Сюди не ведуть дороговкази, а на вході вас трохи негостинно зустріне напис «Прохід заборонено». Та не зважаючи на це, форт наче магніт притягує до себе туристів-екстремалів і просто охочих зробити гарне фото на тлі напівзруйнованої споруди.
Із самого початку будівництва Тараканівському форту не таланило. Його звели 1890 року за наказом імператора Олексія ІІІ. Для того часу це була прогресивна інженерна конструкція, у якій був використаний новий матеріал – бетон. Але вже у 1900 році імперська армія залишає форт. В результаті, під час Першої світової війни його без бою зайняли австрійці, а російська артилерія вимушена була штурмувати власний стратегічний об’єкт. Після Другої світової війни тут розміщувалися радянські військові склади. З 90-х років минулого століття ця грандіозна споруда фактично стоїть пусткою.
Місцеві жителі називають форт не інакше, як «Місто привидів». Щороку десяток туристів заявляють, що бачили на території споруди привидів, які слідкували за ними. І це не дивно, зважаючи на оборонне значення форту, і те, що на його території загинуло чимало солдат, яких потім ховали на кладовищах неподалік. Кажуть, їх неупокоєні душі не можуть покинути місце своєї смерті. Сюди навіть приїздили журналісти, щоб дослідити потойбічні явища, але у них відмовила техніка. Може, привиди не хочуть, щоб про них дізналися?
Ще одна місцева легенда пов’язана з випробуванням тут німцями новітньої зброї під час Другої світової війни. Коли гітлерівська армія відступала, вони забетонували декілька тунелів, які й понині лишаються недоступними. Місцеві жителі запевняють, що з підвалів форту і досі лунають вибухи тієї самої зброї.
Всі ці історії додають романтичним руїнам форту ще більш таємничої атмосфери. З кожним роком все більше охочих полоскотати собі нерви відвідують Тараканівський форт. Але вирушаючи у таку екстремальну мандрівку, дотримуйтесь правил безпеки. В першу чергу, не відвідуйте цей об’єкт самостійно. Жителі села Тараканів, яке, до речі, і дало назву форту, залюбки проведуть для вас екскурсію. Так прогулянка тунелями і коридорами споруди буде не лише пізнавальною, але й безпечною. Також обов’язковими є зручний одяг та взуття, потужний ліхтарик (щоб потрапити у форт, доведеться йти довгим темним тунелем) та багато сміливості на випадок зустрічі з привидами.
Рівненська область, вул. Львівська, Тараканів, Дубенський район
50.363178 | 25.715915
Щодня
dubengrad
Ірина М
Дмитро Кушта
Галина Сможук
Н Н
Наталья Дзюба