Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Кришталева печера

Одна з найбільших гіпсових печер Європи розташована на околиці села Кривче Тернопільської області. Це геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Кришталева печера

Одна з найбільших гіпсових печер Європи розташована на околиці села Кривче Тернопільської області. Це геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні.

Вважається, що вона утворилася приблизно 20 мільйонів років тому через вплив підземних вод.

Печера має унікальний клімат. Вологість там досить висока, майже 95 %, а температура постійно тримається на рівні 10–12 °C. Повітря в печері має підвищену іонізацію й характеризується майже повною відсутністю бактерій. Стіни печери вкриті кристалами білого й різних відтінків рожевого та коричневого кольору. Звідси, власне, і назва. Завдяки грі світла та впливу природи ці кристали утворюють найхимерніші фігури.

Перша письмова згадка про печеру була ще в 1721 році. А її дослідження проводилися в 19 і 20 століттях, що робить Кришталеву найбільш вивченою печерою в Європі. Уже в 60–70-х роках минулого століття зробили мапу її тунелів.

Загальна досліджена довжина коридорів і залів, з яких складається печера, становить 23 кілометри. Туристичний маршрут майже вдесятеро коротший і складає 2,5 кілометри. Він досить легкий і не потребує додаткових навичок для проходження. Тут сухо і скрізь є ліхтарі. До речі, Кришталева — єдина освітлена печера на заході України, що приймає туристів цілорічно.

З чудернацькими формами кристалів пов’язані й казкові назви, що трапляються на маршруті: грот Кам’яних Сліз, зал Буйвола, лабіринт Кам’яних Квітів, зали Завалів, Втрачених сподівань тощо.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Тернопільська область, с. Кривче, Тернопільська область

48.690268540043846 | 26.091407869459513

Вт - Ср з 10:00 до 17:00, Чт - Нд з 10:00 до 18:00, Пн — вихідний

(097) 275 72 47

Локація на Google

Відгуки 5

валерия гонтарь

15.11.2021
Цей туристичний об'єкт потрібно відвідати обов'язково! Рекомендую - цікавий маршрут для тих, хто полюбляє пригоди, легенди, активний туризм. Дуже класна екскурсовод - інтригує і фантазує! Ваша уява також вмикається за для створення образів, фігур з природних матеріалів.
Інформація взята з google.com

Taras Torosar

01.11.2021
Печера кришталева - геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення в Україні Розташована на околиці села Кривче. Вважається що печеру відкрив монах єзуїтського ордену Габріель Жанжинський у (1664 - 1737) роках. Досліджена довжина 23км. Печера вважається сухою, і легкою для проходження, довжина туристичного маршруту 2.5 км, має освітлення і проходження займає близько 1.5 год.
Інформація взята з google.com

Студія Островських

27.10.2021
Перший раз був тут ще в дитинстві. Цього разу вирішив показати донечці. Їй дуже сподобалось. Основний маршрут не складний, добре освітлений та із вказівниками. Потрібно вибирати зручне взуття та не маркий одяг. На вході пред'явили по запиту ковідні сертифікати. Неподалік є зручна парковка та кафе із домашньою кухнею, де можна смачно та недорого перекусити. Дочці та дружині, які бути були в печері вперше, дуже сподобалось. Рекомендую для сімейного відвідування!
Інформація взята з google.com

Игорь

02.07.2021
Печера "Кришталева", одна з найбільш відвідуваних печер західної України, яка знаходитьмя в с. Кривче Тернопільської області. Весь туристичний маршрут електрофіковано освітлюється. Від відвідування печери отримають задоволення, як діти так і дорослі. Біля підніжжя печери знаходяться кафешки де можна смачно попоїсти, а також ятки з сувенірами на память поо відвідування печери. Гарних усім вражень тп мандрівок.
Інформація взята з google.com

Роман

20.06.2021
Місце надзвичайно гарне (з попередніх відвідувань), приїхали а там зачинено, по телефону нам приємна жіночка повідомила що в цьому році нажаль печера ще не працює. Шкода що ніде немає такої інформації, даремно витратили час і пальне.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Природні об'єкти

Оптимістична печера

с. Королівка

Фортеці, замки, палаци

Кудринецький замок

с. Кудринці

Природні об'єкти

Печера Вертеба

с. Більче-Золоте

Церкви, костели, монастирі

Костел Св. Антонія Падуанського в Лосячі

Лосяч

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.