Серед церковних книг найдавнішим було євангеліє, віддруковане в Москві в 1701 році. Його особливістю був срібний з позолотою оклад, на лицьовій стороні якого містилося п'ять великих емалевих овалів з зображенням євангелістів і Казанської Богоматері.
У 1801—1803 рр. на місці нинішнього торгово-розважального комплексу «Європа» (колишній «Будинок Офіцерів») була збудована Спасо-Преображенська церква, освяченая 4 вересня 1803 єпископом малоросійськом і переяславським С. Лебединського. Триярусні різьблені золочені іконостаси виготовляються тільки в 1866 році на пожертвування парафіян.
У 1837 році в Спасо-Преображенському соборі хрестився П. Житецький, що став пізніше відомим філологом, першим істориком українського літературного мови. Його батько був священиком Спасо-Преображенської церкви, їхній будинок знаходився поряд з церковною садибою. Пізніше, після смерті священика, у його спадкоємців будинок збиралося придбати Кременчуцьке повітове земство для розташування на ньому повітової управи. Але угода не відбулася, а земство вибудувало для своїх потреб новий будинок по вулиці Училищний (цей будинок зберігся до наших днів, знаходити за готелем «Кремінь»).
Полтавська область, проспект Лесі Українки, Кременчук, Полтавська область, 39600
49.064841 | 33.406849