Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Палацово-парковий комплекс графа Бадені

У 1893 році краківський граф Бадені викупив землі селища Коропець у Тернопільській області і почав розбудовувати тут палац біля старого палацу. Будівництво маєтку в стилі «Віденського Ренесансу» тривало 13 років.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Палацово-парковий комплекс графа Бадені

У 1893 році краківський граф Бадені викупив землі селища Коропець у Тернопільській області і почав розбудовувати тут палац біля старого палацу. Будівництво маєтку в стилі «Віденського Ренесансу» тривало 13 років.

Палац має 2 поверхи, фронтони оздоблені декоративним рельєфом, парадний фасад прикрашений портиками з колонами, а збоку в декорі будівлі використані мозаїки з рослинним орнаментом і маски левів.

Крім житлових кімнат, у палаці був великий зал для балів та банкетів, їдальня, бібліотека, салон та капличка.

Навколо палацу на місці старого парку за проектом галицького садівника Арнольда Рерінга створили новий з річками, ставком, оранжереєю та теплицями.

Під час Першої Світової війни палац Бадені зазнав значних руйнувань, син графа Стефан, який на той час був володарем маєтку, відновив його, але з настанням Другої Світової війни змушений був покинути дім і мігрувати, а палац згодом перейшов до рук радянської влади. У повоєнні часи тут знаходились органи управління, а в 1959 році відкрили школу-інтернат, яка постійно розширювалась за рахунок прибудов на території парку. На жаль, зараз будівля палацу не використовується і знаходиться в аварійному стані.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Тернопільська область, Коропець

48.930559996569535 | 25.18047630555427

Сайт

Локація на Google

Відгуки 4

Анна Гукова

23.08.2021
Палац у Коропці збудований на початку 19ст родиною Мисловських Переходив у власність від Потоцьких до Бадені Був зруйнований пограбований Між війнами в 1906 відбудований у стилі віденського ренесансу Зараз в середину не пускають Ззовні палац виглядає велично Варто подивитись
Інформація взята з google.com

Liliia Chigur

22.08.2021
Красива архітектурна споруда. Вхід у середину споруди зачинений через аварійний стан. Гарний парк довкола із столітніми деревами. Туристів немає. Поруч є магазини, кафетерії, гарна церква. Дорога до палацу ідеальна. Місцеві мешканці дуже приватні. Рекомендую.
Інформація взята з google.com

Евгения Василишина

16.08.2021
До 1615 року містечко Коропець належало польській короні. в 1615 році перейшло у власність брацлавського воєводи Стефана Потоцького. В середині 18ст власність на довколишні землі переходить до родини Мисловських,яка на поч.19ст спорудила палац. В 1893 році Коропець переходить у власність графа Станіслава Марціна Бадені,який одразу почав перебудову замку у родинну резиденцію. Новий палац звели у стилі віденського ренесансу. До нашого часу збереглася овальна бальна зала на першому поверсі палацу прикрашена панелями з дуба. На стінах зали знаходилися портрети польських королів. Першу світову війну в 1914-1920 роках палац було сильно пошкоджено та пограбовано. Саме тоді з усіх стін було знято портрети, вирвані вікна та двері. В міжвоєнний період родина Бадені відновила палац майже у його первісному стані. Тільки портрети було не знайти. За Станіслава Бадені був парк ,який було розширено до 200 гектарів. Автором паркової реконструкції був інспектор міських парків, творець Стрийського парку у Львові Арнольд Рьорінг. Через парк протікали дві річки, Коропчик і Млинівка. Їхні береги сполучали красиві містки. В парку був став на березі якого знаходилась оранжерея та теплиці. До приходу комуністів в 1939 році за парком доглядало 30 садівників. Останнім власником Коропця був наймолодший син Станіслава Бадені - Стафан Бадені.Після захоплення Коропця комуністами в 1939 році, був змушений мігрувати з родиною в Будапешт. В подальшому був ув’язнений нацистами у концтабір в Маутхаузені, де вижив. Останні роки доживав в Дубліні. Перша писемна згадка про Коропець відноситься до 1421 року, коли польський король В.Ягеллончик заклав у ньому парафіяльний костел. В 1672 році містечко спалили турецько-татарські орди. Під час відвідування всередину не вдалося попасти, так як велися ремонтні роботи. Також відбувається реставрація ззовні
Інформація взята з google.com

MasteRES

30.04.2021
Цікаве місце, гарна пам'ятка архітектури. Шкода що в середину не пускають, другий поверх обвалився, ніхто не реставрує, не підтримує. А це могло б бути чудовою туристичною зоною. На території є озеро викладене каменями, нажаль тепер без води :( . Також є парк, який потребує догляду. Також є підземелля, потрапити до них частково можна з північно-західної частини парку. Дуже шкода що парк, та прилеглу територію палацу, псує військове училище. Очевидно палац у їхньому відомстві. Могли б і доглядати за палацом та парком з озером. Доречі від Ніжніва з моста, майже до самого Коропця ( десь 3 км не доробили) , зробили нову дорогу! Тому поїздка приносить величезне задоволення!
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Золотопотіцький замок

Золотий Потік

Церкви, костели, монастирі

Язловецький палац

с. Язловець

Пам'ятки будівництва і архітектури

Завод Galicia Distillery

вул. Бариська, 8, Бучач

Фортеці, замки, палаци

Бучацький замок

вулиця Просвіти, Бучач

Церкви, костели, монастирі

Костел Успіння Богородиці

вул. Агнона, Бучач

Фортеці, замки, палаци

Бучацька ратуша

вул. Галицька, Бучач

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.