Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Тараканівський форт

Ця могутня фортифікаційна споруда є однією з найбільш містичних та небезпечних пам’яток України.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Тараканівський форт

Ця могутня фортифікаційна споруда є однією з найбільш містичних та небезпечних пам’яток України.

Сюди не ведуть дороговкази, а на вході вас трохи негостинно зустріне напис «Прохід заборонено». Та не зважаючи на це, форт наче магніт притягує до себе туристів-екстремалів і просто охочих зробити гарне фото на тлі напівзруйнованої споруди.

Із самого початку будівництва Тараканівському форту не таланило. Його звели 1890 року за наказом імператора Олексія ІІІ. Для того часу це була прогресивна інженерна конструкція, у якій був використаний новий матеріал – бетон. Але вже у 1900 році імперська армія залишає форт. В результаті, під час Першої світової війни його без бою зайняли австрійці, а російська артилерія вимушена була штурмувати власний стратегічний об’єкт. Після Другої світової війни тут розміщувалися радянські військові склади. З 90-х років минулого століття ця грандіозна споруда фактично стоїть пусткою.

Місцеві жителі називають форт не інакше, як «Місто привидів». Щороку десяток туристів заявляють, що бачили на території споруди привидів, які слідкували за ними. І це не дивно, зважаючи на оборонне значення форту, і те, що на його території загинуло чимало солдат, яких потім ховали на кладовищах неподалік. Кажуть, їх неупокоєні душі не можуть покинути місце своєї смерті. Сюди навіть приїздили журналісти, щоб дослідити потойбічні явища, але у них відмовила техніка. Може, привиди не хочуть, щоб про них дізналися?

Ще одна місцева легенда пов’язана з випробуванням тут німцями новітньої зброї під час Другої світової війни. Коли гітлерівська армія відступала, вони забетонували декілька тунелів, які й понині лишаються недоступними. Місцеві жителі запевняють, що з підвалів форту і досі лунають вибухи тієї самої зброї.

Всі ці історії додають романтичним руїнам форту ще більш таємничої атмосфери. З кожним роком все більше охочих полоскотати собі нерви відвідують Тараканівський форт. Але вирушаючи у таку екстремальну мандрівку, дотримуйтесь правил безпеки. В першу чергу, не відвідуйте цей об’єкт самостійно. Жителі села Тараканів, яке, до речі, і дало назву форту, залюбки проведуть для вас екскурсію. Так прогулянка тунелями і коридорами споруди буде не лише пізнавальною, але й безпечною. Також обов’язковими є зручний одяг та взуття, потужний ліхтарик (щоб потрапити у форт, доведеться йти довгим темним тунелем) та багато сміливості на випадок зустрічі з привидами.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 6

Рівненська область, вул. Львівська, Тараканів, Дубенський район

50.363178 | 25.715915

Щодня

(096) 647-14-39

Локація на Google

Відгуки 6

Алена Толкач

16.08.2018
Дуже цікаве атмосферне місце! Жаль що закинуте і заростає зіллям і кущами, потихеньку обвалюється і засипає ходи і поверхи. Відвідувати потрібно з хорошим ліхтарем, в чоботях і бажано з каскою на голові, тоді можна сміливо походити всередині форту, довжелезними коридорами, піднятися на другий і третій поверхи, дослідити цікаві руїни казарми в центрі форту, до якої ведуть підземні ходи, враховуючи розміри укріплення, загальна довжина стін якого складає майже кілометр, досліджувати є що, і ходити там можна ледь не цілий день.
Інформація взята з google.com

Sita T

14.08.2018
Взагалі дуже сподобалось. Є недоліки це шмат поганої дороги вже на під'їзді до форту. А сам форт в аварійному стані. Цегла падає, кришиться на голову... повсюди руїни. Таблички ''прохід заборонено'' висять, або валяються зірвані. А сам форт велитенські лабіринти з багатьма виходами-входами. Гарно але моторошно. Й ще сміття туристи залишають там ???? а людей було в неділю багацько! На маленькій стоянц ( необладнаній, дикій ) є альтаночка, лавочки. А також місцеві гіди запропонують свої послуги, та ще магнітики продають.
Інформація взята з google.com

Manja Shevchuk

11.08.2018
Чудове місце. Мені особисто асоціюється з якимось закинутими містами в джунгях, не вистачає тільки мавпочок.Екскурсію брати рекомендую, а після екскурсії вже просто погуляти і зробити фото. В підземних поверхах досить прохолодно, тому якщо їдете з дітьми, то їм візьміть щось накинути тепліше. А взагальному місце гарне, навіть проводили там квести коли ми гуляли. Тільки потрібно щоб або держава або хтось зацікавився цим місцем і вклав маленьку купку грошей.наразі воно стоїть на балансі воєнної частини....
Інформація взята з google.com

