Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Музей «Ніжинська поштова станція»

Знаходиться в історичній будівлі поштової станції, що є пам’яткою архітектури 18 століття. Це єдиний музей такого формату в Україні.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Музей «Ніжинська поштова станція»

Знаходиться в історичній будівлі поштової станції, що є пам’яткою архітектури 18 століття. Це єдиний музей такого формату в Україні.

Ніжинську станцію було відкрито після указу про запровадження регулярного поштового тракту між Києвом і Москвою російського царя Олексія Михайловича у 1669 році. Вона була однією з найбільших на перетині поштових трактів Київ - Москва та Петербург - Південь. Через ніжинську поштову станцію у свій час проходили дороги О. Пушкіна, Т. Шевченка, М. Ломоносова, О. Грибоєдова, В. Даля і багатьох інших. У будинку станції у другій половині 19 ст пройшло дитинство художника-баталіста М. Самокиша.

Це єдиний в Україні комплекс, котрий зберігся майже повністю.

Про створення музею на базі станціїі почали говорити ще у 80-х роках минулого століття, але відкриття відбулося лише у 1993 році на честь тисячоліття Ніжина. Поштовий двір відновили на основі архівних документів, що зберігалися в Києві та Санкт-Петербурзі. Основу експозиції склала колекція предметів дорожнього побуту й документів з історії вітчизняних доріг та кінної пошти 18-19 століть, яку передав місту меценат О. Лазаренко.

У двох виставкових залах демонструється близько 500 експонатів присвячених розвитку кінної пошти України з часів Київської Русі – до кінця 19 ст. Серед них оригінальні колекції дорожнього побуту: поштові приладдя, чорнильні прибори 19-20 ст., піддужні дзвіночки, підсвічники, колекції поштових марок Росії і України, матеріали про функціонування Ніжинської поштової контори і роботу її працівників, макет поштової станції Ніжина 19 ст. Також в музеї відтворено кімнату станційного наглядача та куточок для подорожуючих з самоваром та чайним посудом.

Музей працює щодня з 10:00 до 16:00. Записуватися на екскурсію потрібно попередньо за телефоном 098 4396516 (Геннадій Дудченко), 068 2356984 (Лілія Руденко).

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Відгуки 5

Алексей Лифиренко

21.07.2021
Место интересное. Но нужно активнее делать ремонт. Работница музея активно отвечала на вопросы и было с ней очень интересно.
Інформація взята з google.com

Евгения Ерёменко

16.06.2021
Сегодня побывали в этом чудесном музее, окунулись в атмосферу прошедших веков, узнали много интересного, полюбовались прекрасными экспонатами. Огромная благодарность сотрудникам музея за их увлечённость, любовь к своему делу, энтузиазм. Благодарим от души Лидию Михайловну: это была очень тёплая встреча. Желаем тем, от кого зависит судьба этого музея (реставрация главного корпуса, окончание ремонта в домике станционого смотрителя, обустройство территории и т.д.) побывать в этом уголке нашей старины, полюбить его и сделать всё, чтобы передать его потомком в достойном виде. Гости из Киева Нина Корнач и Евгения Ерёменко
Інформація взята з google.com

Innokentii Yastrebov

21.03.2021
Классный музей, несмотря даже на ремонт очень интересная экскурсия
Інформація взята з google.com

Виктор Анохин

08.03.2021
Хотя музей на реставрации, экспонатов мало, было очень интересно и познавательно. Люди увлечены своим делом. Парень-эксурсовод интересно рассказывал. К осени по планам откроется еще одна комната, если ничего не помешает. Музей небольшой, но посетить стоит.
Інформація взята з google.com

Ольга Целуйко

31.01.2021
Маленький, но интересный музей, с отличным экскурсоводом, хорошо знающим тему, и ориентирующимся в эпохе в целом, очень эрудирован и с юмором -- экскурсия была увлекательной и легкой. Работают без выходных, что немаловажно, но с перерывом на обед - как по мне нонсенс, но ок.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Миколаївський собор у Ніжині

вулиця Батюка, 16, Ніжин

Церкви, костели, монастирі

Благовіщенський чоловічий монастир

вул. Степана Яворського, 2, Ніжин

Церкви, костели, монастирі

Всіхсвятська церква

вулиця Гребінки, 31, Ніжин

Пам'ятки будівництва і архітектури

Ніжинський державний університет

вулиця Графська, 2, Ніжин

Пам'ятки будівництва і архітектури

Носівська селекційно-дослідна станція

вул. Миру, 1, с. Дослідне, Носівський район

Пам'ятки будівництва і архітектури

Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут»

с. Пам'ятне

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.