Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Палацово-парковий комплекс графа Бадені

У 1893 році краківський граф Бадені викупив землі селища Коропець у Тернопільській області і почав розбудовувати тут палац біля старого палацу. Будівництво маєтку в стилі «Віденського Ренесансу» тривало 13 років.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Палацово-парковий комплекс графа Бадені

У 1893 році краківський граф Бадені викупив землі селища Коропець у Тернопільській області і почав розбудовувати тут палац біля старого палацу. Будівництво маєтку в стилі «Віденського Ренесансу» тривало 13 років.

Палац має 2 поверхи, фронтони оздоблені декоративним рельєфом, парадний фасад прикрашений портиками з колонами, а збоку в декорі будівлі використані мозаїки з рослинним орнаментом і маски левів.

Крім житлових кімнат, у палаці був великий зал для балів та банкетів, їдальня, бібліотека, салон та капличка.

Навколо палацу на місці старого парку за проектом галицького садівника Арнольда Рерінга створили новий з річками, ставком, оранжереєю та теплицями.

Під час Першої Світової війни палац Бадені зазнав значних руйнувань, син графа Стефан, який на той час був володарем маєтку, відновив його, але з настанням Другої Світової війни змушений був покинути дім і мігрувати, а палац згодом перейшов до рук радянської влади. У повоєнні часи тут знаходились органи управління, а в 1959 році відкрили школу-інтернат, яка постійно розширювалась за рахунок прибудов на території парку. На жаль, зараз будівля палацу не використовується і знаходиться в аварійному стані.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Тернопільська область, Коропець

48.930559996569535 | 25.18047630555427

Сайт

Локація на Google

Відгуки 4

Анна Гукова

23.08.2021
Палац у Коропці збудований на початку 19ст родиною Мисловських Переходив у власність від Потоцьких до Бадені Був зруйнований пограбований Між війнами в 1906 відбудований у стилі віденського ренесансу Зараз в середину не пускають Ззовні палац виглядає велично Варто подивитись
Інформація взята з google.com

Liliia Chigur

22.08.2021
Красива архітектурна споруда. Вхід у середину споруди зачинений через аварійний стан. Гарний парк довкола із столітніми деревами. Туристів немає. Поруч є магазини, кафетерії, гарна церква. Дорога до палацу ідеальна. Місцеві мешканці дуже приватні. Рекомендую.
Інформація взята з google.com

Евгения Василишина

16.08.2021
До 1615 року містечко Коропець належало польській короні. в 1615 році перейшло у власність брацлавського воєводи Стефана Потоцького. В середині 18ст власність на довколишні землі переходить до родини Мисловських,яка на поч.19ст спорудила палац. В 1893 році Коропець переходить у власність графа Станіслава Марціна Бадені,який одразу почав перебудову замку у родинну резиденцію. Новий палац звели у стилі віденського ренесансу. До нашого часу збереглася овальна бальна зала на першому поверсі палацу прикрашена панелями з дуба. На стінах зали знаходилися портрети польських королів. Першу світову війну в 1914-1920 роках палац було сильно пошкоджено та пограбовано. Саме тоді з усіх стін було знято портрети, вирвані вікна та двері. В міжвоєнний період родина Бадені відновила палац майже у його первісному стані. Тільки портрети було не знайти. За Станіслава Бадені був парк ,який було розширено до 200 гектарів. Автором паркової реконструкції був інспектор міських парків, творець Стрийського парку у Львові Арнольд Рьорінг. Через парк протікали дві річки, Коропчик і Млинівка. Їхні береги сполучали красиві містки. В парку був став на березі якого знаходилась оранжерея та теплиці. До приходу комуністів в 1939 році за парком доглядало 30 садівників. Останнім власником Коропця був наймолодший син Станіслава Бадені - Стафан Бадені.Після захоплення Коропця комуністами в 1939 році, був змушений мігрувати з родиною в Будапешт. В подальшому був ув’язнений нацистами у концтабір в Маутхаузені, де вижив. Останні роки доживав в Дубліні. Перша писемна згадка про Коропець відноситься до 1421 року, коли польський король В.Ягеллончик заклав у ньому парафіяльний костел. В 1672 році містечко спалили турецько-татарські орди. Під час відвідування всередину не вдалося попасти, так як велися ремонтні роботи. Також відбувається реставрація ззовні
Інформація взята з google.com

MasteRES

30.04.2021
Цікаве місце, гарна пам'ятка архітектури. Шкода що в середину не пускають, другий поверх обвалився, ніхто не реставрує, не підтримує. А це могло б бути чудовою туристичною зоною. На території є озеро викладене каменями, нажаль тепер без води :( . Також є парк, який потребує догляду. Також є підземелля, потрапити до них частково можна з північно-західної частини парку. Дуже шкода що парк, та прилеглу територію палацу, псує військове училище. Очевидно палац у їхньому відомстві. Могли б і доглядати за палацом та парком з озером. Доречі від Ніжніва з моста, майже до самого Коропця ( десь 3 км не доробили) , зробили нову дорогу! Тому поїздка приносить величезне задоволення!
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Золотопотіцький замок

Золотий Потік

Церкви, костели, монастирі

Язловецький палац

с. Язловець

Пам'ятки будівництва і архітектури

Завод Galicia Distillery

вул. Бариська, 8, Бучач

Фортеці, замки, палаци

Бучацький замок

вулиця Просвіти, Бучач

Церкви, костели, монастирі

Костел Успіння Діви Марії в Бучачі

вул. Агнона, Бучач

Фортеці, замки, палаци

Бучацька ратуша

вул. Галицька, Бучач

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.