Сергій Док

13.07.2018
Надзвичайно велична споруда. Але час і люди роблять своє. Дуже шкода, що в нашій державі нікому непотрібні історичні пам'ятки, лише можливість нажитися на них. Не здивуюся, якщо незабаром вхід на територію форту стане платним, як це зробили наприклад в Клеванському тунелі. Ні, я не проти плати за вхід за умови, що ці шроші йтимуть на власне об'єкт, а не по кишеням. Стосовно дороги до форту, то вона жахлива, точніше її взагалі немає. Хоча є вказівник до форту, як історичної пам'ятки. А найдивніше і найнезрозуміліше з усього були не зруйновані будівлі, не височезне зілля. Найдивнішим, хоча можливо і очікуваним, був смітник на пішому шляху до форту. Величезна купа сміття. І по цій дорозі ходять іноземні туристи. Вони і так в шоці від наших доріг, від наших зруйнованих пам'яток, якими ми ще й гордимося до того ж. А тут купа сміття. Напевне найцінніша із пам'яток кульури України....
Інформація взята з google.com

Hot Ra

08.07.2018
Досить цікаве місце, хоча і в занедбаному стані ( хоча це теж створює певну атмосферу). Головне, визначитись з метою відвідин, щоб уникнути ситуації "очікування - реальність" : тут немає розвиненої туристичної інфраструктури (тобто жодних магазинчиків, кафешок і т.д., максимум, що може бути - це розкладені на капоті авто магнітики і брелки); вражаючої цілої будівлі і гарної доглянутої території поруч теж немає, так як ніхто не доглядає місце і все занепадає, будівля руйнується, все заростає травою, кущами. Однак місце варто відвідати, якщо Вас цікавлять пустуючі атмосферні місця, якщо Ви любите послухати історії, що розповідають місцеві гіди (до речі, завдяки цікавим розповідям нашого гіда, місце набуло іншого відтінку і залишило досить сильне враження), якщо Ви шукаєте нові місця для фотосесій. Практична інформація: під час відвідин корисно буде мати з собою ліхтарик або телефон з ліхтариком, так як всередині будівлі темно і немає штучного освітлення. Сама будівля руйнується і не бажано заходити в певні місця (нас про них попереджав гід). На самій території дуже багато борщівника. Якщо Ви подорожуєте з дітьми, треба бути особливо обережними, так як діти хочуть всюди побігати, а тут є доволі небезпечні ділянки + борщівник. Це також стосується молоді, які бажають зробити гарні фото і інколи втрачають відчуття безпеки.
Інформація взята з google.com

Наталья Дзюба

26.04.2018
Вход нашли не сразу. Сначала нужно пройти по широкому рву, обложенному с двух сторон 6-ти метровыми кирпичными стенами, а потом пройти по длинному неосвещенному тоннелю. Только потом окажешься внутри форта. Весь внутренний вал - это казематы без освещения и без внутреннего двора. Посреди форта расположено 2-х этажное здание центрального корпуса. Очень зрелищно! Поскольку Таракановский форт сильно разрушается, обязательно возьмите с собой удобную обувь и хороший яркий фонарик. Интереснее будет с местным гидом.

Що подивитись

Пам'ятки будівництва і архітектури

Луцька брама

вул. Д. Галицького, 32, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Кафедральний собор святого пророка Іллі

вул. Данила Галицького, 13, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Велика синагога (м. Дубно)

вул. Кирила і Мефодія, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Церква святого Миколая, Дубно

вул. Данила Галицького, 28, Дубно

Церкви, костели, монастирі

Римо-Католицький костел святого Яна Непомуки

вулиця Князя Острозького, 18, м.Дубно

Фортеці, замки, палаци

Дубенський замок

вул. Замкова, 7, Дубно

Пам'ятки будівництва і архітектури

Козацький редут

Семидуби, Дубенський район

Церкви, костели, монастирі

Свято-Варваринський жіночий монастир

вул. Тараса Шевченка, 54, Дубно

Фортеці, замки, палаци

Палац Ходкевичів

вул. Івана Франка 1Б, Млинів

Церкви, костели, монастирі

Джерело Св. Анни

вул. Лесі Українки, Онишківці

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.