одну облогу та дійшов до наших днів неоціненною пам’яткою архітектури краю XVII століття.Будівництво замку у Збаражі було справою двох братів – Юрія та Христофора. Цей князівський рід можна назвати українсько-литовсько-польським. Різні його представники були управителями, королівськими писарями та дворянами, старостами. Прізвище Збаразькі пішло від назви відомого міста Збаража. Князі Криштоф і Юрій були дуже багатими. Вони навчались в Італії, слухали лекції Галілео Галілея. У зрілому віці обоє прийняли католицизм. Та ні один не був одруженим і не залишив нащадків. Тож після смерті братів збудований у Збаражі замок перейшов до найближчих родичів засновників. Замок будували лише 5 років (з 1626 по 1631 рік). У свої перші дні він виглядав дещо не так, як зараз. Це бувла будівля типу “palazzo in fortezza” (палац у фортеці). Укріплення його відображали найновіші досягнення європейського фортифікаційного мистецтва. Двоповерхова в’їзна брама була одноповерховою, бастіони були вищими. А під землею довгі ходи вели від палацу до криниці, а далі – у місто. Родина Вишневецьких успадкувала маєток у 1636 році. Але це не врятувало замок від руйнувань під час Визвольної війни та через три десятиліття від турецької навали. Пізніше турки нищили замок вогнем, а що не згоріло – руйнували самостійно. Після такого збаразькі укріплення взявся відновлювати сам Байда Вишневецький. Дмитро отримав розкішний і могутній замок у спадок. А згодом зробив його своєю особистою резиденцією. після Вишневецький замок перейшов у власність Потоцьких і був резиденцією цього роду аж до середини ХІХ століття. За цей час московські війська двічі руйнували архітектурну пам’ятку. У рамках першого їхнього завойовницького «візиту» побував у Збаражі і цар Петро І. Останнім власником Збаразького замку був Тадеуш Нементовський. Він дбав про історичну будівлю, частково реставрував її за свій кошт. Та, на жаль незадовго сюди знову навідались московіти. І знову поруйнували замок: висадили в повітря каземати, понівечили замок, розібравши дах і стелю просто на дрова. Після Другої світової війни від фортеці залишилися хіба каркас і деякі фрагменти оборонних мурів, каміння з яких потім розібрали на будівництво радянських ферм. У перші роки незалежності замковий комплекс у Збаражі було оголошено історико-архітектурним заповідником.
Информация взята с google.com

Что посмотреть

Церкви, костелы, монастыри

Костёл и монастырь бернардинцев в Збараже

Збараж

Музеи

Музей политических заключенных

ул. Коперника, 1, Тернополь

Достопримечательности архитектуры

Драматический театр им. Т. Шевченка

бульвар Тараса Шевченка, 22, Тернополь

Церкви, костелы, монастыри

Доминиканский костел (Кафедральный собор Непорочного Зачатия Девы Марии)

ул. Гетьмана Сагайдачного, 14, Тернополь

Природные объекты

Островок "Чайка"

Парк им. Т. Шевченко

Природные объекты

Островок любви

Тернополь

Природные объекты

Тернопольская Набережная

Возле парка им. Тарасу Шевченку, Тернополь

Природные объекты

Тернопольский став

Замковая улица, Тернополь

Церкви, костелы, монастыри

Кафедральный собор Рождества Христова

ул. Руська, 22, Тернополь

Крепости, замки, дворцы

Тернопольский замок

ул. Замковая, 12, Тернополь

Церкви, костелы, монастыри

Церковь Воздвижения Честного Креста

ул. Над Прудом, 16 Тернополь

Природные объекты

Гидропарк «Топильче»

Тернополь

Крепости, замки, дворцы

Скалатський замок

улица Тернопольская, 3, Скалат

Где поесть?

Пивной ресторан

Пивоварня Ополье

ул. Белецкая, 33 Тернополь

Где остановиться?

Детские лагеря

Space

село Ступки, Тернопольский район

Подпишитесь на рассылку новостей и предложений от discover.ua и наших партнеров

Нажимая кнопку, вы соглашаетесь с Правилами и условиями.